ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.08.2013 р. Справа № 914/2446/13
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Станька Л.Л., при секретарі Білані О.Г., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів
до відповідача: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м.Львів
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівська міська рада, м.Львів
про зобов'язання ФОП ОСОБА_1 демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за адресою: АДРЕСА_2
Представники сторін:
від позивача: Томашук О.В. - головний спеціаліст юридичног овідідлу
від відповідача: не з'явився
від третьої особи: не з'явився
Представнику позивача роз'яснено права, передбачені ст. 22 ГПК України.
Суть спору:
На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів до відповідача: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м.Львів за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Львівської міської ради, м.Львів про зобов'язання ФОП ОСОБА_1 демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за адресою: АДРЕСА_2.
Ухвалою господарського суду від 19.06.2013 року порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 08.08.2013 року.
Попередній розгляд справи викладено в ухвалі суду від 08.08.2013р.
Позивачем явку представника в засідання суду забезпечено, позовні вимоги підтримано з підстав викладених у позові.
Відповідачем явки представника в судове засідання не забезпечено, причин незабезпечення не повідомлено.
Третьою особою явку представника в судове засідання не забезпечено, подано клопотання від 16.08.2013р. №1104-вих-1059/1 (вх..№33367/13 від 16.08.2013р.) про розгляд справи без участі представника в зв'язку з перебуванням у відпустці, долучено пояснення по суті позовних вимог в яких позовні вимоги підтримано, які судом прийнято і приєднано до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача та третьої особи за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.
Заслухавши представника позивача та проаналізувавши матеріали справи, суд встановив наступне:
Відповідно до ст.144 Конституції України, ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до п.п. 4.2.3; 6.2. «Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року №2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
21 травня 2013 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_2, на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
Відповідно до п.1.10 «Правил благоустрою м. Львова» (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376 відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Відповідно до п.п. 6.4.; 6.4.1. «Порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» (надалі - Порядок), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року №2452 (зі змінами та доповненнями), самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу. Відповідно до п.,1.3. згаданого Порядку паспорти відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі паспортів відкритих літніх майданчиків. У п.2.1 Порядку зазначено, що для отримання паспорту відкритого літнього майданчика суб'єкт господарювання подає до управління «Дозвільний офіс» письмову заяву встановленої форми, у якій зазначає бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристику об'єкта. До заяви додається відповідний, передбачений Порядком, пакет документів.
Паспорт відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_2 управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради відповідачеві не видавався.
Відповідно до п. 4.1. контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Зважаючи на викладене 21.05.2013 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження №243 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_2» (додається). Пунктом 1 вказаного розпорядження відповідача по справі зобов'язано демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 31.05.2013 року. 24.05.2013р. відповідач отримав розпорядження.
03.06.2013 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом (додано до матеріалів справи).
Відповідно до п.5 ч.1 ст.16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» на об'єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо.
Як вказано в п.2 ч.2 ст.17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів.
Відповідно до ст. 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", акти, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Відповідно до п.6.2. "Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності", затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 р. № 2452 у разі невиконання у зазначений термін вимог припису про усунення виявлених порушень, районна адміністрація звертається до суду з позовом про примусовий демонтаж літнього майданчика.
Крім того, зазначено, що відповідачу дозвіл на встановлення відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_2 не надавався.
Позивачем подано акт проведення обстеження від 03.06.2013р., який підписаний комісією у складі: начальника відділу соціально-економічного розвитку Луценка О.І., головного спеціаліста відділу соціально - економічного розвитку Протон О.Д., головного спеціаліста відділу соціально - економічного розвитку Мелимук М.Д. на виконання розпорядження Шевченківської районної адміністрації м. Львова від 21.05.2013 р. № 243 „Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_2, про проведення обстеження, в результаті якого встановлено, що станом на 03.06.2013 р. самочинно встановлений фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою АДРЕСА_2 не демонтовано. А тому, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судові витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст.33, 34, 49, 75, 82, 84, 85, 87, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Зобов'язати Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за адресою: АДРЕСА_2
3. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (79058, м.Львів, вул.Липинського, 11, код ЄДРПОУ 04056115) 1147 грн. судового збору.
4. Накази видати відповідно до ст.116 ГПК України.
5. Дане рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду. Строк і порядок набрання рішенням законної сили та оскарження визначені ст.ст.85,91,93 ГПК України.
Повний текст рішення оформлено і підписано - 20.08.2013р.
Суддя Станько Л.Л.