Рішення № 32960835, 08.08.2013, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
08.08.2013
Номер справи
921/714/13-г/4
Номер документу
32960835
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"08" серпня 2013 р.Справа № 921/714/13-г/4

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Бурди Н.М.

Розглянув справу

за позовом Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, вул. Лисенка, 20а, м. Тернопіль , 46000

до Спеціалізованого комунального підприємства "Ритуальна служба" Тернопільської міської ради, вул. Микулинецька, 27, м. Тернопіль, 46008

про cтягнення 10 000 грн. пені.

За участю представників сторін:

позивача: Головний спеціаліст-юрисконсульт Бібік Г.С., довіреність №2856 від 02.10.12 р.

відповідача: Юрист Андрусишин І.З., доручення № без номера від 20.07.13 р.

Суть справи:

В розпочатому судовому засіданні представникам сторін процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22, 81-1 ГПК України, роз'яснено.

Тернопільське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, вул. Лисенка, 20а, м. Тернопіль звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до відповідача - Спеціалізованого комунального підприємства "Ритуальна служба" Тернопільської міської ради , м. Тернопіль про стягнення 10 000 грн. 00 коп. пені за прострочення сплати штрафу згідно рішення адміністративної колегії Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 28.09.2012р. № 72 у справі № 603-ЗМС.

25.07.2013р. в судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та надав усні пояснення по суті спору щодо підстав та періодів нарахування пені, а також на вимогу суду згідно супровідного листа за №2364/10 від 24.07.2013 р. подав належним чином засвідчені копії витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про знаходження позивача та відповідача у ньому станом на день заявлення позову.

Представник відповідача по суті заявлених позовних вимог не заперечував, на вимогу суду подав належним чином засвідчену копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про знаходження у ньому Спеціалізованого комунального підприємства "Ритуальна служба" Тернопільської міської ради, які долучені судом до матеріалів справи.

Згідно ст. 77 ГПК України та в межах строків, передбачених ст.69 ГПК України, в судовому засіданні оголошувалась перерва до 08.08.2013 року до 11 год. 45 хв. для надання можливості відповідачу подати обґрунтовані та документально підтверджені заперечення на позовну заяву (повторно) або письмове її визнання позову.

Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу у відповідності до ст. 81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідних клопотань представників сторін.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, господарським судом встановлено наступне:

- рішенням адміністративної колегії Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 28.09.2012р. № 72 у справі № 603-ЗМС "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції" визнано дії СКП "Ритуальна служба" по стягненню із осіб, що взяли на себе відповідальність поховати померлого, плати за виконання робіт з проведення перевірки та погодження будівництва намогильних споруд, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим п. 2 ст. 50 та ч. 1 ст. 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" , у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку; на підставі частини другої ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за порушення законодавства про захист економічної конкуренції накладено на СКП "Ритуальна служба" штраф в розмірі 10 000 грн., який необхідно сплатити у двохмісячний строк з дня одержання рішення; протягом 5 днів з дня сплати штрафу надіслати до ТВ Антимонопольного комітету України документи, що підтверджують його ( штрафу) сплату, у відповідності до ч. 8 ст. 56 ЗУ "Про захист економічної конкуренції".

Згідно з ч. ч. 1-3 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.2001р. за №2210-ІІІ (із наступними змінами і доповненнями) рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень надаються для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в іншій спосіб. Рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішеннями органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двохмісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Як слідує з матеріалів справи, рішення адміністративної колегії Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 28.09.2012р. № 72 у справі № 603-ЗМС вручено відповідачу 02.10.2012р., що підтверджується підписом представника СКП "Ритуальна служба" на копії супровідного листа №2838/12 від 01.10.2012р.

Матеріали справи також свідчать, що відповідачем - СКП" Ритуальна служба", ця постанова Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оскаржувалася в судовому порядку і з цього приводу 29.11.2012р. ухвалою господарського суду Тернопільської області порушено провадження у справі № 11/39/5022-999/2012 ;

- рішенням від 22.01.2013р. у цій справі в задоволені позову про визнання недійсним рішення Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 72 від 28.09.2012р. у адміністративній справі № 603-ЗМС відмовлено та встановлено правомірність застосування санкцій до Спеціалізованого комунального підприємства "Ритуальна служба" за порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

- рішення господарського суду Тернопільської області №11/39/5022-999/2012 від 22.01.2013р. постановами Львівського апеляційного господарського суду № 11/39/5022-999/2012 від 13.03.2013р. та Вищого господарського суду України від 21.05.2013р. залишено без змін, відповідно набрало законної сили, згідно зі ст. 85 ГПК України, після розгляду справи апеляційним судом.

У відповідності до вимог ч. 2. ст. 35 ГПК України факти, встановлені рішенням господарського суду під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів в яких беруть участь ті самі сторони.

Як свідчать подані позивачем докази, зокрема копія платіжного доручення № 255 від 27.05.2013р., СКП" Ритуальна служба" 10 000 грн. 00 коп. штрафу згідно рішення адміністративної колегії Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 28.09.2012р. № 72 у справі № 603-ЗМС сплачено лише 27.05.2013р.

Відповідно до статті 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України. Тривалість нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу. Нарахування пені зупиняється також на час розгляду чи перегляду господарським судом: справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу; відповідного рішення (постанови) господарського суду.

Пунктом 20.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. за №15 "Про деякі питання практики застосування конкурентного законодавства" визначено, що тривалість зупинення нарахування пені в порядку ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" визначається виключно періодом часу, протягом якого фактично здійснювався зазначений розгляд чи перегляд (наприклад, у суді першої інстанції - від дня порушення провадження у справі до дня прийняття рішення в ній; у судах апеляційної та касаційної інстанцій - від дня прийняття апеляційної чи касаційної скарги до дня прийняття постанови), і в цей період не включається час знаходження матеріалів справи у суді, коли згадані розгляд чи перегляд не здійснювалися.

З врахуванням наведеного, суд прийшов до висновку, що відповідач прострочив сплату штрафу на 76 днів, за періоди:

- з 23.01.2013р. по 26.02.2013р.

- з 14.03.2013р. по 18.04.2013р.

- з 22.05.2013р. по 26.05.2013р.

а сума пені становить 11 400 грн. 00 коп., враховуючи, що нарахування пені зупинялося:

- з 29.11.2012р. (ухвала господарського суду Тернопільської області про порушення провадження у справі № 11/39/5022-999/2012 ) по 22.01.2013р. (рішення господарського суду Тернопільської області у справі № 11/39/5022-999/2012 );

- з 27.02.2013р. (ухвала Львівського апеляційного господарського суду про прийняття апеляційної скарги) по 13.03.2013р. (постанова Львівського апеляційного господарського суду у № 11/39/5022-999/2012);

- з 19.04.2013р. (ухвала про прийняття касаційної скарги до розгляду) по 21.05.2013р. (постанова Вищого господарського суду України)

Частиною 7 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

Таким чином, вимоги Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про стягнення з Спеціалізованого комунального підприємства "Ритуальна служба" Тернопільської міської ради, м. Тернопіль пені за прострочення сплати штрафу згідно рішення адміністративної колегії Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 28.09.2012р. № 72 у справі № 603-ЗМС є законними, обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Судовий збір згідно ст. 49 ГПК України та Закону України „Про судовий збір" покладається на відповідача

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 35, 43, 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути зі Спеціалізованого комунального підприємства "Ритуальна служба" Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 27, ідент. код 03353302:

- в дохід Державного бюджету на рахунок № 31118106700002 в ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО 838012, одержувач УК у м. Тернополі / м. Тернопіль 21081100, ідентифікаційний код одержувача 37977726, код класифікації доходів бюджету 21081100, символ звітності 106 "Адміністративні штрафи та інші санкції" - 10 000 (десять тисяч) грн. 00 коп. пені.

3. Стягнути зі Спеціалізованого комунального підприємства "Ритуальна служба" Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 27, ідент. код 03353302, в дохід Державного бюджету України - одержувач: УДКСУ у м. Тернополі, 22030001, код одержувача: 37977726, рахунок одержувача: 31217206783002, банк ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО: 838012 - 1720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. судового збору.

Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Повне рішення складено 14.08.2013р.

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу через місцевий господарський суд, який розглянув справу.

Суддя Н.М. Бурда