Ухвала суду № 32988377, 09.08.2013, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.08.2013
Номер справи
823/2715/13-а
Номер документу
32988377
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

09 серпня 2013 року справа № 823/2715/13-а

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Холод Р.В., розглянувши матеріали позовної заяви, поданої територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Дзензелівське» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

ВСТАНОВИВ:

08 серпня 2013 року територіальне управління Держгірпромнагляду у Черкаській області звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «Дзензелівське», ідентифікаційний код 32837429 розташованого за адресою: вул. Жовтнева, 3, с. Іваньки, Маньківського району, Черкаської області, у вигляді повної заборони експлуатації механізмів.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частиною 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено що адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Разом з тим, частиною 5 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Відповідно ч. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року №877-V встановлено, що повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Пунктом 7 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Тобто, вищевикладеними статтями Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено чіткі заходи реагування, які може застосувати позивач, а саме у разі наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду або з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

З позовної заяви вбачається, що територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Черкаській області заявлено вимогу про повну заборону ТОВ «Дзензелівське» експлуатації механізмів, яка не передбачена п. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», відтак позовні вимоги не відповідають ч. 5 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, окремим пунктом позовної заяви позивач просить звільнити його від сплати судового збору на підставі п.7 ч.1 ст.5 Закон України «Про судовий збір», як посадову особу територіального управління Держгірпромнагляду України, що звертається з позовом в порядку реалізації державно-наглядових функцій Держгірпромнагляду та за захистом прав та інтересів працюючих.

Розглянувши заяву позивача щодо звільнення від сплати судового збору, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У відповідності до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Законом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI.

Приписами статті 5 Закону України «Про судовий збір» Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України та її територіальні органи не віднесені до категорії звільненої від сплати судового збору, а тому за подання позовної заяви до суду повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах.

Отже, за подання позову немайнового характеру позивачу необхідно сплатити судовий збір, в порядку та в розмірах встановлених відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Згідно ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява має бути залишена без руху, а позивачу – встановлений строк для усунення недоліків.

Керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву територіального управління Держгірпромнагляду у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Дзензелівське» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - залишити без руху.

Позивачу надати строк до 19 серпня 2013р., для усунення виявлених недоліків при поданні позовної заяви, а саме:

- шляхом подання до суду позовної заяви в новій редакції викладеної відповідно до вимог ч. 5 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України - для суду, а також копії для направлення відповідачу;

- шляхом надання оригіналу документу про сплату судового збору за подання позову немайнового характеру за встановленими реквізитами для сплати судового збору до Черкаського окружного адміністративного суду.

Копію ухвали надіслати позивачу.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.В. Холод