Справа № 101/4061/13-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2013 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Цурцев В.М., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Алуштинського МВ ГУ МВС України в АР Крим про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 Мазахіра Аскера-огли, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, суддя, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу № 006148 від 27.07.2013 року, ОСОБА_1 27. 07 2013 року, приблизно о 13-00 годині, в п. Бондаренково с. Малий Маяк м. Алушти здійснював господарську діяльність по реалізації продовольчих товарів без наявності висновку санітарно епідеміологічної експертизи та дозволу на початок робіт від органів МНС, чим порушив Закон України «Про пожежну безпеку» та Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 164 ч. 2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не зявився, причин неявки суду не повідомив.
Вивчивши наявні у справі докази, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1огли складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч. 2 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 КУпАП адміністративна відповідальність настає за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення.
Згідно з постановою судді Алуштинського міського суду від 31 липня 2013 року, ОСОБА_1 був підданий адміністративному стягненню за правопорушення, передбачене ст. 164 ч. 1 КУпАП, у звязку з відсутністю ліцензії на здійснення торгівельної діяльності алкогольними та тютюновими виробами.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП, адміністративна відповідальність настає при провадженні господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», термін "документ дозвільного характеру" вживається у значенні, наведеному у Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Також цією статтею передбачено, що забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом та які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.
Відповідно до Переліку, затвердженого Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», отримання висновку санітарно епідеміологічної експертизи передбачене Законом.
Разом з цим, отримання дозволу на початок робіт від органів МНС не передбачене зазначеним Законом, отже вимагання його отримання заборонено.
Крім того, Закон України «Про пожежну безпеку» втратив свою чинність 01 липня 2013 року на підставі Кодексу цивільного захисту, а тому посилання на порушення його норм в протоколі взагалі є некоректним.
Санкція ч. 2 ст. 164 КУпАП передбачає конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Оскільки продовольчі товари не є виготовленою ОСОБА_1 продукцією, знаряддям виробництва чи сировиною, вони конфіскації не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 164, 247, 284, 294 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 Мазахіра Аскера-огли визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.2 КУпАП і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 3400 гривень, без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Вилучені товари згідно протоколу огляду та розписки від 27.07.2013р. вважати переданими за належністю ОСОБА_1А.(а.с.3,5).
Номер рахунку 31117106700007, одержувач Державний бюджет м.Алушта, код платежу: 21081100 Адміністративні та кримінальні штрафи, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АРК, м.Сімферополь, ЄРДПОУ 37890361, МФО 824026.
Штраф підлягає оплаті в 15-денний строк з дня вручення (отримання) копії постанови.
Платіжні документи необхідно предявити до Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим.
У разі несплати штрафу у 15-денний строк з дня вручення (отримання) копії постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у сумі 6800 гривень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: