Постанова № 32937189, 07.08.2013, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.08.2013
Номер справи
823/2604/13-а
Номер документу
32937189
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2013 року справа № 823/2604/13-а

10 год. 00 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Кульчицького С.О.,

при секретарі - Поліщук О.О.,

за участю:

прокурора - Шкрьобки О.В. (за посвідченням),

представника позивача - Новак О.І. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом прокурора Жашківського району Черкаської області в інтересах держави в особі центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до публічного акціонерного товариства «Жашківське АТП-17141» про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Жашківського району Черкаської області в інтересах держави в особі центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, звернувшись до суду з адміністративним позовом, просить стягнути з публічного акціонерного товариства «Жашківське АТП-17141» штраф в розмірі 85000 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор зазначає, що відповідач порушив вимоги Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», в результаті чого ПАТ «Жашківське АТП-17141» нараховано штраф в розмірі 85000 грн.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали, позов просили задовольнити повністю.

Відповідач до зали судового засідання не з'явився, однак надав суду заяву, згідно якої ПАТ «Жашківське АТП-17141» не заперечує щодо порушення законодавства про цінні папери, однак підприємство не може усунути порушення через відсутність документів, які незаконно знаходяться в колишнього директора підприємства.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.

Публічне акціонерне товариство «Жашківське АТП-17141» зареєстроване як юридична особа 15.07.1996 року Жашківською районною державною адміністрацією Черкаської області, ідентифікаційний код 03119500.

20.02.2013 року Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено порушення відповідачем вимог ч. 2 ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та пункту 14 розділу І «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме: надання носія інформації (дискета 3,5), що не читається та з якого не можливо встановити, що він містить електронну форму особливої інформації, а також надання паперової форми особливої інформації, яка не скріплена печаткою емітента; ч. 2 ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 3 розділу ІІ «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме: не опублікування в офіційному друкованому виданні та нерозміщення у стрічці новин особливої інформації про зміни у складі посадових осіб, які відбулись на загальних зборах акціонерів 12.11.2010 року, в становленні Комісією терміни, про що складено акт від 20.02.2013 року № 149-ЦД-1-Е.

На підставі вищезгаданого акту постановою Національної комісії цінних паперів та фондового ринку від 20.03.2013 року № 144-ЦД-1-Е за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери Національно комісії з цінних паперів та фондового ринку від 10.10.20123 року № 1252-ЦД-1-Е накладено на ПАТ ««Жашківське АТП-17141» штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85000 грн.

Відповідачем штраф добровільно у встановлений строк не сплачено.

Відповідно до абз. 2 ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР, державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 7 Закону № 448/96-ВР визначено, що одним із завдань комісії є здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування.

Відповідно до ст. 2 даного Закону регулювання ринку цінних паперів здійснюється з метою одержання учасниками ринку цінних паперів інформації про умови випуску та обігу цінних паперів, результати фінансово-господарської діяльності емітентів, обсяги і характер угод з цінними паперами та іншої інформації, що впливає на формування цін на ринку цінних паперів.

Згідно ст. 3 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у таких формах, як прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів; регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов'язків учасників ринку цінних паперів.

Статтею 6 Закону № 448/96-ВР визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розробляє і затверджує нормативно-правові акти з питань, що належать до її компетенції, обов'язкові до виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, учасниками ринку цінних паперів, їх об'єднаннями, контролює їх виконання.

Відповідно до пп. 10, 14 ст. 8 Закону № 448/96 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Частиною 2 статті 41 Закону 448/96 визначено, що строки, порядок і форми розкриття особливої інформації про емітента та додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

При поданні Інформації до Комісії емітент зобов'язаний надавати (надсилати) таку Інформацію у паперовій та електронній формах (п. 14 Положення № 1591).

У разі, якщо паперова форма Інформації нараховує більше одного аркуша, така Інформація повинна бути прошнурована, пронумерована та скріплена відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента. На зворотному боці останньої сторінки робиться такий напис: "Прошнуровано, пронумеровано та скріплено відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента (кількість) сторінок" (пп. 14.3 п. 14 Положення № 1591), чого відповідачем не було здійснено.

Пунктом 1 глави 3 розділу ІІ вищезгаданого Положення визначено, що розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: у стрічці новин - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години другого робочого дня після дати вчинення дії; в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії; подання до Комісії - протягом десяти робочих днів після дати вчинення дії.

Згідно п. 8 ст. 11 Закону України № 448/96 та п. 1.8 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 12 Закону № 448/96 штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем не сплачена сума заборгованості зі сплати штрафу в сумі 85000 грн., постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 20.03.2013 року № 144-ЦД-1-Е не оскаржена, у встановленому порядку не скасована, а тому суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до повного задоволення.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач під час застосування фінансових санкцій до відповідача діяв в межах повноважень, в порядку та у спосіб, що передбачені Законами України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Інших доказів сторони суду не назвали та не надали.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 86, 94, 97, 122, 128, ст. ст. 158-163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з публічного акціонерного товариства «Жашківське АТП-17141» (19200, Черкаська обл., м. Жашків, вул. Перемоги, буд. 11, ідентифікаційний код 03119500) на користь держави через Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (03680, м. Київ, вул. Горького, 51, ідентифікаційний код 38039715) штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 85000 (вісімдесят п'ять тисяч) грн.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий С.О.Кульчицький