Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 серпня 2013 р. Справа № 805/10289/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Постановлена у нарадчій кімнаті 13 серпня 2013 року № 805/10289/13-а
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до закритого акціонерного товариства «Завод «Ремсчетмаш»
про стягнення фінансових санкцій
Позивач, Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до закритого акціонерного товариства «Завод «Ремсчетмаш» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив несплату відповідачем у встановлені законодавством строки штрафних санкцій, застосованих за вчинені порушення на ринку цінних паперів.
До судового засідання представник позивача не з'явився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи за відсутності представника управління.
Згідно документів, наявних в матеріалах справи, відповідач зареєстрований за адресою: 84200, Донецька область, м. Дружківка, вул. Привокзальна, буд. 5, проте конверт із ухвалою повернувся до Донецького окружного адміністративного суду із відміткою «за закінченням терміну зберігання». З огляду на зазначене та враховуючи приписи статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається повідомленим про відкриття провадження у справі та судовий розгляд справи належним чином.
Враховуючи наведене, на підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.
Дослідивши викладені доводи в заяві та наявні в матеріалах справи документи, суд,–
ВСТАНОВИВ:
Закрите акціонерне товариство «Завод «Ремсчетмаш» (відповідач) є юридичною особою, зареєстрований 23 грудня 1996 року, обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за кодом 13521769.
28 серпня 2012 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - заступником начальника Донбаського територіального управління комісії прийнято у відношенні товариства позивача розпорядження № 403-ДО-1-Е про усунення порушень законодавства про цінні папери. Згідно цього розпорядження товариство позивача не розкрило на фондовому ринку регулярну річну інформацію емітента за 2011 рік, чим порушило вимоги статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням комісії № 1591 від 19 грудня 2006 року. У зв'язку із викладеним розпорядженням зобов'язано відповідача усунути порушення законодавства про цінні папери в строк до 29 жовтня 2012 року, а саме розкрити на фондовому ринку регулярну річну інформацію емітента за 2011 рік у відповідності до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591 та письмово повідомити уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження. Зазначене розпорядження було надіслано відповідачу 29 серпня 2012 року.
01 квітня 2013 року уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за фактом порушенням закритим акціонерним товариством «Завод «Ремсчетмаш» пункту 10 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", а саме невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 403-ДО-1-Е від 28 серпня 2012 року прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (арк. справи 11). Зазначеною постановою запропоновано керівнику товариства відповідача з'явитися до комісії 15 квітня 2013 року для підписання актів про правопорушення на ринку цінних паперів та надати письмові пояснення. Наведена постанова направлена на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення за вих. № 03/01/5/1342 (арк. справи 11). 04 травня 2013 року конверт повернувся до позивача із відміткою "за закінченням терміну зберігання" (арк. справи 12).
15 квітня 2013 року уповноваженою особою комісії - начальником Донбаського територіального управління Комісії складено акт № 258-ДО-1-Е (арк. справи 15), в якому зазначено про ненадання відповідачем доказів, що підтверджують виконання розпорядження від 28 серпня 2012 року про усунення порушень законодавства про цінні папери. Розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначений на 13 травня 2013 року, про що прийнято відповідну постанову (арк. справи 14). Наведений акт та постанова направлені на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, що підтверджується списком на відправлення поштової кореспонденції (арк. справи 17).
13 травня 2013 року, за наслідком розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів, начальником Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову № 258-ДО-1-Е (арк. справи 18), якою до закритого акціонерного товариства «Завод Ремсчетмаш» застосовані санкції на загальну суму 17 000,00 грн. за невиконання розпорядження № 403-ДО-1-Е від 28 серпня 2012 року.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (надалі за текстом Закон).
Згідно з пунктом 14 статті 8 цього Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, у т.ч. анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно статті 6 Закону Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи
Пунктами 8, 10, 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» до повноважень комісії віднесені, зокрема, повноваження щодо здійснення контролю за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилання емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкових для виконання розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладення адміністративних стягнень, штрафних та інших санкцій за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників.
Частиною 1 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до частини 4 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Відповідно до частини 6 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до пункту 3 розділу 1 Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 19 грудня 2006 року № 1591, емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом: 1) розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (далі - загальнодоступна інформаційна база даних Комісії) або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу (далі - стрічка новин); 2) опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії (далі - офіційні друковані видання); 3) подання до Комісії.
Пунктом 1 глави 3 розділу II Положення № 1591 передбачено, що розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: 1) у стрічці новин - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години другого робочого дня після дати вчинення дії; 2) в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії; 3) подання до Комісії - протягом десяти робочих днів після дати вчинення дії.
Як вбачається з наданих позивачем документів інформацію про надання регулярної річної інформації емітента за 2011 рік відповідачем розкрито не було, у зв'язку із чим уповноваженою особою позивача на підставі пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» прийнято розпорядження про усунення виявлених порушень.
Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» національна комісія з цінних паперів та фондового ринку за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 12 згаданого Закону, уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів.
Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення. Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затверджені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1470 від 16 жовтня 2012 року.
Згідно пункту 2 розділу ХVІІІ Правил штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дати отримання ним постанови.
Постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 13 травня 2013 року № 258-ДО-1-Е надіслана відповідачу 15 травня 2013 року, що підтверджується списком на відправлення рекомендованої кореспонденції (арк. справи 19).
Документи, які б свідчили про оскарження зазначеної постанови або сплати застосованих нею санкцій в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку про правомірність заявлених позивачем вимог про стягнення з відповідача суми штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн., застосованих постановою від 13 травня 2013 року № 258-ДО-1-Е та наявність підстав для їх задоволення.
Відповідно до частини 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Під час судового розгляду справи свідки не залучалися і судові експертизи не проводились, а отже витрати даного характеру відсутні.
Разом з тим, звертаючись до суду з позовом, позивачем не був сплачений судовий збір, в зв'язку з чим позивач заявляв клопотання про його відстрочення до ухвалення судового рішення. Ухвалою суду від 18 липня 2013 року клопотання позивача задоволено та відстрочено сплату судового збору до ухвалення судом судового рішення.
За таких обставин, на час ухвалення судового рішення з позивача є необхідним стягнути несплачений ним судовий збір у розмірі - 170,00 грн.
З огляду на зазначене та керуючись положеннями Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженим рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1470 від 16 жовтня 2012 року, Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19 грудня 2006 року та на підставі ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства «Завод «Ремсчетмаш» про стягнення санкцій в сумі 17 000,00 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з закритого акціонерного товариства «Завод «Ремсчетмаш» (код ЄДРПОУ 13521769, адреса: 84200, Донецька область, м. Дружківка, вул. Привокзальна, буд. 5) до Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку, на р/р 31110106700004, код ЄДРПОУ 38033949, банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби у Донецькій області, МФО 834016, код банку 21081100 фінансову санкцію в сумі 17 000,000 грн. згідно постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 13 травня 2013 року № 258-ДО-1-Е.
Стягнути з Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку судовий збір в сумі 170,00 грн. (сто сімдесят гривень 00 копійок) за наступними реквізитами сплати отримувач: Держбюджет Калінінського р-ну м. Донецька, р/р 31217206784005, банк отримувач: ГУКСУ у Донецькій області, МФО банку: 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 13 серпня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Михайлик А.С.