Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2013 р. Справа №805/2833/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14-35
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., при секретарі судового засідання Ступар Ю.О., розглянувши адміністративний позов Головного управління Міндоходів у Донецькій області
до відповідача: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м. Шахтарськ
про: стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн. до Державного бюджету України
за участю
представників сторін:
від позивача: Давиденко Г.І. - за довір.
від відповідача: ОСОБА_6.
Позивач, Головне управління Міндоходів у Донецькій області, звернувся до суду з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м. Шахтарськ про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн. до Державного бюджету України.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що на підставі протоколу про адміністративне правопорушення Шахтарського МВ ГУМВС України у Донецькій області від 10.05.2011 року ДО № 757572 та відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року за № 790, позивачем було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн.
До теперішнього вищевказана сума штрафу відповідачем не сплачена, в зв'язку з чим позивач просить у судовому порядку стягнути зазначену суму.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, однак письмових заперечень суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 зареєстрована у якості фізичної особи-підприємця, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 та зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за № НОМЕР_1.
10.05.2011 року начальником Шахтарського МВ ГУМВС України в Донецькій області складено протокол ДО №757572 про адміністративне правопорушення, яким встановлено, що ОСОБА_4, яка працює продавцем у позивача, 10.05.2011 року в торгівельному об'єкті: АДРЕСА_1, на робочому місці здійснила реалізацію тютюнового виробу неповнолітній особі ІНФОРМАЦІЯ_1.
10.05.2011 року на підставі вказаного протоколу Шахтарського МВ ГУМВС України в Донецькій області складено постанову за справою про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_4, за якою відповідні матеріали направлені до адміністративної комісії.
Також разом з позовною заявою позивачем надані суду копії пояснень ОСОБА_4, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, а також копію свідоцтва про народження ОСОБА_5, яке підтверджує факт продажі працівником позивача тютюнового виробу неповнолітній особі.
Крім цього позивачем надані суду копії квитанції від 02.06.2011 року про сплату ОСОБА_4 адміністративного штрафу в розмірі 510,00 грн., повістки про виклик га засідання адміністративної комісії, протоколу № 5 від 01.06.2011 року засідання адміністративної комісії, постанови адміністративної комісії від 01.06.2011 року, із яких вбачається, що ОСОБА_4 притягнута до адміністративної відповідальності на підставі ч. 2 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
17.01.2013 року позивачем на підставі протоколу Шахтарського МВ ГУМВС України в Донецькій області ДО № 757572 від 10.05.2011 року прийнято Рішення від про застосування фінансових санкцій № 050441-532721-14, яким до позивача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у загальному розмірі 8 500 грн. за порушення вимог ст. 15 та ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року №481/95-BP - за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії, а саме в розмірі 1700 грн., та за продаж тютюнового виробу особі, яка не досягла 18 років в розмірі 6800 грн.
Вищевказане рішення надіслано на адресу відповідача 21.01.2013 року та отримано ним особисто 23.01.2013 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Не погоджуючись з Рішення від про застосування фінансових санкцій № 050441-532721-14 від 17.01.2013 року відповідач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовної заявою про скасування зазначеного рішення.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 18.04.2013 року по справі № 805/4219/13-а у задоволенні адміністративного позову Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України про скасування рішення відмовлено повністю.
Постанова набрала законної сили 14.05.2013 року, що підтверджується відповідною відміткою у постанови.
Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, про що зазначено в преамбулі вказаного Закону.
За приписами ч. 11 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідно до ч. 17 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Частиною 1 ст. 17 вищевказаного Закону передбачено, що за порушення норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
За приписами ч. 2 ст. 17 вказаного Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів: у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.
Відповідно до пп. 19-1.1.10 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України органи державної податкової служби здійснюють контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері.
За приписами пп. 19-1.1.33 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України органи державної податкової служби забезпечують визначення в установлених цим Кодексом випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), передбачених цим Кодексом та законами України, за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
За приписами ч. 2 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Так суд зазнає, що Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 18.04.2013 року по справі № 805/4219/13-а встановлено правомірність прийняття позивачем Рішення від про застосування фінансових санкцій № 050441-532721-14 від 17.01.2013 року, на підставі якої і стягується сума штрафу в розмірі 8500 грн. по даній справі.
Постанова набрала законної сили 14.05.2013 року, що підтверджується відповідною відміткою у постанови.
На момент розгляду справи вищевказана сума штрафу відповідачем не сплачена.
В зв'язку з наведеним суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та про необхідність їх задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м. Шахтарськ про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн. до Державного бюджету України та реалізувати його в установленому законодавством порядку - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м. Шахтарськ на користь державного бюджету України фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень).
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 14 серпня 2013 року в присутності представників сторін.
Повний текст постанови складено та підписано 16 серпня 2013 року.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Олішевська B.В.