Постанова № 33021711, 06.08.2013, Київський районний суд м. Донецька

Дата ухвалення
06.08.2013
Номер справи
0523/17039/2012
Номер документу
33021711
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ДОНЕЦЬКА

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 2а\257\77\13

приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул.Собінова, 147

31липня 2013 року

Київський районний суд м.Донецька у складі:

головуючого судді - Епель О.В.,

при секретарі - Батуркіній С.І.,

за участю Позивача - ОСОБА_1,

представника Відповідача - Воронкової Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо скасування виплати надбавки за особливі умови служби при перерахунку пенсії у 2008 році неправомірними, зобов»язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

У грудні 2012 року Позивач звернувся до суду із позовом Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо скасування виплати надбавки за особливі умови служби при перерахунку пенсії у 2008 році неправомірними, зобов»язання вчинити певні дії, мотивуючи тим, що проходив службу в рядах озброєних сил України та в 1983 році був звільнений з призначенням йому пенсії. 31.01.2008 року йому був зроблений перерахунок пенсії, до якої надбавка за особливі умови служби не була врахована. Про скасування такої надбавки він дізнався 16.04.2008 р., отримавши довідку Відповідача про перерахунок. Він тривалий час отримував пенсію у новому розмірі, а в серпні 2009 року вирішив звернутися до Відповідача з письмовою вимогою про поновлення припинених виплат надбавки за особливі умови праці, але отримав відмову. Вважає, що дії Відповідача щодо перерахунку пенсії та припинення виплати надбавки за особливі умови служби є неправомірними, здійсненими всупереч вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», оскільки в грошове забезпечення не включена спірна надбавка за особливі умови служби. Вважав, що Відповідач неправомірно застосував до виниклих правовідносин п.5 постанови КМУ від 13.02.2008 р. № 45 « Про затвердження порядку перерахунку пенсій, призначених у відповідності до Закону України Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб. Тому провив суд дії Відповідача щодо скасування йому виплати надбавки за особливі умови служби при перерахунку пенсії у 2008 році визнати неправомірними та зобов»язати поновити йому таку виплату спірної надбавки в розмірі 25 % від посадового окладу, яку виплачувати довічно.

В судовому засіданні Позивач заявлені ним вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, які аналогічні тим, що викладені ним у позові та додав, що 16 квітня 2008 року з отриманої від Відповідача довідки він дізнався про перерахунок ГУ ПФУ у Донецькій області його пенсії в січні 2008 року та припинення виплати йому надбавки за особливі умови служби. Спочатку він вважав цей перерахунок і припинення виплати спірної надбавки законним, так як не розуміється у законах, погодився з діями Відповідача і більше ніж рік отримував пенсію в новому розмірі, доки випадково не зустрів приятеля-військовослужбовця, від якого дізнався, що виплата спірної надбавки в Україні продовжується. Тоді він вирішив, що його права порушені діями Відповідача і 14.08.2009 р. вперше звернувся до Донецького обласного військового комісаріату з письмовою вимогою про поновлення йому виплату спірної надбавки. Далі, тривалий час, він листувався з комісаріатом, звертався у Міноборони щодо вирішення спірного питання. Остаточну відповідь від Міноборони він отримав лише 11.06.2012 р. і тільки після цього тримання вирішив звернутись з цим позовом до ГУ ПФУ. 04.12.12 р. він звернувся з цим позовом до суду, тому вважав, що строк звернення до суду ним був пропущений з поважних причин так як він довго листувався і чекав на відповідь він Міноборони. Просив строк звернення до суду поновити і його позов задовольнити повністю.

Представник відповідача - Воронкова Ю.Б., яка діяла на підставі перевірених судом повноважень (довіреності) позов не визнала та пояснила що ОСОБА_1 дійсно перебуває на обліку Відповідача як отримувач пенсії за вислугою років, призначеною на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» 23.09.1983 р. він був звільнений з Міністерства оборони України з посади підполковника-інженера. Відповідно до Закону України № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Відповідно до цього закону, Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій та грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членів їхніх сімей» від 17.07.1992 року, п. 7 якої визначено перелік, порядок та розмір видів грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія військовослужбовцям. У зв'язку з упорядкуванням грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу Президентом України було прийнято Указ від 18.12.2007 р. № 1234 «Про внесення зміни до Указу Президента України від 14 квітня 1999 року № 379 та визнання такими, що втратили чинність деяких указів Президента України» відповідно до якого 100-відсоткова надбавка, надбавка за безперервну службу, доплата від суми пенсії, надбавка за особливі умови служби, надбавка за службу на посадах слідчих та дільничних, що встановлювалися залежно від вислуги років та надбавка за ревізійну службу були скасовані і в розрахунок грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 р. вже не зараховувались. Відповідно до ст. 63 ЗУ № 2262 та Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ № 2262", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 перерахунок раніше призначених відповідно до ЗУ № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Для впорядкування та запровадження єдиних норм і стандартів грошового забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу ОВС Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу». На виконання цієї постанови Донецьким обласним військовим комісаріатом було надано головному управлінню Пенсійного фонду України довідку від 27.02.2008 р. № 66571 про нове грошове забезпечення ОСОБА_1, відповідно до якого розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача з 01.01.2008 р. складає 3213 грн. 00 коп. Тому вважала, що дії відповідача щодо припинення виплати Позивачеві спірної надбавки є законними і немає підстав для задоволення позову ОСОБА_1 Крім того, до спірних правовідносин вона просила застосувати положення статтів 99,100 КАС України, оскільки Позивач дізнався про припинення спірної надбавки ще 16.04.2008 р., коли отримав копію довідки про розрахунок пенсії.

Дослідивши матеріали справи та надані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що цей позов задоволенню не підлягає за наступними підставами.

Відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі та в межах повноважень, у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Виходячи із завдання адміністративного судочинства на адміністративні суди покладено обов`язок при оскарженні рішень, дій або бездіяльності суб`єктів владних повноважень, якими є органи соціального захисту населення, перевіряти оскаржувані рішення, дії або бездіяльність на їх відповідність певним критеріям, визначеним ч. 3 ст. 2 КАС України.

Відповідно до положень ст.11 ч.2 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою і не може виходити за межі позовних вимог.

Як видно зі змісту позовної заяви Позивач ставить перед судом питання щодо визнання дій відповідача щодо припинення виплати спірної надбавки при перерахунку пенсії у 2008 році неправомірними, зобов»язання поновити виплату цієї надбавки. Тому суд, діючи у відповідності до ст.11 КАС України і, не виходячи за рамки заявлених позивачем вимог, вважає за необхідне перевірити дії відповідача на їх відповідність до статті 19 Конституції України.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування , їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений як Конституцією так і Законами України.

Згідно ст. 71 КАСУ в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Так, порядок обчислення та розміру пенсії військовослужбовцям встановлений Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (Далі - Закон № 2262 ХІІ)

Статтею 43 Закону № 2262 ХІІ передбачено при обчисленні пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законом України «Про внесення змін до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», який набув чинності 01.01.2005 року, частину третю статті 43 названого Закону викладено в новій редакції, відповідно до якої пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

Як встановлено судом і таке вбачається з матеріалів справи Позивач ОСОБА_1 є військовим пенсіонером, 23.09.1983 р. він був звільнений з Міністерства оборони України з посади заступника начальника відділу науково-досліджувального інституту Міністерства оборони СРСР у званні підполковника відповідно до п. «а» ст. 59 Положення «Про проходженням військової служби офіцерським складом Збройних Сил СРСР» з призначенням пенсії за вислугу років відповідно до Закону України № 2262 ХІІ. \а.с.79\

Вислуга років Позивача на момент звільнення складала: 27 років. Пенсійне забезпечення ОСОБА_1 здійснюється відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» ( в редакції назви Закону відповідно до Закону України від 04.04.2006 р. № 3591-ІV) Пенсія призначена 27.10.1983 р. і до спірного перерахунку Позивач отримував пенсію та надбавку до неї за особливі умови служби в розмірі 25% від посадового окладу. \а.с. 6,7,77-83\

У зв»язку із набуттям чинності ЗаконуУкраїни «Про державний бюджет України на 2007 рік», відповідно до ст.99 якого військовослужбовцям, особам, я мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного Фонду України та у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1522 ( 1522-2006-п ) "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" облвійськомат з 01 січня 2007 року не призначає ( не перераховує) пенсії військовослужбовцям на умовах Закону, через що пенсійна справа Позивача була передана до ГУ ПФУ в Донецькій області, де він зраз і перебуває на пенсійному обліку.

В силу Закону, п.24 Постанови Правління пенсійного Фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1 «Про затвердження Поряду подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб ( Далі - Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій), яка погоджена з Міністерством оборони і зареєстрована в Мінюсті 15.02.2007 р. № 135\13402 Донецький обласний військовий комісаріат є уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України та саме він відповідає за проведення перерахунку грошового забезпечення , з якого обчислюється пенсія на умовах і в розмірах, встановлених Законом України ««Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Отже, виплата пенсій, призначених до 01.01.2007 року, здійснюється ОСОБА_1 органами Пенсійного фонду України згідно даних, які містяться у переданих пенсійних справах.

Відповідно до постанови КМУ від 07.11.2007 р. № 1294 « Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» з 01 січня 2008 року упорядковані структуроа і умови грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил Укоаїни шляхом підвищення їх посадових окладів за рахунок скасування деяких додаткових видів грошового забезпечення і введення нових надбавок. Ця постанова № 1294 регламентує склад грошового забезпечення військовослужбовців, у тому числі і нарахування і розмір додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) У зв»язку з цим, відповідно до ст.63 Закону підлягають перерахунку призначені відповідно до цього Закону військові пенсії.

Донецьким обласним військовим комісаріатом було надано головному управлінню Пенсійного фонду України довідку від 27.02.2008 р. № 66571 про нове грошове забезпечення ОСОБА_1, яка складалася з такого: посадовий оклад - 1200 грн. 00 коп.; окладу за військовим (спеціальним) званням Підполковник/Капітан 2р. - 130 грн. 00 коп.; надбавка за вислугу років (40.00%) - 532 грн. 00 коп.; надбавка за виконання особливо важливих завдань ( 50.00% ) -931 грн. 00 коп.; надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці ( 10% ) - 120 грн. 00 коп.; доплату за науковий ступінь (15% ) - 180 грн. 00 коп. ; премія 10% - 120 грн. 00 коп. Відповідно до зазначеного, розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії Позивача з 01.01.2008 р. складає 3213 грн. 00 коп. \а.с.81\

Отже, усім військовослужбовцям, у тому числі Позивачеві Відповідачем на підставі отриманих даних від обласного військового комісаріату було здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2008 р., відповідно до Постанови КМУ № 1294 та Наказу № 707 від 30.12.2007 р.

Попередній розмір до цього перерахунку тобто до 01.01.2008 р. у Позивача складав 2593 грн.48 коп. тобто не був менше ніж після перерахунку (3213 грн. 00 коп. )

Згідно ч.3 ст. 63 Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

На виконання та в розвиток ч.3 ст.63 Закону, Кабінетом Міністрів, 13.02.2008 р. прийнята Постанова № 45 „Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб ", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992р. № 393 " (далі, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону).

Згідно п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону (постанова КМ України від 13.02.2008 р. № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб " пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до постанови КМ України від 7.11.2007 р. № 1294, з 1 січня 2008 року упорядковані структура і умови грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил шляхом підвищення посадових окладів за рахунок скасування деяких додаткових видів грошового забезпечення і введення нових надбавок, через що в силу ст. 63 Закону, підлягають перерахунку призначені відповідно до цього Закону військові пенсії.

Відповідно до ч.4 ст. 9 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", ст. 3, 8 Закону України „Про Збройні сили України ", Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294, порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил регулюється „Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам ", затвердженою наказом Міністра оборони України від 11.06.2008р. № 260 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14.07.2008р. за №638/15329 та застосовується у Збройних Силах України з 01.01.2008 р.,

В силу ст. 63 Закону, з огляду на набрання чинності з 01 січня 2008 року Постанови уряду від 7.11.2007р. №1294, у Позивача право на перерахунок пенсії виникло з 01 січня 2008 р. в зв'язку з чим відповідний перерахунок пенсії ОСОБА_1 правомірно було здійснено Відповідачем саме з цієї дати.

Згідно до п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону (постанова КМ України від 13.02.2008р. № 45) зазначено, що на підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку рішення Кабінету міністрів України, Міноборони та інші державні органи повідомляють у 5 денний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям. Тобто підставою для перерахунку пенсії є рішення Кабінету Міністрів України і Постановою КМ України № 45 визначений порядок здійснення перерахунку.

Таким чином, в даному випадку, дії Відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії Позивача у 2008 році, припинення виплати спірної надбавки ґрунтувались на законі і були правомірними, після перерахунку у Відповідача не було правових підстав для продовження виплати Позивачеві доплати за особливі умови служби.

Згідно ст. 71 КАСУ в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Проаналізувавши встановлені обставини та надані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що Відповідач, в даному випадку, заперечуючи проти позову, довів правомірність своїх дій щодо перерахунку пенсії Позивачу та припинення виплати надбавки за особливі умови служби, а вимоги Позивача не ґрунтуються на законі і є безпідставними, тому суд відмовляє у задоволенні позову ОСОБА_1 щодо визнання спірних дій відповідача неправомірними і не вбачає законних підстав для зобов»язння останнього до поновлення виплат спірної надбавки, тому також відмовляє у задоволенні цих вимог.

Крім того, суд вважає, що до заявлених Позивачем вимог слід застосувати положення ст.99 КАС України, відповідно до яких для звернення за захистом порушених прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено і таке вбачається з матеріалів справи, що Позивач дізнався про перерахунок його пенсії і скасування спірної надбавки ще 16.04.2008 р., отримавши від Відповідача довідку про перерахунок його пенсії. Однак, він погодився з новим розміром пенсії та з припиненням виплати йому спірної надбавки і більше ніж рік отримував пенсію у новому розмірі. 14.08.2009 року \а.с.9\ він вперше звернувся з письмовою заявою, але не Відповідача, а до Донецького обласного військового комісаріату, а до Відповідача письмово не звертався. Тривалий час між ним та Міноборони велася переписка стосовно спірного питання і останню негативну відповідь від Міноборони він отримав 11.06.2012 р., після чого, лише 04.12.12 р. звернувся до суду з цим позовом до Відповідача.

Тобто, обчислення строків звернення до суду, в даному випадку, має відбуватись саме з 16.04.2008 р., коли Позивач отримав довідку від цього Відповідача про перерахунок його пенсії з 01.01.2008 р. , але до суду за захистом своїх прав ОСОБА_1 звернувся 04.12.12 р., тобто більше ніж через чотири роки як він дізнався про припинення виплати спірної надбавки. При цьому, ОСОБА_1 не навів суду жодних поважних причин,і, посилаючись на незнання законів, не надав жодного документу, які б могли бути прийнятими судом до уваги для поновлення йому строків звернення до суду з цим позовом.

При цьому, суд враховує, що закони та інші нормативні акти є загальнодоступними для ознайомлення всіма громадянами України і юридична обізнаність особи залишить лише від бажання самої особи бути обізнаною про свої права, тому юридична необізнаність не може бути поважною причиною для поновлення строків звернення до суду.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України пропущення строку звернення до суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна зі сторін, а відповідач, в даному випадку, на цьому наполягає. Отже, суд вважає що позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду з цими позовними вимогами.

Згідно ст.94 КАС України у зв'язку з відмовою позивачу в позові понесені ним судові витрати не відшкодовуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій щодо скасування виплати надбавки за особливі умови служби при перерахунку пенсії у 2008 році неправомірними та зобов»язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 31 липня 2013 у присутності з'явившихся сторін.

Складання постанови у повному обсязі відкладено, відповідно до ст. 160 КАС України, повний текст постанови буде виготовлений 06 серпня 2013 року.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з моменту отримання її копії.

Суддя :