Копія
Справа № 822/2771/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2013 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Лабань Г.В. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 13600 грн.00 коп., застосованих рішенням від 13.06.2013 р. №220215.
До початку проведення судового засідання, представник позивача надіслав на адресу суду письмову заяву, в якій просить суд розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Копію ухвали про відкриття провадження двічі надіслано відповідачеві рекомендованою кореспонденцією, проте на адресу суду повторно повернувся конверт із відміткою "за закінченням терміну зберігання". З урахуванням положень ч.4 ст. 33 КАС України, суд вважає, що позовна заява вручена відповідачеві належним чином. Заперечення проти позову у встановлений 10-ти денний термін до суду не надійшло.
Оскільки сторони до суду не з'явились, технічний запис на звукозаписуючий пристрій не проводився, відповідно до вимог ст.41 КАС України.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з урахуванням наведеного нижче.
Судом встановлено, що 02.02.2013 року працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України у Хмельницькій області було проведено перевірку стану додержання відповідачем вимог законодавства при здійсненні торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами в магазині "ІНФОРМАЦІЯ_1", що розташований за адресою АДРЕСА_2.
Перевіркою встановлено та зафіксовано в матеріалах перевірки від 02.02.2013 р., що згідно протоколу №009974 "Про адміністративне правопорушення" від 02.02.2013 року працівниками міліції було встановлено факт продажу однієї пачки сигарет "Прима Люкс" та слабоалкогольного напою "Лонгер" неповнолітній особі, а саме ОСОБА_21996 року народження, чим порушено норми ст. 15-3 Закону № 481/95-BP.
Факт порушення відповідачем вимог ст. 15-3 Закону № 481/95-BP та продажу тютюнового виробу та слабоалкогольного напою особі, яка не досягла 18-річного віку - ОСОБА_2 1996 року народження, підтверджується також дослідженими судом доказами, зокрема протоколом №009974 "Про адміністративне правопорушення" від 02.02.2013 року, письмовими поясненнями покупця ОСОБА_2, продавця ОСОБА_3 та власника магазину ОСОБА_1, постановою адміністративної комісії при Хмельницькому міськвиконкомі від 26.03.2013 року.
На підставі вище зазначених документів 13.06.2013 року голова комісії з проведення реорганізації регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Хмельницькій області згідно абз.9 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» прийнято рішення №220213 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 13600 грн.00 коп. за продаж тютюнових виробів та алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18-ти річного віку. Рішення про застосування фінансових санкцій від 13.06.2013 надсилалось на юридичну адресу відповідача, однак конверт з вищезазначеним рішенням повернувся на адресу управління із відміткою «за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до п.3.5. розділу 3 "Інструкції про порядок застосування фінансових санкцій", затверджуване наказом ДПА України від 08.07.2003 року №80, комісією про застосування фінансових санкцій складено акт про неможливість вручення рішення про застосування фінансових санкцій, а тому рішення від 13.05.2013 року №220215 розміщене на дошці оголошень регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України у Хмельницькій області.
Відповідач в добровільному порядку фінансових санкцій не сплатив, тому позивачем подано позов про стягнення 13600 грн.00 коп. фінансових санкцій.
Згідно ст.15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон) забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: особам, які не досягли 18 років.
Відповідно до ст.17 Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом - сирцем виноградним, спиртом - сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень (абз.9 ч.2 ст.17).
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Відповідно до вимог Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації (затверджено Наказом Державної податкової адміністрації України 10.02.2007 №71, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2007 р. за № 116/13383) Департамент застосовує у випадках, передбачених законодавством фінансові санкції до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Таким чином, рішення від 13.05.2013 року про застосування штрафних санкцій в сумі 13600 грн.00 коп. прийняте відповідачем в межах та у спосіб, визначені Законом №481/95-ВР.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до вимог ст.17 Закону у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Крім того суд враховує те, відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 13.05.2013 року №220215 у визначеному законом порядку не оскаржено та не скасоване, доказів про сплату 13600 грн.00 коп. штрафних санкцій суду не подано.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової служби України у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Свободи 70, код 23565225) заборгованість по нарахованим фінансовий санкціям у вигляді штрафу у розмірі 13600 (тринадцять тисяч шістсот) гривень.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/Г.В. Лабань"Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань