Постанова № 33125592, 09.04.2013, Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
09.04.2013
Номер справи
442/1755/13-п
Номер документу
33125592
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 442/1755/13-п

П О С Т А Н О В А

іменем України

09 квітня 2013 року Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Крамар О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника ВДАІ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

- ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого начальником філії «Стрийська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор»,

- за ст. 140 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВС1№311959 від 14.02.2013р., ОСОБА_1 будучи посадовою особою не вжив заходів до 14.02.2013р., щодо ліквідації вибоїни на 647км.+280м. автодороги М-06 «Київ-Чоп» та не встановив дорожніх знаків 1.12 «Вибоїна», 3.29 «Обмеження максимальної швидкості « 40»», чим порушено п.3.1, п.4.1 ДСТУ 3587-97; СОУ 45.2 00018112-006:2006, що стало причиною ДТП за участю транспортних засобів: ОСОБА_2 д.н.з. НОМЕР_1 та Фіат Дукато д.н.з. НОМЕР_2, таким чином порушив п.1.5 ПДР, за що відповідальність передбачена ч.4 ст. 140 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 пояснив, що відповідно до ст.7 Закону України «Про автомобільні дороги України» дорожня мережа перебуває в державній власності. Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює центральний орган виконавчої влади Укравтодор, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту (ст. 10 ЗУ «Про автомобільні дороги»).

Стаття 11-13 ЗУ «Про автомобільні дороги» передбачає обов'язки, права та відповідальність органу державного управління автомобільними дорогами загального користування. Так, зокрема, на нього покладено обов'язок, забезпечувати безперервні, безпечні, економічні та зручні умови руху транспортних засобів, організації будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими державними стандартами й нормами пунктами 5,6 ч.1 ст.113акону України «Про автомобільні дороги».

Крім того, на цей орган також покладено обов'язок із розроблення пропозицій щодо фінансування робіт п.2 ч. 1ст. 11 Закону України «Про автомобільні дороги».

З метою забезпечення виконання цих обов'язків та у зв'язку з відсутністю власних виробничих потужностей замовниками (Службами автомобільних доріг в областях) укладаються договори з підрядними організаціями на виконання робіт із поточного ремонту та експлуатаційного утримання дорожньої мережі.

Відповідно до укладених договорів дочірні підприємства ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України» потужностями своїх структурних підрозділів (філій), які не є юридичними особами, виконують види та обсяги робіт, встановленні замовниками в Актах дефектів на кожен наступний місяць поточного року. Таким чином, підрядники зобов'язуються виконувати лише ті види та обсяги робіт, які встановленні замовниками та на які замовники мають відповідне фінансування з бюджету.

Враховуючи, що дочірні підприємства ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України» ( в т.ч. філія «Стрийська ДЕД») не одержують бюджетних коштів для проведення поточного ремонту та експлуатаційного утримання дорожньої мережі, а здійснюють виконання цих робіт за укладеними договорами, то й відповідальність вони повинні нести лише за невиконання або неналежне виконання умов укладених підрядних договорів.

До того ж дочірні підприємства ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України» (в т.ч. філія «Стрийська ДЕД») не мають правових підстав для виконання робіт, зазначених у приписах ДАІ, за відсутності відповідного завдання замовника на них, який за укладеним відповідним договором повинен їх прийняти,та оплатити.

Відповідно до ДБН В.2.3-4:2007 (частина І Проектування та частина II Будівництво) п.21.8.10 покриття та основи дорожнього одягу з асфальтобетонних сумішей потрібно встановлювати в суху погоду. Укладання холодних та гарячих асфальтобетонних сумішей треба проводити весною або влітку при температурі повітря не нижче плюс 5 о С, восени - не нижче плюс 10 о С.

Як виняток, роботи з використанням гарячих асфальтобетонних сумішей допускається проводити при температурі повітря не нижче ніж 0 о С, за умови дотримання наступних вимог: товщина шару асфальтобетону повинна бути не менше ніж 4 см; асфальтобетонні суміші необхідно використовувати разом з ПАР; нижній шар дорожнього одягу треба влаштовувати з щільних асфальтобетонних сумішей, якщо взимку та навесні по ньому передбачається рух транспорту; верхній шар покриття дорожнього одягу дозволяється влаштовувати по свіжоукладеному нижньому шару після охолодження його до температури не нижче ніж 20 о С; верхній шар покриття дорожнього одягу допускається влаштовувати після прогріву нижнього шару гарячим піском, висівками або асфальторозігрівачами інфрачервоного випромінювання.

Оскільки, в лютому місяці були несприятливі погодні умови, а саме низька температура повітря, ліквідація ямковості на автодорозі М-06 Київ-Чоп км 647+170 була неможливою.

Частиною 4 ст.140 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху.

В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВС1 №311959 від 14.02.2013 року відносно ОСОБА_1 зазначено, що він допустив порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

В матеріалах відсутні відомості про те, чи дотримання цих норм, правил та стандартів входить в коло службових обов'язків ОСОБА_1, а також довідка про його перебування на вказаній посаді у зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення час.

Згідно ст. 14 КУпАП, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з недодержанням установлених правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про автомобільні дороги», державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України.

На підставі ст. 11 Закону України «Про автомобільні дороги», основними обов'язками органу державного управління автомобільними дорогами загального користування є організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами.

Статтею 13 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено відповідальність органу державного управління автомобільними дорогами загального користування за стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування, якість робіт з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, цільове використання бюджетних коштів на ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування.

Таким чином, дослідженими обставинами справи встановлено, що Філія «Стриська ДЕД» не є юридичною особою і начальник філії не може нести відповідальність за дане правопорушення, юридичну відповідальність за утримання доріг несе ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України», тому в діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.140 ч.4 КпАПУ, а тому справу слід закрити.

Керуючись ст.ст. 247 п.1, 252, 283, 284 КУпАП, суддя-

п о с т а н о в и в :

Провадження по справі щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.140 ч.4 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або на неї бути внесено протест прокурора, протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Львівської області через Дрогобицький міськрайонний суду Львівської області.

Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає предявленню до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Крамар О.В