Постанова № 32906190, 21.06.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
21.06.2013
Номер справи
801/6084/13-а
Номер документу
32906190
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 червня 2013 р. (13:48) Справа №801/6084/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Шуміло В.В., за участю представника позивача Соломка Н.М., довіреність № 13-12-371/0-13 від 29.01.2013 р. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Центру зайнятості Автономної Республіки Крим

до ОСОБА_2

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Сімферопольський міський центр зайнятості.

про стягнення

Обставини справи: Центр зайнятості Автономної Республіки Крим (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 779,85 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, перебуваючи на обліку в Сімферопольському міському центрі зайнятості як безробітний, був направлений на професійну підготовку за рахунок коштів Фонду, проте у зв'язку із невідвідуванням занять ОСОБА_2 був відрахований зі складу слухачів Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з'явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, про що свідчить наявний в матеріалах справи повернутий до суду поштовим відділенням зв'язку конверт, з довідкою про причини повернення: "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до п. 11. ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Представник третьої особи не з'явився, про час, день та місце розгляду справи сповіщений належним чином - судовою повісткою, про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі ст. 5 Закону України "Про зайнятість населення" Держава гарантує у сфері зайнятості:

-вільне обрання місця застосування праці та виду діяльності, вільний вибір або зміну професії;

-одержання заробітної плати (винагороди) відповідно до законодавства;

-професійну орієнтацію з метою самовизначення та реалізації здатності особи до праці;

-професійне навчання відповідно до здібностей та з урахуванням потреб ринку праці;

-підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями;

-безоплатне сприяння у працевлаштуванні, обранні підходящої роботи та одержанні інформації про ситуацію на ринку праці та перспективи його розвитку;

-соціальний захист у разі настання безробіття;

-захист від дискримінації у сфері зайнятості, необґрунтованої відмови у найманні на роботу і незаконного звільнення;

-додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян.

Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-III.

Згідно з ч. 2 ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Закону України "Про зайнятість населення" видами соціальних послуг є:

- професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях;

- профорієнтація;

- пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Сімферопольський міський центр зайнятості відповідно до положення про Сімферопольський міський центр зайнятості є органом державної служби зайнятості, на який покладаються функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у місті Сімферополі. Центр підпорядковується та підзвітний центру зайнятості Автономної Республіки Крим.

Центр зайнятості Автономної Республіки Крим відповідно до положення про центр зайнятості Автономної Республіки Крим є органом державної служби зайнятості, на який покладаються функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Автономної республіки Крим. Центр підпорядковується та підзвітний Державному центру зайнятості- виконавчій дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Діяльність центру спрямована на реалізацію заходів соціального захисту населення від безробіття, сприяння громадянам у підборі підходящої роботи, надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, професійної орієнтації, надання послуг роботодавцям щодо добору працівників та інформаційно - консультаційних послуг, а також реалізації інших завдань, визначених законодавством у сфері зайнятості населення та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на території Автономної Республіки Крим.

З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, як спір за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст. 18, 50 КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів, справа підсудна окружному адміністративному суду.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 08.12.2011 звернувся до Сімферопольського центру зайнятості з метою сприяння у працевлаштуванні та 15.12.2011 р. відповідачу надано статус безробітного.

23.12.2012 між відповідачем та позивачем укладений договір № 015011122300004, відповідно до умов якого відповідач направлений на професійну перепідготовку за рахунок коштів Фонду до Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією, спеціальністю, навчальною програмою водій тролейбуса, зі строком навчання 23.12.2011 до 19.07.2012, з метою сприяння подальшому працевлаштуванню.

Наказом Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості № 1825 від 23.12.2011 р. ОСОБА_2 зарахований до складу навчальної групи № 4, про що свідчить корінець направлення на навчання .

Відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України "Про зайнятість населення" професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання. Для підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, сприяння їх самозайнятості територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, організовують професійне навчання за укрупненими (інтегрованими) робітничими професіями та іншими професіями, що користуються попитом на ринку праці.

У зв'язку з невідвідуванням занять, по професії "водій тролейбуса" без поважних причин, що підтверджено табелями за грудень 2011 р. та січень -квітень 2012 р., відповідач, був відрахований зі складу слухачів, на підставі чого про прийняте винесено Наказ № 26 від 10.04.2012 р. "Про відрахування ОСОБА_2, ОСОБА_3 зі складу слухачів".

Відповідно до п.3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Відповідно до розрахунку наданого позивачем № 362 від 08.11.2012 розмір витрат на професійне навчання відповідача, здійснених центром зайнятості становить 779, 85 грн.

Матеріали справи свідчать, що позивачем на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією направлений лист від 20.06.12 р. за вих. № 03-1710, у якому відповідачу запропоновано з'явитися до Сімферопольського міського центру зайнятості для вирішення питання про повернення коштів , витрачених на навчання, також доведено до відома відповідача, що у разі неповернення ним витрачених коштів, питання щодо їх стягнення вирішуватиметься у судовому порядку. Цей лист був повернутий позивачеві у зв'язку із закінченням терміну зберігання.

Можливість вирішення спорів, які виникають у зв'язку зі застосуванням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" саме у судовому порядку, визначена також статтею 39 зазначеного Закону.

Судом встановлено, що станом на день розгляду справи кошти в сумі 779,85 грн. відповідачем до позивача не повернуті.

Відповідач повідомлений належним чином про час, дату та місце судового розгляду справи, правом участі у судовому засіданні не скористався, письмові заперечення, докази на їх обґрунтування та доказів погашення заборгованості суду не надав.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що відповідачем не відшкодовано розмір грошових коштів витрачених на навчання, у зв'язку з чим за ним рахується заборгованість сумою 779,85 грн., розмір якої підтверджено належними доказами, відповідачем не спростовуються, а тому заявлена до відшкодування Центром зайнятості Автономної Республіки Крим сума підлягає стягненню.

В судовому засідання 21.06.2013 р. оголошену вступну та резолютивну частину постанови, постанову у повному обсязі складено 26.06.2013 року.

Керуючись ст. ст. 7, 9, 69-71, 94, 98, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ) на користь Центру зайнятості Автономної Республіки Крим (вул. Дибенка, 50 м. Сімферополь, 95000, р/р 37179300901202 в ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь МФО 824026, ОКПО 20708706) витрати на професійне навчання у розмірі 779,85 грн. (сімсот сімдесят дев'ять гривень вісімдесят п'ять копійок)

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження .Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Євдокімова О.О.