Ухвала суду № 32847629, 01.08.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.08.2013
Номер справи
826/12175/13-а
Номер документу
32847629
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

01 серпня 2013 року № 826/12175/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1доМіністерства оборони Українипро визнання бездіяльності та стягнення грошової компенсації за неотримане речове майно, ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства оборони України про визнання бездіяльності та стягнення грошової компенсації за неотримане речове майно.

Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.

Відповідно до п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

З матеріалів справи вбачається, що позовні вимоги заявлені про визнання бездіяльності Міністерства оборони України та виконання дій щодо організації сплати заборгованості.

Однак доказів на обґрунтування заявлених позовних вимог до Міністерства оборони України позивачем не надано. Тому позивачу необхідно усунути зазначений недолік позовної заяви та надати суду докази на її обґрунтування (контракт, наказ та інше).

Крім цього позивачу необхідно надати суду докази проходження служби та звільнення з неї, докази на підтвердження права на речове майно, за яке вимагається грошова компенсація.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.

Ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

В свої позовних вимогах позивач просить рахувати, що судовий збір по даній справі сплачений належним чином, оскільки, як вбачається з доводів позивача, судовий збір не був отриманий ним за розгляд адміністративної справи №826/2473/13-а .

Проте, суд не погоджується з доводами позивача, оскільки з матеріалів справи вбачається, що Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.04.2013 р. у справі №826/2473/13- а була задоволена заява ОСОБА_1 про повернення сплаченого судового збору та повернено останній в розмірі 114,70 грн.

Тому позивачу необхідно усунути зазначений недолік та сплатити судовий збір за подання позовної заяви, враховуючи те, що позовні вимоги носять майновий характер.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після отримання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Закон України від 07.07.2010 №2453-VI «Про судоустрій і статус суддів», яким внесено зміни, зокрема, до статей 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України набрав чинності 30.07.2010. За таких обставин, з 30.07.2010 р. для звернення до адміністративного суду, якщо не встановлено інше, встановлюється шестимісячний строк.

Згідно із ч.2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Як вбачається з матеріалів справи позивач був звільнений в запас Наказом Міністра оборони України від 17.08.2010 р. № 816, а тому суд вбачає пропущення позивачем строків звернення до суду, встановлених статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на викладене, позивачу необхідно надати обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду з моменту звільнення.

Відповідно до статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України» документом, що підтверджує громадянство України є паспорт.

Таким чином, позивачу необхідно надати суду копію паспорту, завірену належним чином з відміткою про реєстрацію місця його проживання.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Беручи до уваги викладене, позивачу необхідно надати суду, на усунення недоліків позовної заяви, наступне: докази на обґрунтування позовних вимог до відповідача, докази проходження служби та звільнення з неї, докази на підтвердження права на речове майно, за яке вимагається грошова компенсація, докази сплати судового збору, обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду, належним чином завірену копію паспорта.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.

Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху .

2. Встановити позивачу строк до 13 серпня 2013 р. для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Іщук