Справа № 686/13011/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2013 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області у складі:
головуючого судді - Привтупи Д.І.,
при секретарі Вараниці Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хмельницькому справу за адміністративним позовом управління соціального захисту населення Хмельницької РДА до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів, -
встановив:
В липні 2013 року управління соціального захисту населення Хмельницької РДА звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів, посилаючись на те, що відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» від 16 листопада 2000 року № 2109-ІП на підставі Медичного висновку №52 про дитину-інваліда віком до 18 років від 25.09.2006 року відповідачу було призначено державну соціальну допомогу на дитину-інваліда віком до 18 років на сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 з 26 вересня 2006 року з подальшим підвищенням згідно розпоряджень на перерахунок допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідності до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
26.09.2006 року ОСОБА_1 звернулася до управління соціального захисту населення Хмельницької райдержадміністрації із заявою про призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, а саме: допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років та надбавки на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років.
Відповідно до ч.4 ст. З Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони вони фактично здійснюють догляд за дитиною інвалідом. В зв'язку з тим, що відповідач з 01.10.2012 року по 01.05.2013 року працювала в Хмельницькій обласній лікарні, про що свідчить довідка про доходи від 22.05.2013 року видана ОСОБА_1, їй було надмірно сплачено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом до 18 років за цей період в сумі 2 327, 90 гривень.
Відповідно до заяви від 11.06.2013р. поданою відповідачем до управління кошти в сумі 980,70 грн. зобов'язувалась повернути до 27.06.2013 року, а на переплату в сумі 1347,20 вказала в заяві знімати з особового рахунку з призначеної допомоги по догляду за дитиною-інвалідом у розмірі 50% від нарахованої суми до повного погашення заборгованості.
Станом на 03.07.2013 року кошти в сумі 980,70 на рахунки управління не надходили.
Таким чином, суд вважає, що стягненню з відповідача підлягає сума надмірно виплачених бюджетних коштів за призначену державну соціальну допомогу на догляд за дитиною-інвалідом в розмірі 980,70 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 11, 18, 19, 41, 69, 71, 162-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь управління соціального захисту населення Хмельницької РДА надмірно виплачені кошти в сумі 980,70 грн. (на р/р 35416110000419, ЄДРПОУ 03198528, МФО 815013, одержувач: управління соціального захисту населення Хмельницької райдержадміністрації.)
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 163,70 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Суддя: