Постанова № 32863605, 07.08.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.08.2013
Номер справи
805/10802/13-а
Номер документу
32863605
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 серпня 2013 р. Справа №805/10802/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10:25

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кошкош О.О.

при секретарі Олійник А.І.

за участю представника позивача Мирошниченко М.М.,

представника відповідача Наталухи В.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 830 520,80 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 830 520,80 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька як платник єдиного внеску та подає звіти про його нарахування. Станом на 23.07.2013 року відповідач має заборгованість зі сплати єдиного внеску перед управлінням на загальну суму 830 520,80грн., чим порушено вимоги Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Вказана заборгованість підтверджується карткою особового рахунку, актом звірки. Зазначена сума заборгованості до теперішнього часу не сплачена, а тому позивач просить суд стягнути з відповідача зазначену суму боргу на користь Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, надавши пояснення, аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, через Відділ діловодства та документообігу надав суду заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі, також надав суду заяву про встановлення способу і порядку виконання судового рішення шляхом надання розстрочення виконання постанови, в якій вказав, що не заперечує проти задоволення позовних вимог, однак, на даний час грошові кошти на рахунках відповідача відсутні, підприємства-замовники робіт, які виконує ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», не розрахувались за раніше виконані підприємством роботи, в результаті чого утворилась дебіторська заборгованість. Виробнича діяльність відповідача має свою специфіку, а саме - він здійснює роботи з будівництва та реконструкції доріг, аеродромів. Враховуючи той факт, що будівництво доріг носить сезонний характер, замовником робіт є державні підприємства дорожньої галузі, а фінансування робіт здійснюється з державного бюджету, у 2013 році виникла затримка у фінансуванні, оскільки кошти на будівництво доріг не виділялись. Тобто, у 2013 році склались обставини, які не залежать від волі відповідача і на які він особисто вплинути не може. Крім того, одночасно з погашенням заборгованості пенсійному фонду, відповідач повинен знаходити вільні кошти для сплати поточних платежів не тільки позивачу, але й податків та інших платежів до бюджету, покривати свої поточні видатки (оплата енергоресурсів, матеріальних витрат тощо).

Враховуючи викладене, просить розстрочити виконання рішення суду по справі № 805/10802/13-а згідно з графіком, починаючи з жовтня 2013р. у розмірі 23 070,80 грн., та з листопада 2013р. по жовтень 2016р. у розмірі 23 070,00 грн. щомісячно.

Відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, зокрема, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» (ідентифікаційний код 32794511), є юридичною особою та платником єдиного внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464).

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частинами 1, 5 статті 9 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.

Згідно з частиною 8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, як передбачено частиною 12 статті 9 Закону № 2464.

Відповідно до абзацу 7 частини 4 статті 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Вказана заборгованість підтверджується позивачем карткою особового рахунку платника єдиного внеску, актом звірки, звітом про суми нарахованої заробітної плати (арк. справи 3 - 11).

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецьку підлягають задоволенню у повному обсязі.

При цьому, судом встановлено, що у відповідача на даний час грошові кошти відсутні, підприємства-замовники робіт, які виконує ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком», не розрахувались за раніше виконані підприємством роботи, в результаті чого утворилась дебіторська заборгованість. Виробнича діяльність відповідача має свою специфіку, а саме - відповідач здійснює роботи з будівництва та реконструкції доріг, аеродромів. Враховуючи той факт, що будівництво доріг носить сезонний характер, замовником робіт є державні підприємства дорожньої галузі, а фінансування робіт здійснюється з державного бюджету, у 2013 році виникла затримка у фінансуванні, оскільки кошти на будівництво доріг не виділялись. Тобто, у 2013 році склались обставини, які не залежать від волі відповідача і на які він особисто вплинути не може. Крім того, одночасно з погашенням заборгованості пенсійному фонду, відповідач повинен знаходити вільні кошти для сплати поточних платежів не тільки позивачу, але й податків та інших платежів до бюджету, покривати свої поточні видатки (оплата енергоресурсів, матеріальних витрат тощо).

Вказане підтверджується довідкою про дебіторську заборгованість за будівельні роботи, довідкою про обсяги реалізованих будівельних робіт від 05.08.2013 року.

За приписами ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

При розгляді наданої відповідачем заяви суд виходив з того, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України, ця стаття не вимагає, і суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами розстрочення виконання рішення.

Враховуючи матеріальні інтереси сторін, з урахуванням фінансового положення заявника, відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про задоволення заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення шляхом надання розстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду в даній справі згідно з графіком, починаючи з жовтня 2013р. у розмірі 23 070,80 грн., та з листопада 2013р. по жовтень 2016р. у розмірі 23 070,00 грн. щомісячно, з огляду на наявні обставини, що ускладнюють виконання постанови.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 23, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 159, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску у розмірі 830 520,80 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхове будівництво «Альтком» (ЄДРПОУ 32794511, адреса: вул. Шахтарів Донбасу, 163, м. Донецьк, 83060) на користь Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька (р/р 37194087000519 в відділенні Державного казначейства Куйбишевське УДК м. Донецьк, МФО 335106, ЄДРПОУ 21956027) заборгованість по єдиному соціальному внеску у розмірі 830 520 (вісімсот тридцять тисяч п'ятсот двадцять) грн. 80 коп.

Розстрочити виконання постанови суду згідно з графіком, починаючи з жовтня 2013р. у розмірі 23 070,80 грн., та з листопада 2013р. по жовтень 2016р. у розмірі 23 070,00 грн. щомісячно.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя Кошкош О.О.