Справа № 234/7224/13-а
Провадження № 2-а/234/250/13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2013 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
в складі головуючого судді Кравченко О.Ю.,
при секретарі Куліш О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів ,-
В С Т А Н О В И В :
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до Краматорського міського суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів.
Із позову вбачається, що 16 травня 2005 року до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулась ОСОБА_1 з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Рішенням від 27 травня 2005 року допомога була призначена у розмірі 453 грн. щомісячно з 01.05.2005 року по 31.10.2005 року. Потім ОСОБА_1 неодноразово зверталась із заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (03.05.2005 року. 15.05.2006 року, 09.11.2006 року, 10.05.2007 року, 08.11.2007 року, 05.05.2008 року, 04.11.2008 року, 22.05.2009 року, 10.12.2009 року, 06.05.2010 року), відповідно до яких їй призначалася та виплачувалася державна допомога малозабезпеченим сім'ям.
Згідно заяви від 29 березня 2011 року відповідачка вказала, що спільно мешкає однією сім'єю з ОСОБА_3, який є батьком її дітей: ОСОБА_6 та ОСОБА_7. Перевіркою, проведеною відділом державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради було встановлено, що ОСОБА_3 має систематичний доход, який ОСОБА_1 не вказувала в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, при кожному зверненні.
Також ОСОБА_1 отримує аліменти з ОСОБА_4 згідно виконавчого листа №2-3863 від 31.03.2009 року на утримання сина ОСОБА_5.
Розпорядженням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 08.09.2011 року ОСОБА_1 була позбавлена права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям відповідно до п.12 Плорядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 року № 250 та їй зроблено перерахунок державної соціальної допомоги.
ОСОБА_1 незаконно були отримані бюджеті кошти у розмірі 17617,55 грн., які на теперішній час відповідачкою не сплачені.
Позивач просить суд ухвалити рішення яким стягнути з відповідачки суму переплачених бюджетних коштів у розмірі 17617,55 грн.
У судове засідання представник позивача Канурний Ю.І. не з'явився, надав заяву про слухання справи у його відсутність, на задоволенні позову наполягав.
Відповідачка у судове засідання не з'явилася, по невідомій суду причині, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст.3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року №1768-ІІІ (далі - Закон) право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.
Відповідно до абз.4 ст.1 Закону малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.
Згідно до ст.11 Закону покриття витрат на виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету до місцевих бюджетів.
Відповідно до п.14 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затв. Постановою КМУ від 24.02.2003 року №250 (далі - Порядок) розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіном, Держстатом, МОНмолодьспортом. Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї, у складі якої протягом періоду, за який обчислюється дохід, відбулися зміни (розірвання шлюбу або коли шлюб між подружжям не розірвано, але в цей період набрало законної сили рішення суду про стягнення з батька (матері) аліментів), враховується місячний розмір аліментів за період, за який обчислюється середньомісячний сукупний дохід для призначення соціальної допомоги.
Судом встановлено, що відповідачка перебувала на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради та отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям з травня 2005 року по 31.10.2010 року.
Як вбачається декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, які ОСОБА_1 заповнювала при кожному зверненні за призначенням допомоги, відповідачка зазначала про відсутність додаткових джерел доходів (а.с. 77-111).
Згідно заяви від 29 березня 2011 року відповідачка вказала, що спільно мешкає однією сім'єю з ОСОБА_3, який є батьком її дітей: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 (а.с.76).
Перевіркою, проведеною відділом державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (акт №249 від 02.09.2011 року) було встановлено, що ОСОБА_3 має систематичний доход, який ОСОБА_1 не вказувала в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, при кожному зверненні. Також ОСОБА_1 отримує аліменти з ОСОБА_4 згідно виконавчого листа №2-3863 від 31.03.2009 року на утримання сина ОСОБА_5. (а.с.69-75).
Відповідно до п.12 Порядку у разі, коли особи, які входять до складу сім'ї , навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Розпорядженням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 08.09.2011 року ОСОБА_1 була позбавлена права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на період з 01.09.2011 по 28.02.2012 року відповідно до п.12 Порядку та зроблений перерахунок державної соціальної допомоги.
Розпорядженням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 10.10.2012 року ОСОБА_1 державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям не призначена з 01.05.2009р, з 01.12.2009 р., та з 01.05.2012 року у зв'язку з тим, що середньомісячний сукупний доход сім'ї перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім'ї. Таким чином, відповідачка не мала права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у ці періоди.
Таким чином, відповідачкою незаконно були отримані бюджетні кошти у розмірі 17617,55 грн. (а.с.39-41).
Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 12.04.2013 року кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 за ст. 190, ч.1,2 КК України було закрите, ОСОБА_1 звільнена від кримінальної відповідальності відповідно до п. «в» ст.1 Закону України «Про амністію» від 08.07.2011 року (а.с.53-55).
Відповідно до п. 28 Порядку якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
На підставі наведеного, враховуючи те, що відповідачка відмовляється в добровільному порядку відшкодувати завдані збитки, суму переплати державної допомоги слід стягнути з нього примусово та позов УПтаСЗН задовольнити в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.3, 4, 6-11, 14, 94, 99,128, 160-162, 164 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради переплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 17 617,55 грн. (сімнадцять тисяч шістсот сімнадцять грн.55 коп.) на р/р 35413011000804 для УПСНЗ м.Краматорська у ГУДКУ в Донецькій області, МФО 843016, код ЄДРПОУ 25953617, призначення платежу «Відшкодування переплати допомоги».
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на постанову суду подається Донецькому Апеляційному адміністративному суду через Краматорський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя О. Ю. Кравченко