Постанова № 33104866, 16.08.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2013
Номер справи
805/7291/13-а
Номер документу
33104866
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 серпня 2013 р. Справа №805/7291/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12:00

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Абдукадирової К.Е.,

при секретарі судового засідання Пономаренко В.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державного підприємства «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахтоуправління імені 17 партз'їзду», м. Шахтарськ

до Виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

про скасування рішення № 78 від 09.04.2013р. про повернення коштів фонду та застосування фінансових санкцій на суму 7 856,00 грн., -

за участю представників сторін:

від позивача: Казанцевої Л.В. - за дов. від 07 грудня 2013 року

від відповідача: Гончарової В.А. - за дов. від 05 липня 2013 року

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Шахтарськантрацит» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення № 78 від 09.04.2013р. про повернення коштів фонду та застосування фінансових санкцій на суму 7 856,80 грн.

Під час розгляду справи позивачем надано заяву про уточнення позовних вимог, в якій він просить скасувати рішення № 78 від 09.04.2013р. про повернення коштів фонду та застосування фінансових санкцій на суму 7 856,00 грн.

Правовою підставою звернення до суду вважає норми п. 4 постанови Кабінету міністрів України від 26.09.2001р. № 1266, листи Міністерства праці та соціальної політики України від 29.01.2010р. № 21/18/99-10, від 05.05.2011р. № 149/18/99-11, міністерства соціальної політики від 05.07.2012р. № 229/13/116-12. Зазначає, що відповідачем до нього було винесено рішення, яким встановлено необхідність повернення коштів фонду та застосування фінансових санкцій на суму 7 856,00 грн., з яким він не згоден, оскільки вважає, що дні непрацездатності працівників повинні відображатись без врахування позмінної роботи на підприємстві, а з урахуванням календарних днів, вказаних в листках непрацездатності.

Позивач в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання з'явився, надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що ним проведено перевірку позивача, якою встановлено, що оплата листків непрацездатності підземним робітникам здійснюється за робочі дні за індивідуальним графіком роботи (4 зміна при позмінній роботі підприємства), які припадають на наступну добу, в якій застрахована особа, згідно з листком непрацездатності є працездатною. При підрахунку кількості днів непрацездатності для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності мають враховуватися згідно з графіком роботи застрахованої особи робочі дні за час непрацездатності. Вважає, з урахуванням викладеного, що працівникам підприємства повинні компенсувати втрачений заробіток за пропущені через хворобу робочі дні, що припадають на період непрацездатності. Зауважує, що оплатою днів роботи за графіком змінності у повному обсязі страхувальник виходить за межі випадку тимчасової непрацездатності та оплачує дні роботи працездатної особи, а відповідно до законодавства кошти Фонду є цільовими і не можуть використовуватися не за призначенням.

Вислухавши в судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Позивач - Державне підприємство «Шахтарськантрацит», зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Шахтарської міської ради Донецької області 30.04.2003р., ідентифікаційний код 32299510 (арк. справи 13 - 14, том 1).

Виконавчою дирекцією Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі направлення від 13.03.2013р. № 63, яке було вручено позивачу 26.03.2013р. (арк. справи 52), повідомлення від 18.02.2013р. № 54 про проведення перевірки (арк. справи 60), було проведено перевірку позивача, за результатами якої було складено акт перевірки № 76 від 28.03.2013р. про дотримання порядку використання страхових коштів Фонду, направлених на виплату допомоги застрахованим особам та надання соціальних послуг за період з 01.01.2012р. по 31.12.2012р. відокремленому підрозділу «Шахтоуправління імені 17 партз'їзду» (арк. справи 8 - 12, том 1).

Позивачем було надано заперечення від 03.04.2013р. № 101/01-229 на акт перевірки № 76 (арк. справи 73, том 1).

За результатом розгляду вказаних заперечень, відповідачем надано відповідь від 09.04.2013р. № 05-07-870, якою у задоволенні заперечень відмовлено та було винесено рішення № 78 від 09.04.2013р. про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (арк. справи 7). Вказаним рішенням позивачу було визначено суму неправомірно витрачених страхових коштів за період з 01.01.2011р. в розмірі 10 640,07 грн. та штрафні санкції в розмірі 5 320,04 грн., всього на суму 15 960,11 грн. Вказане рішення оскаржується позивачем частково в сумі 7 856,00 грн. в частині оплати робочих днів, які не припадають на тимчасову непрацездатність застрахованої особи згідно з її графіком змінності.

Як встановлено судом, зазначено в Акті перевірки від 28.03.2013р. та не заперечується сторонами на Відокремленому підрозділі встановлено позмінна робота згідно графіків (1, 2, 3, 4 зміни):

1 зміна: 8:00 - 14:00;

2 зміна 14:00 - 20:00;

3 зміна: 20:00 - 02:00;

4 зміна: 02:00 - 08:00.

Фондом зазначені працівники, відносно яких на думку відповідача невірно підраховані години тимчасової непрацездатності, які підлягають оплаті за індивідуальним графіком роботи працівників, що призвело до переплати допомоги по тимчасовій непрацездатності за 2012 рік на суму 7 856,00 грн.

Відповідачем було проведено оплату зазначених листків працездатності, що також підтверджується поясненнями представника позивача та не заперечується представником відповідача.

Відповідно до ст. 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ (далі - Закон № 2240) визначені основні правові засади, економічний механізм та організаційна структура загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. Дія цього Закону поширюється на осіб, що працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від їх форм власності та господарювання, у фізичних осіб, та осіб, що забезпечують себе роботою самостійно, та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.

За приписами ч. 2 ст. 3 Закону № 2240 завданнями страхування від нещасного випадку є встановлення гарантій щодо захисту прав громадян на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг у разі тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, смерті громадянина або члена його сім'ї.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону № 2240, право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону № 2240, джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених законом.

За приписами п. 1 ст. 20 Закону № 2240 кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, спрямовуються на виплату застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання.

Статтею 34 Закону № 2240 визначені види матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, одним з видів матеріального забезпечення яка надається є допомога по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 35 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві.

Згідно з ч. 2 ст. 35 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, з аналізу наведених норм вбачається, що завданням соціального страхування є компенсація втрат заробітної плати застрахованої особи у випадку тимчасової непрацездатності. При тому Законом встановлено, що лише оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця, решта днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів Фонду.

За приписами ч. 1 ст. 51 Закону № 2240 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Порядок, умови видачі та продовження листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 року № 455 (далі - Інструкція).

Згідно з п. 2.1 зазначеної Інструкції листок непрацездатності у разі захворювання чи травми видається на весь період тимчасової непрацездатності, до відновлення працездатності або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).

Спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 року № 532/274/136-ос/1406, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2004 року № 1454/10053, затверджена Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності (далі - Інструкція № 532).

Пунктом 1 Інструкції № 532 визначено, що листок непрацездатності - це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв'язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

Вказаною Інструкцією у пунктах 3.12., 3.13 визначений порядок заповнення листка непрацездатності.

Так, у графі "Звільнення від роботи" у першому стовпчику "З якого числа" дата видачі ЛН (число, місяць, рік) позначається арабськими цифрами; у другому стовпчику "До якого числа включно" дата продовження листка непрацездатності (число і місяць) позначається літерами; у четвертому стовпчику "Підпис та печатка лікаря" продовження або закриття листка непрацездатності підтверджується підписом та печаткою лікаря.

Якщо листок непрацездатності продовжується в амбулаторних умовах, запис терміну лікування здійснюється відповідно до п. 2.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13 листопада 2001 року № 455, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 4 грудня 2001 року за № 1005/6196. Продовження листка непрацездатності здійснюється з обов'язковим зазначенням посад та прізвищ лікаря, завідувача відділення або голови лікарсько-консультативної комісії, що засвідчується їх підписами.

У стаціонарному відділенні запис усього терміну лікування може бути вказаний в одному рядку з обов'язковим зазначенням посад та прізвищ лікаря і завідувача відділення, що засвідчується їх підписами та печатками.

У графі "Стати до роботи" вказують словами число і місяць, коли приступити до роботи; посаду, прізвище лікаря, що засвідчується його підписом та печаткою закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності". У разі продовження тимчасової непрацездатності підкреслюється "Продовжує хворіти" та зазначається номер нового листка непрацездатності.

За приписами статті 57 Кодексу законів про працю, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством.

Відповідно до ст. 58 зазначеного Кодексу визначено при змінних роботах працівники чергуються в змінах рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Перехід з однієї зміни в іншу, як правило, має відбуватися через кожний робочий тиждень в години, визначені графіками змінності.

Згідно ст. 139 зазначеного Кодексу, працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

У відповідності до ст. 142 зазначеного Кодексу, трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на основі типових правил.

Таким чином, працівники зобов'язані дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, тобто працівник зобов`язаний після відновлення працездатності приступити до роботи у час початку відповідної зміни (у разі якщо на підприємстві існує змінний режим роботи) або у час початку роботи підприємства (установи) відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку.

Згідно з п. 2 Правил внутрішнього трудового розпорядку, тривалість щоденної роботи визначається графіками змінності, складеними по участках та цехах з дотриманням встановленої тривалості робочого часу. Відповідно до з п. 5.1, 5.2 Правил, затверджених на підприємстві, тривалість робочого часу встановлюється згідно з законодавством (арк. справи 15 - 16, том 1).

Для 4 зміни передбачений такий графік виходу: 23:45 - початок наряду; 00:15 - закінчення наряду; 00:30 - початок роботи; 06:30 - закінчення роботи (арк. справи 18, том 2).

Як встановлено судом та зазначено в Акті перевірки від 28.03.2013р. на Відокремленому підрозділі Державного підприємства «Шахтраськантрацит» «Шахтоуправління імені 17 партз'їзду» встановлена позмінна робота згідно графіків (1, 2, 3, 4 зміни) згідно з Положенням про нарядну систему шахти (арк. справи 17, том 1):

1 зміна: 8:00 - 14:00;

2 зміна 14:00 - 20:00;

3 зміна: 20:00 - 02:00;

4 зміна: 02:00 - 08:00.

На вугільних підприємствах «робоча» зміна починається не з 0 годин як календарна,а о 8 годині ранку (з першої зміни) та закінчується о 8 годині ранку (з першої зміни наступної календарної доби).

Документом, що підтверджує фактичне перебування працівників на роботі є табель. Позивачем було затверджено Положення про табельний облік, згідно з яким для обліку часу спуску та виїзду з шахти в формі Т-13 для кожного працівника відводиться 4 строки: 1 - графік виходів, 2 - спуск, 3 - виїзд, 4 - тривалість змін (арк. справи 236 - 237, том 1).

У табелях обліку та використання робочого часу Відокремленого підрозділу Державного підприємства «Шахтарськантрацит» «Шахтоуправління імені 17 партз'їзду» на кожного працівника заповнюється рядок, в якому зазначається номер зміни (1, 2, 3, 4) або вихідний (арк. справи 67 - 137, том 1).

Як встановлено актом перевірки та не заперечується сторонами, особи, яки мали стати до роботи після виходу з лікарняного, повинні були зробити це в 4 зміну, яка починається в 02:00 та закінчується в 08:00.

1) Так, ОСОБА_5 перебував на лікарняному з 28.12.2011 року по 03.01.2012 року, що підтверджується листком непрацездатності Серія АВП № 692794, в якому в графі "стати до роботи" зазначено з 04.01.2012 року. Згідно табеля за січень 2012 року зазначена особа повинна була приступити до роботи 04 січня 2012 року, цей день згідно табелю був вихідним. Згідно заяви-розрахунку кількість днів, що підлягають оплаті 5, з яких 2 дні за рахунок Фонду. Фактично 2 дні сплачено за рахунок Фонду у сумі 292,54 грн. (№ 45 заяви-розрахунку за лютий 2012 року). Переплата коштів Фонду за 1 день (04.01.2012 р.) склала 146,27 грн. (арк. справи 97, 138, том 1).

2) ОСОБА_4 перебував на лікарняному з 01.02.2012 року по 07.02.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 694941 у графі "стати до роботи" зазначено 08.02.2012 року. Згідно табеля за лютий 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 08.02.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку кількість днів, що підлягають оплаті 5, з яких сплачено за рахунок Фонду суму 78,83 грн. за 1 день (№61 заяви-розрахунку за лютий 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 78,83 грн. (арк. справи 99, 139, том 1).

3) ОСОБА_7 перебував на лікарняному з 19.01.2012 року по 28.01.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 693328 у графі "стати до роботи" зазначено 29.01.2012 року Згідно табеля за січень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 29.01.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку кількість днів, що підлягають оплаті - 8, з яких сплачено за рахунок Фонду 4 дні на загальну суму 1 364,92 грн. (№7 заяви-розрахунку за січень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала 341,23 грн. (арк. справи 100, 140, том 1).

4) ОСОБА_3 перебував на лікарняному з 19.01.2012 року по 27.01.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 693323 у графі "стати до роботи" зазначено 28.01.2012 року Згідно табеля за січень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 28.01.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку за січень 2012 р. кількість днів, що підлягають оплаті - 7, з яких сплачено за рахунок Фонду 7 днів на загальну суму 2 272,41 грн. (№26 заяви-розрахунку за січень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду за 1 день на суму 324,63 грн. (арк. справи 70, 141, том 1).

5) ОСОБА_8 перебував на лікарняному з 25.01.2012 року по 04.02.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 693445 у графі "стати до роботи" зазначено 05.02.2012 року Згідно табеля за лютий 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 05 лютого 2012 року, однак, цей день згідно табелю був вихідним. Згідно заяви-розрахунку, кількість днів, що підлягають оплаті 9, з яких 5 - за рахунок Фонду. Фактично сплачено за рахунок Фонду 5 днів на загальну суму 1 554,80 грн. (№21 заяви-розрахунку за лютий 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала 310,96 грн. (арк. справи 71, 147, том 1).

6) ОСОБА_9 перебував на лікарняному з 18.01.2012 року по 01.02.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 693294 у графі "стати до роботи" зазначено 02.02.2012 року Згідно табеля за лютий 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 02 лютого 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 10, з яких 6 - за рахунок Фонду (№54 заяви-розрахунку за лютий 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 254,18 грн. (арк. справи146, том 1; 8, том 2).

7) ОСОБА_10 перебував на лікарняному з 13.03.2012 року по 22.03.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 697390 у графі "стати до роботи" зазначено 23.03.2012 року Згідно табеля за березень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 23 березня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 8, з яких 4 за рахунок Фонду (№37 заяви-розрахунку за лютий 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 97,16 грн. (арк. справи 104, 152, том 1).

8) ОСОБА_11 перебував на лікарняному з 06.03.2012 року по 16.03.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 691902 у графі "стати до роботи" зазначено 17.03.2012 року Згідно табеля за березень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 17 березня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 4 - за рахунок Фонду (№75 заяви-розрахунку за березень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала 102,67 грн. (арк. справи 105, 153, том 1).

9) ОСОБА_12 перебував на лікарняному з 11.03.2012 року по 19.03.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 695927 у графі "стати до роботи" зазначено 20.03.2012 року Згідно табеля за березень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 20 березня 2012 року в 4 зміну, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 3 - за рахунок Фонду (№71 заяви-розрахунку за березень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 189,37 грн. (арк. справи 106, 164, том 1).

10) ОСОБА_13 перебував на лікарняному з 03.03.2012 року по 20.03.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 6957258 у графі "стати до роботи" зазначено 20.03.2012 року Згідно табеля за березень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 21 березня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 12, з яких 8 - за рахунок Фонду. Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 312,77 грн. (№15 заяви-розрахунку за березень 2012 року). (арк. справи 107, 165, том 1).

11) ОСОБА_14 перебував на лікарняному з 01.04.2012 року по 07.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 697742 у графі "стати до роботи" зазначено 08.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 08.04.2012 року в 4 зміну що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 6, з яких 2 - за рахунок Фонду (№39 заяви-розрахунку за квітень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 170,22 грн. (арк. справи 108, 166, том 1).

12) ОСОБА_15 перебував на лікарняному з 12.04.2012 року по 17.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 694111 у графі "стати до роботи" зазначено 18.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 18.04.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 4, з яких 1 - за рахунок Фонду (№63 заяви-розрахунку за квітень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 260,73 грн. (арк. справи 109, 142, том 1).

13) ОСОБА_16 перебував на лікарняному з 27.03.2012 року по 05.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 697655 у графі "стати до роботи" зазначено 06.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 06.04.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 3 - за рахунок Фонду (№58 заяви-розрахунку за квітень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 252,30 грн. (арк. справи 110 - 111, 143, том 1).

14) ОСОБА_17 перебував на лікарняному з 27.03.2012 року по 06.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 698332 у графі "стати до роботи" зазначено 07.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 07 квітня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 3 - за рахунок Фонду (№78 заяви-розрахунку за березень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день в сумі 258,64 грн. (арк. справи 112 - 113, 150, том 1).

15) ОСОБА_6 перебував на лікарняному з 02.04.2012 року по 11.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 699582 у графі "стати до роботи" зазначено 12.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 12.04.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 8, з яких 4 - за рахунок Фонду (№67 заяви-розрахунку за квітень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 93,96 грн. (арк. справи 114, 148, том 1).

16) ОСОБА_18 перебував на лікарняному з 02.04.2012 року по 09.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 697739 у графі "стати до роботи" зазначено 10.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 10.04.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 5, з яких 2 за рахунок Фонду (№52 заяви-розрахунку за квітень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 289,14 грн. (арк. справи 144, том 1; 11, том 2).

17) ОСОБА_19 перебував на лікарняному з 17.04.2012 року по 23.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 860037 у графі "стати до роботи" зазначено 24.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 24.04.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 5, з яких 1 - за рахунок Фонду (№36 заяви-розрахунку за квітень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 189,44 грн. (арк. справи 116, 162, том 1).

18) ОСОБА_20 перебував на лікарняному з 11.04.2012 року по 19.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 699282 у графі "стати до роботи" зазначено 20.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 20.04.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 6, з яких 6 - за рахунок Фонду (№8 заяви-розрахунку за квітень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 176,68 грн. (арк. справи 117, 163, том 1).

19) ОСОБА_21 перебував на лікарняному з 06.04.2012 року по 21.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 697836 у графі "стати до роботи" зазначено 22.04.2012 року Згідно табеля за квітень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 22 квітня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 11, з яких 8 за рахунок Фонду (№49 заяви-розрахунку за квітень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 185,95 грн. (арк. справи 118, 241, том 1).

20) ОСОБА_22 перебував на лікарняному з 23.04.2012 року по 30.04.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 860150 у графі "стати до роботи" зазначено 01.05.2012 року Згідно табеля за травень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 01 травня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 5, з яких 2 за рахунок Фонду (№11 заяви-розрахунку за травень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 200,31 грн. (арк. справи 119, 128, 151, том 1).

21) ОСОБА_23 перебував на лікарняному з 20.05.2012 року по 28.05.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 699092 у графі "стати до роботи" зазначено 29.05.2012 року Згідно табеля за травень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 29 травня 2012 року, однак, на цей день працівником було написано заяву на відпустку за свій рахунок (відмітка «б/о» в табелі). Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 3 за рахунок Фонду (№43 заяви-розрахунку за травень 2012 року). переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 165,22 грн. (арк. справи 115, 145, том 1).

22) ОСОБА_24 перебував на лікарняному з 04.05.2012 року по 13.05.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 698869 у графі "стати до роботи" зазначено 14.05.2012 року Згідно табеля за травень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 14 травня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 3 за рахунок Фонду (№38 заяви-розрахунку за травень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 172,64 грн. (арк. справи 120, 168, том 1).

23) ОСОБА_25 перебував на лікарняному з 25.04.2012 року по 04.05.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 860368 у графі "стати до роботи" зазначено 05.05.2012 року Згідно табеля за травень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 05 травня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 6, з яких 3 за рахунок Фонду (№32 заяви-розрахунку за травень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 231,82 грн. (арк. справи 121, 167, том 1).

24) ОСОБА_26 перебував на лікарняному з 16.05.2012 року по 26.05.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 699482 у графі "стати до роботи" зазначено 27.05.2012 року Згідно табеля за травень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 27.05.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 4 за рахунок Фонду (№52 заяви-розрахунку за травень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 264,11 грн. (арк. справи 123, 149, том 1).

25) ОСОБА_27 перебував на лікарняному з 04.06.2012 року по 12.06.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 860860 у графі "стати до роботи" зазначено 13.06.2012 року Згідно табеля за червень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 13.06.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 3 за рахунок Фонду (№65 заяви-розрахунку за червень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 229,83 грн. (арк. справи 124, 242, том 1).

26) ОСОБА_28 перебував на лікарняному з 20.06.2012 року по 29.06.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 861072 у графі "стати до роботи" зазначено 30.06.2012 року Згідно табеля за червень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 30.06.2012 року в 3 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 6, з яких 2 - за рахунок Фонду (№48 заяви-розрахунку за червень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 179,67 грн. (арк. справи 125, том 1; 92, том 2).

27) ОСОБА_29 перебував на лікарняному з 07.06.2012 року по 16.06.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 931050 у графі "стати до роботи" зазначено 17.06.2012 року Згідно табеля за червень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 17 червня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 8, з яких 4 за рахунок Фонду (№58 заяви-розрахунку за червень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 339,09 грн (арк. справи 126, 239, том 1).

28) ОСОБА_30 перебував на лікарняному з 10.06.2012 року по 16.06.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 860939 у графі "стати до роботи" зазначено 17.06.2012 року Згідно табеля за червень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 17 червня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 5, з яких 2 за рахунок Фонду (№33 заяви-розрахунку за червень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 116,08 грн. (арк. справи 127, 238, том 1).

29) ОСОБА_31 перебував на лікарняному з 30.05.2012 року по 05.06.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 860812 у графі "стати до роботи" зазначено 06.06.2012 року Згідно табеля за червень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 06 червня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 5, з яких 2 за рахунок Фонду (№26 заяви-розрахунку за червень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 248,95 грн. (арк. справи 128 - 129, 240, том 1).

30) ОСОБА_32 перебував на лікарняному з 04.07.2012 року по 10.07.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 931591 у графі "стати до роботи" зазначено 11.07.2012 року. Згідно табеля за липень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 11 липня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 6, з яких 2 - за рахунок Фонду (№30 заяви-розрахунку за липень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 399,70 грн. (арк. справи 130, 156, том 1).

31) ОСОБА_33 перебував на лікарняному з 07.07.2012 року по 10.07.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 861245 у графі "стати до роботи" зазначено 11.07.2012 року. Згідно табеля за липень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 11 липня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 3, з яких 3 - за рахунок Фонду (№23 заяви-розрахунку за липень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 200,64 грн. (арк. справи 131, 155, том 1).

32) ОСОБА_34 перебував на лікарняному з 07.07.2012 року по 16.07.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 861246 у графі "стати до роботи" зазначено 17.07.2012 року. Згідно табеля за липень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 17 липня 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 17.07.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 8, з яких 4 - за рахунок Фонду (№12 заяви-розрахунку за липень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 97,97 грн. (арк. справи 132, 154, том 1).

33) ОСОБА_35 перебував на лікарняному з 03.07.2012 року по 09.07.2012 року. У лікарняному Серія АВП № 931576 у графі "стати до роботи" зазначено 10.07.2012 року Згідно табеля за липень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 10.07.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 4, з яких 1 за рахунок Фонду (№29 заяви-розрахунку за липень 2012 року). Переплата склала за 1 день на суму 218,16 грн. (арк. справи 133, 157, том 1).

34) ОСОБА_36 перебував на лікарняному з 18.07.2012 року по 31.07.2012 року. У лікарняному Серія АВХ № 688247 у графі "стати до роботи" зазначено 01.08.2012 року Згідно табеля за серпень 2012 року, зазначена особа приступила до роботи 01.08.2012 року в 4 зміну, що також підтверджується також записом у листку непрацездатності. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 11, з яких 7 за рахунок Фонду (№34 заяви-розрахунку за серпень 2012 року). переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 90,15 грн. (арк. справи 134, 158, 243, том 1).

35) ОСОБА_37 перебував на лікарняному з 18.08.2012 року по 25.08.2012 року. У лікарняному Серія АВШ № 404644 у графі "стати до роботи" зазначено 26.08.2012 року Згідно табеля за серпень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 26 серпня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 6, з яких 2 за рахунок Фонду (№46 заяви-розрахунку за липень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 132,00 грн. (арк. справи 135, том 1; 2, том 2).

36) ОСОБА_38 перебував на лікарняному з 20.08.2012 року по 30.08.2012 року. У лікарняному Серія АВШ № 410870 у графі "стати до роботи" зазначено 31.08.2012 року Згідно табеля за серпень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 11 липня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 8, з яких 5 - за рахунок Фонду (№65 заяви-розрахунку за серпень 2012 року). Переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 192,59 грн. (арк. справи 136, 161, том 1).

37) ОСОБА_39 перебував на лікарняному з 29.08.2012 року по 07.09.2012 року. У лікарняному Серія АВШ № 404817 у графі "стати до роботи" зазначено 08.09.2012 року Згідно табеля за вересень 2012 року, зазначена особа повинна була приступити до роботи 08 вересня 2012 року, однак, цей день був вихідним. Згідно заяви-розрахунку загальна кількість днів, що підлягає оплаті 7, з яких 3 за рахунок Фонду (№3 заяви-розрахунку за вересень 2012 року). переплата за рахунок коштів Фонду склала за 1 день на суму 341,94 грн. (арк. справи 137, 159, том 1; 14, том 2).

Відповідно до ст. 21 Закону України № 2240, Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 № 26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25.01.2011 № 111/18849, фінансування страхувальника для надання матеріального забезпечення найманим працівникам, передбаченого ст.34 Закону України № 2240, здійснюється Шахтарською міською виконавчою дирекцією Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Підставою для фінансування є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, яка містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Страхувальник нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок на підставі рішення комісії із соціального страхування, яке оформлене протоколом про призначення матеріального забезпечення.

Заява-розрахунок складається у двох примірниках, один з яких разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника, а другий за підписами керівника та головного бухгалтера подано до робочого органу Фонду за місцем реєстрації.

Оплата листків непрацездатності відбувалась згідно з наданими заявами-розрахунками (арк. справи 29 - 57, том 2).

Перерахування зазначених грошових коштів підтверджується виписками ПАТ „Комерційний Банк „Надра" (арк. справи 58 - 91, том 2).

Частиною 2 ст. 53 Закону України № 2240 передбачено, що порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266 затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі -Порядок № 1266).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1266 розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для розрахунку страхових виплат (крім страхування на випадок безробіття) та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, є період роботи за останнім основним місцем роботи (зайняття підприємницькою діяльністю) перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески.

Згідно з пунктом 20 Порядку № 1266 сума страхових виплат застрахованій особі та оплати за перших п'ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця розраховується шляхом множення суми годинної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньогодинної заробітної плати залежно від страхового стажу на кількість годин, які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи).

З наведеного вбачається, що законодавством обумовлено, що перші п'ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів підприємства, установи, організації, а за рахунок коштів Фонду оплачується решта днів тимчасової непрацездатності.

Враховуючи вищезазначене, оплатою робочої зміни, яка за графіком змінності у повному обсязі припадає на добу працездатності застрахованої особи, страхувальник виходить за межі випадку тимчасової непрацездатності та оплачує дні роботи працездатної особи, тобто відшкодовує заробіток, який фактично не було втрачено, а відповідно до законодавства кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є цільовими і не можуть використовуватися не за призначенням.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно не прийнято до заліку витрати Відокремленого підрозділу «Шахтоуправління імені 17 партз'їзду» за години тимчасової непрацездатності, за індивідуальним графіком роботи працівників, які працювали в 3 та 4 зміну за 2012 рік по 37 листкам непрацездатності на суму 7 856,00 грн.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа)..

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 23, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 159, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог Державного підприємства «Шахтарськантрацит» Відокремленого підрозділу «Шахтоуправління імені 17 партз'їзду» до Виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення № 78 від 09.04.2013р. про повернення коштів фонду та застосування фінансових санкцій на суму 7 856,00 грн. - відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 16 серпня 2013 року. Постанова у повному обсязі складена 21 серпня 2013 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Абдукадирова К.Е.