ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
13 серпня 2013 року № 826/12778/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Державної фінансової інспекції в місті Києві
до
Київського територіального центру соціального обслуговування
про
зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна фінансова інспекція в місті Києві з позовом до Київського територіального центру соціального обслуговування про зобов’язання Київського територіального центру соціального обслуговування вчинити певні дії, зокрема виконати в повному обсязі вимоги Держфінінспекції в м. Києві від 16.04.2013 року №26-06-14-14/5299, зокрема:
- вжити заходів щодо відшкодування зайвих витрат шляхом повернення коштів у сумі 174 119,52 грн. за ремонт автомобілів або стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат (п. 2 письмової вимоги);
- звернутись до розпорядника бюджетних коштів щодо проведення кошторису у відповідність до вимог Порядку №228 на суму 95 653,4 грн. (п. 3 письмової вимоги);
- вжити заходів щодо повернення зайво виплаченої заробітної плати в сумі 9 630,47 грн. (п. 4 письмової вимоги).
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Так, п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві, зокрема, зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідачем визначено Київський територіальний центр соціального обслуговування.
Проте, згідно з наявною в Єдиному державному реєстрі інформацією, повне найменування юридичної особи з ідентифікаційним кодом 05395828 є Київський міський територіальний центр соціального обслуговування.
Таким чином, Державній фінансовій інспекції в місті Києві слід надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням найменування відповідача, що відповідає інформації з Єдиного державного реєстру.
Крім того, приписами ч. 2 ст. 106 КАС України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості їх подання зазначає докази, які не може самостійно подати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, предметом оскарження є зобов’язання Київського територіального центру соціального обслуговування вчинити певні дії, зокрема виконати в повному обсязі вимоги Держфінінспекції в м. Києві від 16.04.2013 року №26-06-14-14/5299, а саме: п.п. 2, 3, 4 вказаної вимоги.
При цьому, позивачем не надано суду доказів, якими підтверджується факт надіслання та отримання/неотримання відповідачем з незалежних від позивача причин зазначеної вимоги від 16.04.2013 року №26-06-14-14/5299 (належним чином засвідчена копія поштової квитанції, опис вкладення, повідомлення про вручення поштового відправлення тощо).
У зв’язку з вищенаведеним, суд приходить до висновку, що позовну заяву подано без додержання згаданих вимог ст. 106 КАС України.
Згідно з приписами ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення та встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, вказані вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені в п’ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали шляхом подання до канцелярії суду з супровідним листом: уточненої позовної заяви із зазначенням найменування відповідача, що відповідає інформації з Єдиного державного реєстру, а також доказів надіслання та отримання/неотримання відповідачем з незалежних від позивача причин вимоги Держфінінспекції в м. Києві від 16.04.2013 року №26-06-14-14/5299 (належним чином засвідчена копія поштової квитанції, опис вкладення, повідомлення про вручення поштового відправлення тощо).
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, –
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державної фінансової інспекції в місті Києві залишити без руху.
2. Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок