ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 серпня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2882/13-а
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши матеріали позовної заяви Інспекції з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Подана позовна заява не відповідає нормам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи наступне.
Згідно з ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Однак, доказів щодо сплати судового збору позивачем до матеріалів позовної заяви не долучено. Натомість, Інспекція з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області просить суд застосувати норму п.7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" та звільнити її від сплати такого.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Так, ч. 1 ст. 3 зазначеного законодавчого акту передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Нормами Закону України "Про судовий збір" визначений перелік випадків, коли судовий збір не справляється, а також перелік осіб, які від сплати такого звільняються.
Зокрема, п.7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що від сплати судового збору звільняються державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Проте, суд вважає, що обгрунтованих підстав звільнення від сплати судового збору, які б відповідали положенням Закону України "Про судовий збір", позивачем не наведено.
Отже, розмір необхідної до сплати позивачем суми судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 34,41 грн.
Реквізитами для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді є: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач - УК у м. Ужгороді, 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу слід подати до суду документ про сплату судового збору в належному розмірі.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 165, 183-6 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Інспекції з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - залишити без руху.
2. Надати Інспекції з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області строк до 27 серпня 2013 року для усунення вищезазначених недоліків.
3. Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Р.О. Ващилін