ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
місто Київ
16 серпня 2013 року №826/13161/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомпублічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»до відділу виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві, товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецторг Групп»прозобов'язання вчинити дії,ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відділу виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві та товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецторг Групп» про зобов'язання вчинити дії із повернення коштів.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Та, відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку. Ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Разом з тим, позивачем не додано до позовної заяви документу про сплату судового збору у порядку та розмірах, встановлених названим Законом.
Тому позивачеві необхідно усунути названий недолік позову і сплатити судовий збір відповідно до приписів Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Враховуючи, що позивачем оскаржуються дії державної виконавчої служби, позивачеві необхідно обґрунтувати дотримання строків звернення до суду із названим позовом, підтвердив це відповідними документами.
Суд також звертає увагу позивача, що другу позовну вимогу про повернення коштів заявлено до юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецторг Групп», яка не є суб'єктом владних повноважень у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України і не здійснює по відношенню до позивача владних управлінських функцій.
Із врахуванням приписів статей 2, 3, 17 Кодексу адміністративного судочинства України позивачеві необхідно визначитись із належним складом відповідачів у публічно-правових відносинах.
Відповідно до частини четвертої - п'ятої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Позовну заяву позивача підписано ОСОБА_1 на підставі довіреності від 08.06.2013, яка видана начальником філії публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» ОСОБА_2 При цьому, на підтвердження повноважень ОСОБА_2 відповідних доказів суду не надано.
Позивачеві необхідно надати суду належні документи, що підтверджують повноваження представника ОСОБА_1 звертатись до суду із відповідним позовом.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху .
2. Встановити позивачу строк до 23.08.2013 для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.