ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2013 р. Справа № 804/9335/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіГолобутовського Р.З. при секретаріВербному Д.С. за участю: представника позивача представника відповідача Яшинський М.М. Петрашку О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресурс Придніпров'я" до Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
10.07.2013 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» (далі - Позивач) до Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області (далі - Відповідач), в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення від 02.07.2013 р. №0001442250.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що підприємством правомірно сформовано податковий кредит з податку на додану вартість за лютий 2013 р., висновки Акта перевірки про порушення позивачем податкового законодавства є помилковими, а відтак податкове повідомлення-рішення - протиправним.
Заслухавши представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд відмовляє у задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» зареєстровано Дніпропетровською районною державною адміністрацією 25.07.2011 р. та перебуває на обліку у Дніпропетровській міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області з 26.07.2011 р. Основний вид діяльності підприємства у перевіряємому періоді - виробництво м'яса.
У період з 11.06.2013 р. по 17.06.2013 р. відповідно до п. п. 78.1.1, п. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України, на підставі наказу від 10.06.2013 р. №490, державним податковим інспектором відділу зустрічних звірок управління податкового контролю Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Новіковою Л.С., головним державним податковим ревізором-інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість та акцизного збору управління оподаткування юридичних осіб Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Чорнухою Н.А., начальником відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Распутньою Л.Г. проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» з питань дотримання вимог податкового законодавства України при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з платником податків Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» за лютий 2013 р., за результатами якої складено Акт № 561/226/37707690 від 18.06.2013 р.
Перевіркою встановлено:
-не підтвердження реальності здійснення господарських відносин із Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро», їх вид, обсяг, якість та розрахунки, а саме: встановлено відсутність об'єктів оподаткування та неможливість реального здійснення платником податків операцій за лютий 2013 р.;
-на порушення п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» завищено податковий кредит по взаємовідносинам з Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» за лютий 2013 р. на суму 115754,00 грн.;
-на порушення ст. 138, п. п. 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» не має права на включення в подальшому до складу витрат суми з придбання товарів у лютому 2013 р. від Товариства з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» у розмірі 578770,00 грн.;
-відповдно до п. п. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» зобов'язане включити до складу валових доходів доходи, отримані від невстановленої юридичної та/або фізичної особи у лютому 2013 р. на суму 694594,00 грн.
На підставі Акта перевірки №561/226/37707690 від 18.06.2013 р. Дніпропетровською міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області прийнято податкове повідомлення-рішення від 02.07.2013 р. №0001442250, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «Податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах) у розмірі 144692,50 грн., з них: основний платіж - 115754,00 грн. і штрафні (фінансові) санкції - 28938,50 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, 05.02.2013 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» (покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» (постачальник) укладено договір поставки №216, відповідно до якого постачальник зобов'язується передати у власність покупцеві холодоагент у відповідному асортименті, кількості та по цінам, в порядку та на умовах, визначених цим Договором, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити цей товар.
На підтвердження виконання договору поставки №216 від 05.02.2013 р. та подальшої реалізації придбаного товару іншим суб'єктам господарювання, суду надані видаткові накладні, податкові накладні, товарно-транспортна накладна, акт здачі-прийняття робіт, рахунки-фактури, виписки з банку, рахунки на сплату за лютий 2013 р., березень 2013 р., квітень 2013 р., травень 2013 р.
Відповідно до п. п. 78.1.1, 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється:
-за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;
-коли виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно ст. 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам органу державної податкової служби право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки. Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.
Як свідчать матеріали справи, Дніпропетровською міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області від Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська отримано акт №73/224/34562928 від 11.06.2013 р. «Про неможливість проведення звірки суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» щодо дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з платниками податків за період лютий 2013 р.». Цим Актом встановлена неможливість підтвердження реальності здійснення господарських відносин з контрагентами-постачальниками та покупцями за лютий 2013 р.
Аналізом реєстраційних документів та документів податкової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» встановлено неможливість фактичного здійснення господарських операцій через відсутність обладнання, трудових ресурсів, основних фондів, складських приміщень, транспортних засобів. Будь-яких фактів, які б могли свідчити про можливість здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності, не встановлено.
Таким чином, звіркою встановлено «нереальність» проведення господарських операцій між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» та контрагентами-постачальниками, наявність та здійснення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди для третіх осіб.
Приймаючи до уваги акт №73/224/34562928 від 11.06.2013 р. «Про неможливість проведення звірки суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» щодо дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з платниками податків за період лютий 2013 р.» Дніпропетровська міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області зробила висновок, що за відсутності факту придбання товарів чи послуг або в разі якщо придбані товари чи послуги не призначені для використання у господарській діяльності платника податку, відповідні суми не можуть включатися до складу витрат для цілей оподаткування податком на прибуток або податкового кредиту з податку на додану вартість навіть за наявності формально складених, але недостовірних документів або сплати грошових коштів.
Отже, Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» за договором поставки №216 від 05.02.2013 р. з Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» завищено податковий кредит, відсутнє право на включення до складу витрат суми з придбання товарів у останнього, а також Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» зобов'язане включити до складу валових доходів доходи, отримані від невстановленої особи.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.
Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.
В судовому засіданні не підтверджено реальне здійснення господарської операції за договором поставки №216 від 05.02.2013 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро», не надано доказів наявності необхідних умов для здійснення господарської діяльності останнім в частині купівлі, продажу, реалізації, зберігання та відвантаження товарно-матеріальних цінностей, доказів перевезення, наявності трудових ресурсів, виробничо - складських приміщень та іншого майна, які економічно необхідні для виконання такого договору.
Таким чином, суд погоджується з висновками Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про те, що зазначена господарська операція фактично не здійснювалася, а документи, виписані Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро», використані Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» з метою податкової вигоди.
Статтею 67 Конституції України закріплено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги за заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи, що договір поставки №216 від 05.02.2013 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Ейпріл-Дніпро» укладався без мети на реальне настання правових наслідків, спрямований на заниження об'єктів оподаткування та несплату податків, то суд не вбачає підстав для скасування податкового повідомлення-рішення Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області від 02.07.2013 р. №0001442250 і тому відмовляє у задоволенні адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 69, 70, 71, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс Придніпров'я» до Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 29 липня 2013 року
Суддя Р.З. Голобутовський