Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 серпня 2013 р. Справа № 805/10535/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Дмитрієва В.С., при секретарі судового засідання Шалагіновій М.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені в розмірі 32 249,62 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені в розмірі 32 249,62 грн., яка утворилась по відокремленому підрозділу «Управління допоміжного виробництва».
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у порушені Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-VІ від 08.07.2010 (далі за текстом – Закон № 2464-VІ), відповідач своєчасно не сплатив єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 28.05.2013 по 14.06.2013, в результаті чого Управлінням Пенсійного фонду України в м.Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області прийнято рішення № 571 від 02.07.2013, яким застосовано до відповідача штрафні санкції в розмірі 31 310,32 грн. та нарахована пеня в розмірі 939,30 грн.
Оскільки відповідач суму штрафних санкцій та пені в розмірі 32 249,62 грн. не сплатив, позивач просить у відповідності до Закону № 2464-VІ стягнути з нього на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області суму заборгованості в зазначеному вище розмірі.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позов та надала пояснення, аналогічні доводам, викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Через відділ діловодства та документообігу суду надавав заяву про визнання позовних вимог про стягнення заборгованості по штрафним санкціям та пені на загальну суму 32 249,62 грн. у повному обсязі та просить розглянути справу без участі представника позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
З огляду на що, суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом, позивач - Управління Пенсійного фонду України в м.Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього статтею 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.
Пунктом 7 вказаного Положення передбачено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Пункт 3 Положення визначає, що основними завданнями Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; забезпечення збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою.
Відповідно до частини другої статті 12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Відповідач – Державне підприємство «Шахтарськантрацит» зареєстроване у встановленому порядку як юридична особа 30.04.2003, включено до ЄДРПОУ за номером 32299510. Відповідач перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України в м.Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Структурна одиниця «Управління допоміжного виробництва» є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Шахтарськантрацит» без права юридичної особи, включене до ЄДРПОУ за № 36525715 та перебуває на обліку позивача як платник як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п. 3 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перелік осіб, які є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування визначено статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Зокрема, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, платниками єдиного внеску є роботодавці, а саме, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Частиною 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ визначено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Відповідно до ч. 11 ст. 9 Закону № 2464-VІ у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
У відповідності до вимог п. 7.1 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5, за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до платників, на яких згідно з Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону № 2464-VІ на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно з п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VІ територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Частиною першою ст. 25 Закону № 2464-VІ передбачено, що рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Судом встановлено, що 02.07.2013 Управлінням Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області на підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» прийнято рішення № 571 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким застосовано до відокремленого підрозділу «Управління допоміжного виробництва» Державного підприємства «Шахтарськантрацит» штраф у розмірі 31 310,32 грн. та нарахована пеня в розмірі 939,90 грн. за період з 28 травня 2013 року по 31 травня 2013 року, які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягали перерахуванню (сплаті).
Відповідно до розрахунку фінансових санкцій та пені по особового рахунку відокремленого підрозділу «Управління допоміжного виробництва» Державного підприємства «Шахтарськантрацит» за період з 28.05.2013 по 31.05.2013, сума штрафних санкцій становить 31 310,32 грн. та пені – 939,30 грн.
Загальна сума заборгованості по штрафних санкціях та пені складає 32 249,62 грн.
Згідно з актом звірення розрахунків по застосованим фінансовим санкціям зі сплати єдиного соціального внеску між відокремленим підрозділом «Управління допоміжного виробництва» Державного підприємства «Шахтарськантрацит» та управлінням Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області загальна сума заборгованості по фінансовим санкціям та пені станом на 15.07.2013 в розмірі 32 249,62 грн. є узгодженою.
Частинами 2, 3 ст. 25 Закону № 2464-VІ передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Оскільки відповідач суму заборгованості по штрафним санкціям та пені не сплатив, суд приходить до висновку, про стягнення зазначеної суми з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені в розмірі 32 249,62 грн. є обґрунтованими та підлягаю задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 11, 17-20, 69-72, 94, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області – задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Шахтарськантрацит» (код ЄДРПОУ 32299510, юридична адреса: 86211, Донецька область, м. Шахтарськ, вул. Крупської, буд. 20) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську та Шахтарському районі Донецької області (код ЄДРПОУ 37885427, юридична адреса: 86211, Донецька область, м. Шахтарськ, вул. Крупської, буд. 20) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені в розмірі 32 249 (тридцять дві тисячі двісті сорок дев’ять) гривень 62 копійки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дмитрієв В.С.