Постанова № 32988218, 14.08.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.08.2013
Номер справи
818/6245/13-а
Номер документу
32988218
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2013 р. Справа № 818/6245/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/6245/13-а

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Конвалія"

до Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області

про зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Конвалія" (далі по тексту - позивач, ТОВ "Конвалія") звернулось до суду з позовом до Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області (далі по тексту - відповідач, Шосткинська ОДПІ), в якому просить суд:

- визнати незаконними та протиправними дії відповідача щодо складання акту від 28.12.2012 р. №133/2341/14024122 про неможливість проведення зустрічної звірки стосовно взаємовідносин ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор", їх реальності та повноти відображення в обліку за вересень 2012 р.;

- визнати незаконними та протиправними дії відповідача щодо не проведення зустрічної звірки, та не складання довідки про результати зустрічної звірки ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р.;

- зобов'язати відповідача провести зустрічну звірку по господарських відносинах ТОВ "Конвалія" із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. та скласти довідку про результати зустрічної звірки ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. та надати ії ТОВ "Конвалія";

- зобов'язати відповідача спростувати в усіх носіях інформації, включаючи електронні бази даних податкового органу щодо порушення ТОВ "Конвалія" податкової дисципліни стосовно не надання первинних бухгалтерських документів та інших документів щодо підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р.

- стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ "Конвалія" судові витрати.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що запитом про надання інформації та її документального підтвердження від 28.11.2012 р. вих. № 13668/7/22-211 Шосткинська ОДПІ витребувала у ТОВ «Конвалія» документи, що підтверджують фінансово-господарські відносини із ТОВ «Украдор» за вересень 2012 р. для проведення зустрічної звірки. Запит отримано поштою 04.12.2012 року.

ТОВ «Конвалія» виконало вказані вимоги і 03.01.2013 року, у встановлений законом строк, надало відповідачеві відповідь на вказаний запит та документи, що підтверджують фінансово-господарські відносини із ТОВ «Украдор» за вересень 2012 року.

11 січня 2013 року головний державний податковий ревізор-інспектор Шосткинської ОДПІ ОСОБА_1 повернула документи, які були надані ТОВ «Конвалія» на перевірку, а також супровідний лист з візою першого заступника Шосткинської ОДПІ ОСОБА_2 на вхідному документі, а відносно довідки про результати проведення зустрічної звірки повідомила, що вона ще не готова,і що вона передзвонить і повідомить коли можна буде її забрати.

Керівництво ТОВ «Конвалія» близько тижня чекало дзвінка з податкової інспекції і не дочекавшись його 17 січня 2013 року направило до відповідача листа (вих. №2), у якому попросило направити поштою на адресу товариства довідку про результати проведення зустрічної звірки із ТОВ «Украдор». Однак відповідач на вказаний лист не відповів і довідку про результати проведення зустрічної звірки із ТОВ «Украдор» керівництву ТОВ «Конвалія» не направив.

Наприкінці квітня 2013 р. ТОВ «Конвалія» стало відомо, що відповідачем 28 грудня 2012 року було складено акт № 133/2341/14024122 «Про неможливість проведення зустрічної звірки стосовно взаємовідносин ТОВ «Конвалія» щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ «Украдор», їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.09.2012 року по 30.09.2012 року на тій підставі, що ТОВ «Конвалія» не надало первинні бухгалтерські документи та інші документи щодо підтвердження господарських відносин із платником податків ТОВ «Украдор».

Однак зазначене не відповідає дійсності, оскільки усі документи, необхідні для проведення звірки ТОВ «Конвалія» відповідачу надало.

29 квітня 2013 р. TOB «Конвалія» звернулася до Державної податкової служби України зі скаргою на відповідача. Листом від 10.06.2013 р. №4624/6/99-99-22-04-0215 Міністерство доходів і зборів України повідомило, що при розгляді матеріалів були встановлені окремі порушення Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232.

Внаслідок незаконних дій відповідача до ТОВ «Украдор» були застосовані фінансові санкції. Проте, цього б не сталося, якби службова особа відповідача склала довідку про результати проведення зустрічної звірки та направила її ТОВ «Конвалія».

Тому позивач вважає дії відповідача протиправними та такими, що не відповідають вимогам закону з наступних підстав.

Відповідно до п. 21.1 ст. 21 Податкового кодексу України посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з Податковим кодексом України та іншими законами України.

Відповідно до п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Правовідносини з приводу проведення податковими органами зустрічних звірок платників податків деталізовані нормами Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232 (далі - Порядок № 1232) та нормами Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом ДПА України № 236 від 22 квітня 2011 року (далі - Наказ № 236).

У відповідності до п. 1 Порядку №1232, зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Відповідно до п. 4 Порядку №1232 орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про надання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Згідно з п.п. 6, 7 Порядку №1232, у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку. За результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

У пункті 4.5 Наказу № 236 зазначено, що при отриманні від суб'єкта господарювання (у встановлений статтею 73 Кодексу термін) інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження відповідальний підрозділ проводить зустрічну звірку суб'єкта господарювання протягом 3 робочих днів з дня, наступного за днем отримання такої інформації та її документального підтвердження.

Відповідно п.п.4.6, 4.7, 4.8 Наказу №236, за результатами проведення зустрічної звірки складається Довідка про результати проведення зустрічної звірки у двох примірниках та реєструється в Журналі реєстрації довідок/актів не пізніше останнього робочого дня терміну, відведеного для проведення зустрічної звірки відповідно до пункту 3.2 Порядку №1232 або пункту 4.5 Наказу №236.

Довідка підписується та вручається суб'єкту господарювання у порядку, передбаченому пунктом 7 Порядку N 1232, не пізніше наступного робочого дня від дати її складання.

У разі відмови суб'єкта господарювання (законного чи уповноваженого представника) від підписання Довідки (неявки для підписання), посадовими особами органу ДПС складається відповідний акт в довільній формі, що засвідчує факт такої відмови (неявки), та реєструється в Журналі реєстрації довідок/актів

Окрім того, з п . 4.4 наказу № 236 вбачається, що акт про неможливість проведення зустрічної звірки складається у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України. При подальшому залученні суб'єкта господарювання (посадових осіб суб'єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу ДПС забезпечує проведення такої звірки.

Згідно п. 73.3 Податкового кодексу України платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту.

Отже, запит відповідача №13668/7/22-211 датований 28 листопада 2012 року, був надісланий ТОВ «Конвалія» поштою та отриманий ТОВ «Конвалія» 04.12.2012 р., TЦB «Конвалія» надала відповідь на запит 03.01.2013 р., в межах встановленого п.73.3 ПК України строку. Акт про неможливість проведення зустрічної звірки за цим запитом складено 28 грудня 2012 року.

Отже, відповідачем було порушено законодавчо встановлений порядок та спосіб проведення зустрічної звірки, а також порядок оформлення її результатів, передбачені п.73.5 ст.73 ПК України та Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1232 та Методичними рекомендаціями щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом ДПА України № 236 від 22 квітня 2011 року.

Представники сторін у судове засідання не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Представником позивача надано клопотання про розгляд справи за його відсутності, представник відповідача клопотання про розгляд справи за його відсутності не надав, про причини неявки до суду не повідомив.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів справи встановлено, що відповідачем подано клопотання про заміну відповідача у справі її правонаступником - Шосткинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Сумській області.

Суд вважає, що зазначене клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» утворено Шосткинську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Сумській області; Шосткинську об'єднану державну податкову інспекцію Сумської області Державної податкової служби реорганізовано шляхом приєднання до відповідного територіального органу Міністерства доходів і зборів - Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Сумській області.

Відповідно до п. 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074 «Про затвердження Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади» права та обов'язки органів виконавчої влади переходять, зокрема, у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

Відповідно до ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив

Оте, суд вважає, що Шосткинська об'єднана державна податкова інспекція Сумської області Державної податкової служби підлягає заміні відповідача по справі її правонаступником - Шосткинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Сумській області (Шосткинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області).

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, щодо визнання незаконними та протиправними дії відповідача щодо складання акту від 28.12.2012 р. №133/2341/14024122 про неможливість проведення зустрічної звірки стосовно взаємовідносин ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор", їх реальності та повноти відображення в обліку за вересень 2012 р. , суд виходить з наступного.

З матеріалів справи встановлено, що 22.11.2012 року Шосткинською ОДПІ на адресу ТОВ "Конвалія" направлено лист № 13370/10/15-03 з проханням про надання пояснення та документального підтвердження щодо проведення фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Украдор» за вересень 2012 року (а.с. 28).

28.12.2012 року відділенням поштового зв'язку в м. Шостка на адресу Шосткинської ОДПІ повернуто вищевказаний лист, як не вручений, у зв'язку з відмовою в отриманні отримувачем (а.с. 30).

На адресу відділення поштового зв'язку в м. Шостка - Центр обслуговування споживачів №4 м. Шостка було надано лист №15217/10/07-3004 від 28.12.2012 р. з проханням пояснити причину невручення листа ТОВ «Конвалія».

28.12.2012року Центром обслуговування споживачів №4 надано довідку, в якій повідомлено, що цінний лист з рекомендованим повідомленням №4110000950151, який надійшов 27.11.2012 р. на ім'я ТОВ «Конвалія» ОСОБА_3, вул. Шевченка, 45 з ВПЗ Шостці, не був вручений протягом місяця тому, що уповноважена особа ОСОБА_4 відмовлялася забирати цей лист, хоча забирати пошту вона приходить кожен день. Повідомлення їм виписувалися згідно поштових правил (а.с. 31).

25.12.2012р. працівниками Шосткинської ОДПІ здійснено вихід за місцем реєстрації підприємства ТОВ «Конвалія» м. Шостка, вул. Шевченка, 45 для вручення листа із запитом про надання підтверджуючих документів по взаємовідносинам з ТОВ «Украдор» за вересень 2012 р. Посадові (службові) особи або законні (уповноважені) представники ТОВ «Конвалія» за місцем реєстрації підприємства на момент виходу працівників Шосткинської ОДПІ були відсутні, про що було складено акт від 25.12.2012р. № 117/15-03/14024122 (а. с. 32).

Відповідно до п. 4.4. Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України № 236 від 22.04.2011 року у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше 2-х робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (далі - Акт), реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання довідки про результати проведення зустрічної звірки) (дачі - Журнал реєстрації довідок/актів) (додаток 4) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України».

Таким чином, суд приходить до висновку про правомірність дій відповідача щодо складання акту від 28.12.2012 р. №133/2341/14024122 про неможливість проведення зустрічної звірки стосовно взаємовідносин ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор", оскільки, відповідачем встановлено факт не можливості проведення зустрічної звірки у зв'яжу ненаданням позивачем документів та відсутність посадових осіб ТОВ "Конвалія" за місцезнаходженням підприємства.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, щодо визнання незаконними та протиправними дій відповідача щодо не проведення зустрічної звірки, та не складання довідки про результати зустрічної звірки ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. та зобов'язання відповідача провести зустрічну звірку по господарських відносинах ТОВ "Конвалія" із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. та скласти довідку про результати зустрічної звірки ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. та надати ії ТОВ "Конвалія", суд виходить з наступного.

З матеріалів справи встановлено, що 28.12.2012року відповідачем складено акт № 133/2341/14024122 «Про неможливість проведення зустрічної звірки стосовно взаємовідносин Товариства з обмеженою відповідальністю "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор", їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.09.2012 року по 30.09.2012року».

Згідно висновку зазначеного акту встановлено, що звіркою ТОВ «Конвалія» документально не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із ТОВ «Украдор» в вересні 2012 року, їх вид, обсяг та розрахунку.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем проведено зустрічну звірку ТОВ "Конвалія" із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р , а тому позовні вимоги щодо визнання незаконними та протиправними дій відповідача щодо не проведення зустрічної звірки є безпідставними, оскільки така звірка проведена.

Що стосується позовних вимог, щодо зобов'язання відповідача скласти довідку про результати зустрічної звірки ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. та надати ії ТОВ "Конвалія", суд зазначає, наступне.

Так, відповідно до п.п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Правовідносини з приводу проведення податковими органами зустрічних звірок платників податків деталізовані нормами Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. №1232; далі за текстом -Порядок №1232), пунктом 3 якого передбачено, що з метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних. Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.

За приписами п.4 Порядку №1232 орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Відповідно до п. 4.4. Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України № 236 від 22.04.2011 року у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше 2-х робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (далі - Акт), реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання довідки про результати проведення зустрічної звірки) (дачі - Журнал реєстрації довідок/актів) (додаток 4) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України».

Оскільки, судом встановлено, що відповідачем встановлено факт не можливості проведення зустрічної звірки у зв'яжу ненаданням позивачем документів та відсутність посадових осіб ТОВ "Конвалія" за місцезнаходженням підприємства, а тому, у Шосткинської ОДПІ не було підстав для складання довідки про проведення зустрічної звірки.

Крім того, суд зазначає, що складання довідки про результати зустрічної звірки ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. , є правом та виключною компетенцією податкового органу, а тому суд не може зобов'язати відповідача вчинити дії щодо складання довідки про результати зустрічної звірки ТОВ "Конвалія" щодо документального підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. та надати ії ТОВ "Конвалія".

Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовні вимоги в цій частині позову задоволенню не підлягають.

Що стосується позовний вимог щодо зобов'язання відповідача спростувати в усіх носіях інформації, включаючи електронні бази даних податкового органу щодо порушення ТОВ "Конвалія" податкової дисципліни стосовно не надання первинних бухгалтерських документів та інших документів щодо підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р., суд зазначає наступне.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Суд, відповідно до ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

З матеріалів справи встановлено, що позивачем не надано жодних доказів щодо того факту, що в будь-яких носіях інформації, включаючи електронні бази даних податкового органу містяться інформація, щодо порушення ТОВ "Конвалія" податкової дисципліни стосовно не надання первинних бухгалтерських документів та інших документів щодо підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р

Таким чином,суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача спростувати в усіх носіях інформації, включаючи електронні бази даних податкового органу щодо порушення ТОВ "Конвалія" податкової дисципліни стосовно не надання первинних бухгалтерських документів та інших документів щодо підтвердження господарських відносин із ТОВ "Украдор" за вересень 2012 р. є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 158-163,167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Конвалія" до Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області Головного управління Міндоходів у Сумській області про зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.А. Прилипчук

З оригіналом згідно

Суддя О.А. Прилипчук