Постанова № 33032520, 12.08.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.08.2013
Номер справи
2а-10798/10/16/0170
Номер документу
33032520
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 серпня 2013 р. Справа №2а-10798/10/16/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Дудіна С. О., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК ДПС

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості у сумі 2258,50 грн.

Суть спору:

Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АРК ДПС звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 2258,50 грн.

Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача непогашеного податкового боргу, що сформувався внаслідок несплати штрафних санкцій, застосованих за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Ухвалою Окружного адміністративного суду АРК від 04.07.2013 р. відкрито провадження в адміністративній справі.

Заперечень на позовну заяву від відповідача не надходило.

09.08.2013р. до Окружного адміністративного суду АР Крим від позивача факсимільним шляхом надійшло клопотання з проханням розглянути справу у відсутність представника Красноперекопської ОДПІ в АРК ДПС. Як повідомляє позивач у вказаному клопотанні, заборгованість відповідача станом на 09.08.2013 р. не погашена.

Відповідач в судове засідання не з'явився, явку уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, та приймаючи до уваги те, що учасники судового процесу були належним чином проінформовані про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 3 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках встановлених цим Кодексом.

Вищий адміністративний суд України в пункті 11 Листа від 30.11.2009 р. N 1619/10/13-09 зазначив, що під час вирішення справи у порядку письмового провадження його фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, оскільки в такому разі не проводиться судове засідання і, відповідно, справа розглядається без участі секретаря.

На підставі цього, справа розглядається без проведення судового засідання.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач - ОСОБА_1 зареєстрований у якості фізичної особи-підприємця 13.05.2009 р. Красноперекопською районною державною адміністрацією АР Крим, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, перебуває на обліку в Красноперекопській ОДПІ в АРК ДПС у якості платника податків.

25.12.2009 р. Красноперекопською ОДПІ в АРК ДПС проведено перевірку дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 25.12.2009 р. № 0280/01/0723/НОМЕР_1.

Згідно висновками зазначеного акта, під час перевірки встановлено порушення п. 2, п. 5, п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: - проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) про продажу товарів; - не забезпечено роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції; - невідповідність сум грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня у розмірі 383,70 грн.; - не зазначена дата початку на реєстраційній сторінці розрахункової книжки.

На підставі вищевказаного акта Красноперекопською ОДПІ в АРК ДПС прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.01.2010 р. № 000042330, яким до Приватного підприємця ОСОБА_1 застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2258,50 грн. Відповідно до корінця вказаного рішення, останнє було отримано відповідачем 13.01.2010 р.

Враховуючи несплату відповідачем суми застосованих до нього санкцій, Красноперекопська ОДПІ в АРК ДПС звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення податкового боргу в примусовому порядку.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості позовних вимог з наступних підстав.

На момент виникнення відносин між податковою та платником податків статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначалися Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. N 509-XII (далі - Закон № 509).

Положеннями п. 4) ч. 1 ст. 10 Закону № 509 передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Відповідно до абз. 2) ч. 1 ст. 11 Закону № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Пунктом 11 вказаної статті встановлено право податкової застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95).

На підставі статті 1 Закону № 265/95 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до пунктів 2, 5 та 13 ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Згідно з п. 3 ст. 17 Закону № 265/95 до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;

Статтею 22 Закону № 265/95 встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Судом встановлено, що до позивача застосовані фінансові санкції за порушення встановленого порядку використання розрахункової книжки у розмірі 340,0 грн. (17 грн. (неоподатковуваний мінімумів доходів громадян) х 20 (розмір фінансової санкції) та 1918,50 грн. за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових операціях (383,70 грн. (розмір невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків) х 5 (розмір фінансової санкції), що відповідає законодавчо встановленим розмірам.

З матеріалів справи вбачається, що сума заборгованості з штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" відповідачем не сплачена. Рішення № 000042330 від 13.01.2010 р. відповідачем у встановленому законом порядку

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (96022, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід Держбюджету заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям у розмірі 2258,50 грн. (дві тисячі двісті п'ятдесят вісім гривень п'ятдесят копійок) (код платежу 21080900, р/р 31117104700020 в ГУ ДКУ в АР Крим, ідентифікаційний код 34740735, МФО 824026).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Дудін С.О.