Справа № 760/16982/13-п
3-6076/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 серпня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи НОМЕР_1, по факту порушення митних правил передбачених ст. 472 Митного кодексу України ,-
В С Т А Н О В И В :
07.08.2013 року до Солом'янського районного суду м. Києва адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст.472 Митного Кодексу України.
Згідно з протоколом №0206/10000/13 вбачається, що 22.10.2012 року по смузі руху «зелений коридор» в напрямку «в'їзд в Україну» через митний пост «Піща» Ягодинської митниці громадянин ОСОБА_1 в'їхав на легковому автомобілі марки «AUDI» модель «А6», 1999 року виготовлення, реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 (країна реєстрації Польща), кузов № НОМЕР_2, без товарів та з одним пасажиром, без здійснення письмового декларування, чим порушив ст. 472 МК України, не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей про автомобіль марки «AUDI» модель «А6», 1999 року виготовлення, реєстраційний номерний знак НОМЕР_3, який підлягав обов'язковому декларуванню.
Відповідно до норм Додатку «С» Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), до якої Україна приєдналась з 24.03.2004 (Закон України №1661-ІV), Україна дозволяє тимчасове ввезення транспортних засобів на митну територію України без вимагання митного документа або гарантії, з умовним звільненням від ввізного мита і податків та без застосування ввізних обмежень чи заборон економічного характеру.
Зазначені права на пільги надаються цією Конвенцією, якщо транспортні засоби зареєстровані на території, яка не є територією тимчасового ввезення, на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення, і будуть ввозитись та використовуватись даними особами.
Також дозволяється ввозити та використовувати зазначені транспортні засоби третіми особами, яким не належать (на яких не зареєстровані) транспортні засоби.
Але разом з цим, Конвенцією також встановлені обмеження:
«Відповідно до статті 2 Додатку С Конвенції, правом на тимчасове ввезення користуються транспортні засоби комерційного чи приватного використання».
Де, "комерційне використання" це - платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів; "приватне використання" - перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання.
Відповідно до статі 8 Додатку С Конвенції, кожна договірна сторона має право відмовити у наданні права на тимчасове ввезення або відкликати його стосовно:
- транспортних засобів комерційного використання, які використовуються для внутрішніх перевезень;
- транспортних засобів приватного використання, які використовуються у комерційних цілях на внутрішніх перевезеннях;
- транспортних засобів, зданих в оренду після їхнього ввезення, або, якщо вони були зданими в оренду в момент їхнього ввезення, - транспортних засобів, повторно зданих в оренду або переданих в суборенду з метою, що не полягає в їхньому негайному вивезенні.
Тобто, сфера дії «Додатку C щодо транспортних засобів» Конвенції для «транспортних засобів комерційного використання» охоплює тільки міжнародні перевезення осіб та/або вантажів.
Відповідно до інформації, яка міститься в ЄАІС ДМСУ, в якій зазначено що транспортний засіб був ввезений гр. ОСОБА_1 на територію України 22.10.2012 року та з того часу жодних міжнародних перевезень осіб чи вантажів через митний кордон України зазначений громадянин на даному автомобілі не здійснював.
Тобто вищезазначеними документами та інформацією ЄАІС ДМСУ, факт комерційного використання (міжнародні перевезення вантажів або осіб) зазначеного легкового автомобіля громадянином ОСОБА_1 не підтверджується.
Також гр. ОСОБА_1 не надав митним органам, відповідно до ст. 5 Конвенції про тимчасове ввезення, оформлену книжку CPD, документ на тимчасове ввезення, що використовується для тимчасового ввезення транспортних засобів та містить міжнародну гарантію на покриття ввізного мита і податків.
Таким чином на зазначений автомобіль не поширюється режим тимчасового ввезення (без митного документа або гарантії, з умовним звільненням від ввізного мита і податків) передбачений Конвенцією про тимчасове ввезення.
Згідно з частиною 2 ст. 105 МКУ, у разі порушення умов митного режиму тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання та пеню відповідно до Податкового кодексу України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 461 «Про затвердження переліку товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов'язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів» передбачено, що ввезення на митну територію України та/або переміщення територією України прохідним та внутрішнім транзитом товарів за кодом згідно з УКТ ЗЕД 8703 - «автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів товарної позиції 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі» здійснюється за умови обов'язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів.
Вищевказаний автомобіль переміщувався через митний кордон України без застосування книжки МДП (Конвенція МДП 1975 року) та без застосування книжки А.Т.А. (м. Стамбул, 1990 рік), таким чином гр. ОСОБА_1 повинен був надати митним органам, з метою забезпечення сплати митних платежів, фінансову гарантію.
Відповідно до порядку, передбаченого ст. 310 МКУ, фінансова гарантія надається під час декларування товарів до митного режиму, що передбачає перебування товару під митним контролем до моменту закінчення дії митного режиму (митний режим тимчасового ввезення).
Таким чином, через необережність (недбалість) громадянин ОСОБА_1 не здійснив декларування транспортного засобу марки «AUDI» модель «A6», 1999 року виготовлення, реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 (країна реєстрації Польща), кузов № НОМЕР_2, тобто не заявив під час переміщення через митний кордон України за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товар, який підлягав обов'язковому декларуванню, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю і митного оформлення, та не надав митним органам з метою забезпечення сплати митних платежів фінансову гарантію.
Зазначені дії громадянина України ОСОБА_1 мають ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 472 МКУ, а саме, незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про автомобіль «AUDI A6», реєстраційний НОМЕР_3, який підлягав обов'язковому декларуванню.
Представник Київської регіональної митниці та прокурор вважали вказані обставини такими, що знайшли своє підтвердження.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлявся.
Заслухавши пояснення представника Київської регіональної митниці, думку прокурора, суд дійшов наступних висновків.
Згідно ст. 472 МК України недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Службовою запискою відділу митних платежів № 11-35/836 від 13.03.2013 року визначена орієнтовна вартість автомобіля марки «AUDI A6», реєстраційний № НОМЕР_3 (країна реєстрації Польща), що становить 23 963,41 гривень (без урахування митних платежів).
Відповідно до висновку експерта № 142001101-0273 вартість зазначеного автомобіля з урахуванням митних платежів та з урахуванням зносу становить 82378,80 гривень.
Згідно з ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Згідно з ч. 6 ст. 366 МК України громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Згідно з протоколом опитування головного інспектора ВМО №4 Ягодин, Ягодинської митниці Денисюк В.М., митна декларація громадянину ОСОБА_1 не надавалась, оскільки він слідував по «зеленому коридору».
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, що містяться в матеріалах справи.
Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 366, 373, 472, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил, передбачених статтею 472 Митного Кодексу України, та піддати адміністративному стягненню у вигляді накладення штрафу в розмірі 23 963,41 гривень, який підлягає сплаті на наступні реквізити:
- призначення платежу: 00137331;21081100;01;с.106; код 095, згідно зі ст. 472 МК України на підставі постанови від 09.08.2013 року у справі №760/116982/13-п (3-6076/13), за протоколом про порушення митних правил №0206/10000/13 від 19.03.2013 року,
- Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві,
- р/р: 31113106705010,
- одержувач платежу: УДК СУ Солом'янського району м. Києва,
- МФО: 820019,
- код ЄДРПОУ: 38050812.
Безпосередній предмет порушення митних правил згідно з протоколом №0206/10000/13 про порушення митних правил від 19.03.2013 року, а саме: автомобіль марки «AUDI» модель «A6», 1999 року виготовлення, реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 (країна реєстрації Польща), кузов № НОМЕР_2 - конфіскувати.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Апеляційна скарга чи протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: