ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16 серпня 2013 р.Справа №801/8089/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Ольшанська Т.С., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Кримського республіканського підприємства "Вода Криму" в особі Алуштинської філії Кримського республіканського підприємства "Вода Криму"
до Державної податкової інспекції у м. Алушті Головного управління міндоходів в АР Крим
про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Кримського республіканського підприємства "Вода Криму" в особі Алуштинської філії Кримського республіканського підприємства "Вода Криму" до Державної податкової інспекції у м. Алушті Головного управління міндоходів в АР Крим про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову:
-сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру - 34,41 грн. (0,03 розміру мінімальної заробітної плати).
- сума судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 114,70 грн. та не більше 2294,00 грн. (не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат).
Судом встановлено, що позивачем заявлені позовні вимоги про визнання дії Державної податкової інспекції у м. Алушті під час призначення та проведення документальної позапланової невиїзної перевірки 04.03.2013 проте не оплачений судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру.
Таким чином розмір судового збору немайнових вимог складає 34,41 грн.
Також позивачем заявлені вимогипро визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.03.2013 №0000222200, № 0000212200 та №0000521702, яки є майновими,
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
На зазначені обставини також звертає увагу Вищий адміністративний суд у листі від 18.01.2012 № 165/11/13-12.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинен бути доплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 1% від суми, зазначеної у податкових повідомленнях-рішеннях, що є предметом оскарження, але не менш 114,70 грн., та не більше 2294,00грн.
Таким чином розмір судового збору майнових вимог складає 2294,00 грн..
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме:
- у порушення частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судовий збір, який потрібно сплатити позивачу дорівнює (2294,00 + 34,41) = 2328,41 грн.
Позивач не надав доказ про сплату у встановленому розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову, про що спеціалістами відділу документообігу Окружного адміністративного суду АР Крим складений акт від 15.08.2013 №05-04/8089/13.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись частина 3 статті 106, статті 108 Кодексу адміністративного судочинства, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 09.09.13 усунути вказані недоліки ,а саме:
-додати до адміністративного позову платіжні документи про сплату у встановленому розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового та немайнового характеру на належні реквізити:
рахунок 31210206784002
Одержувач: УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001
ЄДРПОУ 38040558
МФО 824026
Банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь
Призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1".
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/8089/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Т.С.Ольшанська