ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.03.09
Справа №АС10/598-08.
Господарський суд Сумської області у складі:
Головуючого судді Малафеєвої І.В.
Суддів Костенко Л.А.
Левченко П.І.
розглянувши справу
за позовом державного підприємства «Сумиспирт» Сумського району
до відповідача 1. Сумської міжрайонної державної податкової інспекції
2. Головного управління державного казначейства України Сумській області
про стягнення 1251559,78 грн.
Представники сторін:
від позивача Шевченко Л.Є., Закорко В.В.
від відповідача 1. Власенко С.Л., Волинцев І.В., Петрищев О.О.
2. Нагорна Т.О.
Суть спору: позивач просить суд стягнути з Державного бюджету України 1251559,78 грн. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.
В судовому засіданні 26.02.2009р. позивач подав заяву про уточнення своїх позовних вимог, просить суд стягнути на його користь 1429131 грн. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість, яка залишилася несплаченою станом на 25.02.2009р.
Представники першого відповідача в судовому засіданні проти суми заперечували, посилаючись на те, що ним на даний час триває дослідження ланцюга постачання продукції, а також зазначили, що станом на 17.03.09р. сума податку на додану вартість невідшкодована позивачу складає 1279682,58 грн.
Також представники першого відповідача надали довідку про те, що станом на 25.02.2009р. сума невідшкодованого податку на додану вартість позивачу складала 1429131,62 грн., але в період з 25.02.09р. по 16.03.09р. було відшкодовано 149449,04 грн., в тому числі 12.03.09р. по декларації з податку на додану вартість за жовтень 2007р. в сумі 10518,08 грн.; 12.03.09р. по декларації з податку на додану вартість за листопад 2007р. в сумі 67345,12 грн.; 12.03.09р. по декларації з податку на додану вартість за березень 2008р. в сумі 56949,17 грн.; 13.03.09р. по декларації з податку на додану вартість за листопад 2008р. в сумі 14636,67 грн.
В судовому засіданні 17.03.2009 р. позивачем зменшені позовні вимоги і він просить стягнути з державного бюджету 1279682,58 грн. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.
Представник другого відповідача в судовому засіданні зазначила, що відшкодування податку на додану вартість за рішенням суду регулюється Порядком взаємодії між органами державної податкової служби України та Державного казначейства України в процесі судового розгляду та виконання рішень суду щодо безспірного списання коштів з рахунків, на яких обліковуються надходження Державного бюджету України з податку на додану вартість, затвердженим спільним наказом Державного казначейства України та Державної податкової адміністрації України від 27.04.2004 року №82/245 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.05.2004 року за №645/9244.
Також представник Головного управління державного казначейства України в Сумській області звернула увагу на те, що Головним управлінням не порушено жодного нормативно-правового акта України з питань відшкодування податку на додану вартість, тобто не вчинено по відношенню до позивача жодних незаконних дій, що могли б порушити його права та законні інтереси, тому не повинно бути в даній справі відповідачем, оскільки в даному спорі, перш за все, позивачем ставиться питання щодо неправомірності дій відповідача - Сумської міжрайонної державної податкової інспекції, яка здійснює контроль за правильністю та своєчасністю справляння до бюджету податку на додану вартість, а також приймає рішення про проведення відшкодування податку на додану вартість платникам податку відповідно до підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість".
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази по справі, суд встановив наступне.
За результатами господарської діяльності позивача, відповідно до ст. 4 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (з змінами та доповненнями) та п.п. 7.7.3 -"7.4. п.7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість", позивачем до Державної податкової інспекції в м. Суми була подана податкова декларація з податку на додану вартість за листопад - грудень 2006р., січень 2007р., червень – листопад 2007р., січень –травень 2008р., липень 2008р., листопад – грудень 2008р. на заявлено бюджетне відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок відповідача на загальну суму 1798245,14 грн.
Відповідними актами про результати виїзної позапланової перевірки позивача з питань дотримання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за всі зазначені періоди були підтверджені суми, зазначені позивачем, як такі, що підлягають бюджетному відшкодуванню.
Зазначені суми податку на додану вартість були визначені позивачем відповідно до підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку із будь-яким продажем товарів (наданням послуг) протягом звітного періоду , та сумою податкового кредиту звітного періоду, і має від'ємне значення.
Відповідно до підпункту 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» бюджетному відшкодування підлягає частина того від'ємного значення що дорівнює сумі податку фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів.
Відповідно до підпункту 7.7.4 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції станом на дату виникнення правовідносин), у разі, коли платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування подає до податкового органу податкову декларацію та заяву про повернення такої суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Відповідно до підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковий орган протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації проводить документальну перевірку заявлених у ній даних.
Після закінчення перевірки податковий орган зобов’язаний у п’ятиденний термін надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до підпункту 7.7.6 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку орган державного казначейства повинен надати платнику податків (Позивачу) зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування з бюджетного рахунку на поточний рахунок Позивача протягом п’яти операційних днів після отримання висновку.
В період з 25.02.09р. по 16.03.09р. першим відповідачем в добровільному порядку було відшкодовано позивачу 149449,04 грн., в тому числі 12.03.09р. по декларації з податку на додану вартість за жовтень 2007р. в сумі 10518,08 грн.; 12.03.09р. по декларації з податку на додану вартість за листопад 2007р. в сумі 67345,12 грн.; 12.03.09р. по декларації з податку на додану вартість за березень 2008р. в сумі 56949,17 грн.; 13.03.09р. по декларації з податку на додану вартість за листопад 2008р. в сумі 14636,67 грн.
Заперечення відповідача не мають жодного правового підгрунття і не можуть бути взяті судом до уваги.
Таким чином, станом на 16.03.2009 р. заборгованість по відшкодуванню податку на додану вартість позивачу становить 1279682,58 грн., що повністю підтверджується матеріалами справи, в т.ч. відповідними податковими деклараціями, та не заперечується першим відповідачем.
Згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України витрати по сплаті судового збору в сумі 1700 грн. відшкодовуються позивачу з державного бюджету.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного бюджету на користь державного підприємства «Сумиспирт» (Сумський район, с.Стецьківка, вул. Заводська,1, і.к. 00375237) 1279682,58 грн. бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.
3. Стягнути з Державного бюджету на користь державного підприємства «Сумиспирт» (Сумський район, с.Стецьківка, вул. Заводська,1, і.к. 00375237) 1700 грн. витрат по сплаті судового збору
4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
5. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
6. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧИЙ СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА
СУДДІ Л.А.КОСТЕНКО
П.І.ЛЕВЧЕНКО
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови підписаний 23.03.2009 р.