Справа № 2а-1418/08 Категорія 72
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 листопада 2008 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Качуріної Л.С.,
При секретарі: Смішливій І.М.
в присутності сторін:
представника позивача - Чередниченко Н.Л.
відповідач - не з'явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» про стягнення штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
14 листопада 2007 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» про стягнення штрафних санкцій, в якому позивач просив стягнути з відповідача штрафну санкцію у розмірі 1700, 00 грн.
Позивач в обгрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач ПП «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа виконкомом Луганської міської ради 22.05.2002 року за № 13821200000007064. На даний час реєстрація не скасована і не припинена.
21.03.2007 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області була проведена перевірка Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» по дотриманню законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом та складено акт перевірки № 019147 від 21.03.2007 р.
На момент перевірки були встановлені порушення, а саме послуги з перевезення пасажирів надавалися без оформлення належних документів: у водія, який здійснював перевезення, була відсутня ліцензійна картка, білетно-облікова документація (книга).
На підставі акту перевірки № 019147 від 21.03.2007 року за порушення п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1567 від 08.11.2006 року керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову №012244 від 08.05.2007 року про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 1700, 00 грн. .
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано уповноваженою особою ПП «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» 12.05.2007 року, про що у матеріалах справи є підтвердження.
До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував і штраф не сплатив в повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив стягнути фінансову санкцію з відповідача.
У судове засідання відповідач не з"явився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ПП «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа виконкомом Луганської міської ради 22.05.2002 року за № 13821200000007064. На даний час реєстрація не скасована і не припинена.
21.03.2007 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області була проведена перевірка Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма
2
«Аурум» по дотриманню законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом та складено акт перевірки № 019147 від 21.03.2007 р.
На момент перевірки були встановлені порушення, а саме послуги з перевезення пасажирів надавалися без оформлення належних документів: у водія, який здійснював перевезення, була відсутня ліцензійна картка, білетно-облікова документація (книга).
На підставі акту перевірки № 019147 від 21.03.2007 року за порушення п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1567 від 08.11.2006 року керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову №012244 від 08.05.2007 року про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 1700, 00 грн. .
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано уповноваженою особою ПП «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» 12.05.2007 року, про що у матеріалах справи є підтвердження.
До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував і штраф не сплатив в повному обсязі.
Згідно з п.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-111 від 05.04.2001 року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Згідно із ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
На підставі вищевикладеного суд вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Керуючись ст. ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу -територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Аурум» (ідентифікаційний код 31995806, м. Луганськ, вул. Л.Чайкіної, 78, р/р 26000000455980 у ЛФКБ «Фінанси та кредит», МФО 304717) штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1700 грн. на користь Державного бюджету на р/р 31116106700005 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код 24046582.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом,
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.