Справа 252/4838/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2013 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі: Головуючого судді Каліуш О.В., при секретарі Морозинській Ю.О., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення вартості електричної енергії спожитої без обліку внаслідок порушення «Правил користування електричною енергією для населення»,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду з позовом, ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» просить стягнути солідарно з відповідачів вартість електроенергії не облікованої внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН у розмірі 1349,05 грн., а також судовий збір у розмірі 229,40 грн., посилаючись на те, що 03 листопада 2010 року при перевірці представниками позивача виконання вимог Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 р., Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 р. з наступними змінами та доповненнями, за місцем проживання відповідачів було виявлено порушення п.48 Правил, а саме: самовільне підключення електроустановок (струмоприймачів або електропроводки) до електричної мережі, що не є власністю споживача. Відсутній прилад обліку. Електрична енергія споживається, електролічильником не враховується.
Виявлене порушення було зафіксоване в Акті про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 129072 від 03.11.2010 року. Згідно із п. 53 Правил та Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих постачальнику електричної енергії внаслідок порушення споживачем Правил, по зазначеному Акту про порушення Правил була нарахована сума безобліково спожитої електроенергії у розмірі 1349,05 грн. До теперішнього часу сума безобліково спожитої електроенергії відповідачами не сплачена.
Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» підтримала повністю з підстав, наведених у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явилися, відомості про причини неявки суду не надали, тому суд, на підставі ч.1 ст. 224 ЦПК України, вирішує справу на підставі наявних у ній доказів (постановляє заочне рішення).
Дослідивши всі обставини справи, та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Пунктами 48,53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357 передбачено, що споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії в разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку. У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергію, зокрема фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представника енергопостачальника.
Судом встановлено, що ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» є постачальником електроенергії ОСОБА_3, ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1, про що свідчить особовий рахунок № НОМЕР_1, відкритий за місцем мешкання відповідачів (а.с.8), довідки адресно- довідкового підрозділу ГУДМС, УДМС України у Донецькій області (а.с.15,17), покрартивна картка (а.с.32).
03 листопада 2010 року представниками енергопостачальника в квартирі АДРЕСА_1 було виявлено порушення п. 48 Правил користування електричною енергією, а саме: самовільне підключення електроустановок (струмоприймачів або електропроводки) до електричної мережі, що не є власністю споживача. Відсутній прилад обліку. Електрична енергія споживається, електролічильником не враховується.
Виявлене порушення Правил користування електричною енергією зафіксовані в Акті № 129072 від 03 листопада 2010 року, який був підписаний трьома представниками енергопостачальника та відповідачем ОСОБА_3 без зауважень (а.с.6).
Згідно із п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357, Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою НКРЕ № 562 від 04.05.2006р., по Акту № 129072 від 03 листопада 2010 року була нарахована сума безобліково спожитої електроенергії у розмірі 1349,05 грн. (а.с.5,7), яка до теперішнього часу відповідачами ОСОБА_3, ОСОБА_4 не сплачена.
Суд вважає, що зазначена сума має бути стягнута з відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4 без покладення такого обов'язку на відповідача ОСОБА_2 за наступних підстав.
За загальними положеннями Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ № 1357 від 26.07.99 року з наступними змінами та доповненнями, об'єктом споживача - є житловий будинок, гараж, майстерня або інша електрифікована споруда, що належить споживачу на правах власності або користування. Тобто, споживачем електричної енергії в розумінні зазначених Правил є власник, або користувач житлового будинку (квартири), тощо.
Доказів, які б свідчили, що на час складання Акту про порушення Правил користування електричною енергією для населення відповідач ОСОБА_2 була власником або користувачем квартири АДРЕСА_1 позивачем не надано.
Так, за довідкою адресно-довідкового підрозділу ГУДМС, УДМС України у Донецькій області місце проживання ОСОБА_2 зареєстрованим/знятим з реєстрації не значиться (а.с.16). Згідно поквартирної картки, ОСОБА_2 не була зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.32).
Інших доказів щодо цієї обставини позивачем у судовому засіданні не надано і про наявність таких доказів не зазначено.
Отже, позивачем у судовому засіданні не доведено, що відповідач ОСОБА_2 на час складання Акту про порушення Правил користування електричною енергією для населення була споживачем електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1, та користувалася правами та обов'язками споживача електричної енергії, а тому на неї не може бути покладений обов'язок по відшкодуванню вартості електричної енергії спожитої без обліку внаслідок порушення «Правил користування електричної енергією для населення» за Актом № 129072 від 03 листопада 2010 року.
Тому суд вважає, що у задоволенні позовних вимог ПАТ « ДТЕК Донецькобленерго» про стягнення з ОСОБА_2 вартості електричної енергії спожитої без обліку внаслідок порушення «Правил користування електричною енергією для населення» слід відмовити.
За таких обставин, позов слід задовольнити частково.
Згідно до ст. 88 ЦПК України суд присуджує стягнути з відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь позивача у рівних частках судовий збір у розмірі 229,40 грн.
Керуючись ст.ст. 88, 209, 214-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення вартості електричної енергії спожитої без обліку внаслідок порушення «Правил користування електричною енергією для населення» задовольнити частково.
Стягнути солідарно з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» Центральні електричні мережі на поточний рахунок із спеціальним режимом користування № 260303021296 в ОПЕРВ філії Донецького обласного управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 335106, код ЕГРПОУ 00130903 вартість електроенергії не облікованої внаслідок порушення споживачем «Правил користування електричною енергією для населення» у розмірі 1349 (одна тисяча триста сорок дев'ять) грн..05 копійок.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» Центральні електричні мережі на поточний рахунок № 26008301551560 у філії Центрально - Міського відділення «Промінвестбанк» м. Горлівки, МФО 334464, ЕГРПОУ 00130903 (одержувач грошових коштів: структурна одиниця ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» - Центральні електричні мережі) судовий збір у розмірі 114 (сто чотирнадцять) грн.70 копійок.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» Центральні електричні мережі на поточний рахунок № 26008301551560 у філії Центрально - Міського відділення «Промінвестбанк» м. Горлівки, МФО 334464, ЕГРПОУ 00130903 (одержувач грошових коштів: структурна одиниця ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» - Центральні електричні мережі) судовий збір у розмірі 114 (сто чотирнадцять) грн.70 копійок.
Встановити строк для ознайомлення сторін з повним рішенням - 19 серпня 2013 року, відклавши до цього строку складання повного рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто Микитівським районним судом м. Горлівки за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя: О.В. Каліуш
Судове рішення № 32977444, Микитівський районний суд м. Горлівки було прийнято 14.08.2013. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 252/4838/13-ц. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: