УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
12 серпня 2013 року Справа № 803/320/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,
за участю представника позивача Якимчука В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" звернулося з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0002372201 від 26.11.2012 року.
Представником позивача у судовому засіданні 12 серпня 2013 року подано клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі №803/320/13-а до набрання законної сили судового рішення в адміністративній справі Волинського окружного адміністративного суду №2а/0370/3603/12 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки" від 26 жовтня 2012 року №1810, оскільки податкове повідомлення-рішення №0002372201 від 26.11.2012 року, яке є предметом розгляду в даній адміністративній справі винесене за результатами перевірки, викладеними в акті №6015/22-1/5482280 від 08.11.2012 року, проведеної на підставі наказу відповідача "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки" №1810 від 26.10.2012 року, який постановою Волинського окружного адміністративного суду від 13.11.2012 року у справі №2а/0370/3603/12 визнано протиправним та скасовано. Вважає, що ці справи є взаємопов'язаними та розгляд цієї справи неможливий до набрання законної сили судового рішення у справі №2а/0370/3603/12, тому на підставі пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України просить суд зупинити провадження у справі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час, дату і місце розгляду справи.
Суд, заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що провадження у цій справі слід зупинити з наступних підстав.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
З матеріалів справи вбачається, що предметом розгляду в даній адміністративній справі є правомірність винесення Луцькою ОДПІ податкового повідомлення-рішення №0002372201 від 26.11.2012 року.
Як встановлено судом, податкове повідомлення-рішення №0002372201 від 26.11.2012 року прийнято на підставі акту перевірки №6015/22-1/5482280 від 08.11.2012 року, проведеної відповідно до наказу Луцької ОДПІ Волинської області №1810 від 26 жовтня 2012 року "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки".
Судом встановлено, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2012 року у справі №2а/0370/3603/12 адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано наказ Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби №1810 від 26 жовтня 2012 року "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки".
Згідно даних автоматизованої системи документообігу суду "Діловодство спеціалізованого суду", 28 листопада 2012 року Луцька ОДПІ оскаржила постанову Волинського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2012 року у справі №2а/0370/3603/12 в апеляційному порядку. Справа направлена до Львівського апеляційного адміністративного суду 30 листопада 2012 року за вих. №2а/0370/3603/12/ 21468/12.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.04.2013 року, відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2012 року по справі № 2а/0370/3603/12 за позовом ВАТ "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області про скасування наказу про проведення документальної перевірки.
Станом на 12 серпня 2013 року рішення у адміністративній справі №2а/0370/3603/12 не набрало законної сили.
На думку суду, встановлення у судовому порядку підстав винесення наказу на перевірку буде мати важливе значення для оцінки правомірності прийнятих за результати такої перевірки рішень, в тому числі оскаржуваного у даній справі податкового повідомлення-рішення №0002372201 від 26.11.2012 року, оскільки в межах справи №2а/0370/3603/12 судами буде надана оцінка правовим підставам проведення перевірки, а відтак, як наслідок оформлення результатів проведеної перевірки та винесення відповідачем рішення.
За правилами частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому, суд зазначає, що у відповідності до частини третьої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Для ухвалення обґрунтованого судового рішення у справі №803/320/13-а необхідно повно і всебічно з'ясувати обставини винесення податкового повідомлення-рішення №0002372201 від 26.11.2012 року на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі оцінити правомірність проведеної податковим органом перевірки платника податків, що не можливо до набрання законної сили судового рішення в адміністративній справі №2а/0370/3603/12, в якій оскаржується наказ на проведення відповідної перевірки.
Оскільки вирішення даної адміністративної справи за позовом Відкритого акціонерного товариства "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення №0002372201 від 26.11.2012 року, неможливе до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №2а/0370/3603/12 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу, суд дійшов висновку, що провадження в адміністративній справі №803/320/13-а слід зупинити до набрання законної сили судового рішення в адміністративній справі №2а/0370/3603/12.
Керуючись пунктом 3 частини 1 статті 156, ч.7 ст.160 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про зупинення провадження у справі задовольнити.
Провадження у справі №803/320/13-а за позовом Відкритого акціонерного товариства "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення №0002372201 від 26.11.2012 року зупинити до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №2а/0370/3603/12 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Луцьке автотранспортне підприємство 10754" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування наказу "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки" від 26 жовтня 2012 року №1810.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлений 17 серпня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю.Ю. Сорока