ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
29.07.2013р. Справа № 905/4664/13
Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Харакоза К.С.,
при помічнику судді Колтак Т.М.,
розглянувши справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Номера СВ», м.Ясинувата,
до Ясинуватської міської ради, м.Ясинувата,
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, -
За участю:
представники позивача Борозенцев С.В. за довіреністю
представник відповідача Штунько Р.Г. за довіреністю;
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Номера СВ», м.Ясинувата звернулось до господарського суду Донецької з позовною заявою до відповідача Ясинуватської міської ради, м.Ясинувата, про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 25.08.04р. з 01.05.2013р.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на договір оренди земельної ділянки від 25.08.2004 року, рішення Ясинуватської міської ради від 27.04.12р. №17/617 «Про затвердження ставок орендної плати за землю на території м.Ясинувата», договір 22.04.13р. про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 25.08.04р., лист Ясинуватської міської ради від 25.04.13р.
Позивач просив суд внести зміни до договору оренди землі від 25.04.08р., а саме викласти пункт 9 договору в новій редакції та вважати договір зміненим з 01.05.2013р.
Ухвалою суду від 27.06.13р. порушено провадження у справі.
В судовому засіданні 22.07.13р. оголошена перерва до 29.07.13р.
Представник позивача в судове засідання з'явився, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, проти задоволення позовних вимог заперечував, просив в задоволенні позову відмовити. 22.07.13р. відповідач надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого проти задоволення позову заперечує. Відповідач посилається на рішення господарського суду Донецької області від 18.12.12р., що набрало законної сили 16.04.13р., по справі №5006/10/20пд/2012 за позовом Ясинуватської міської ради до ТОВ «Номера СВ», відповідно до якого внесені зміни до договору оренди земельної ділянки від 25.08.04р., пункти 5, 9, 12 викладені в новій редакції. Отже, на думку відповідача, судами першої та касаційної інстанції визнано правомірність вимог Ясинуватської міської ради на сплату орендної плати за користування земельною ділянкою товариством у розмірі 316911,34грн., у зв'язку з чим вимога позивача суперечить зазначеному рішенню суду. Крім того, відповідач зазначає, що внесення змін до договору оренди з 01.05.13р. суперечить вимогам п.13 договору, відповідно до якого у разі невнесення орендної плати у строки до 5 числа місяця наступного за розрахунковим рівними частинами, справляється пеня у розмірі 0,3% несплаченої суми за кожен день прострочення.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд -
ВСТАНОВИВ:
25.08.2004 року між Ясинуватською міською радою (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Номера СВ» (орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки, за умовами п.п.1,2 якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку із земель водного рекреаційного призначення, яка знаходиться за адресою: Донецька обл., м. Ясинувата, вул. Орджонікідзе, за номером 213 (кадастровий номер 1415500000:00:001:0032) загальною площею 1,9028 га (а.с. 9-10).
Відповідно до п.5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 271 471,35 гривень.
Пунктом 9 договору передбачено, що орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі 27 147,14 гривень на рік в грошовій формі.
Відповідно до п.12 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з п.33 договору зміна його умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін і підлягає нотаріальному посвідченню. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується у судовому порядку.
Укладений договір оренди було підписано представниками сторін, скріплено їх печатками та посвідчено державним нотаріусом Ясинуватської державної нотаріальної контори Дорменюк Ю.М. (реєстр.№4046). 26.08.2004 року даний договір було зареєстровано у Ясинуватському районному відділі Донецької регіональної філії Центру Державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26.08.2004 року №146.
Зазначений договір було укладено на підставі розробленого Ясинуватським районним відділом Державним підприємством «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельним ресурсам» згідно рішення виконавчого комітету Ясинуватської міської ради від 18.06.2003р. №295 проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "Номера СВ" в оренду для будівництва бази відпочинку (а.с. 116).
У проекті землеустрою визначено, що розмір земельної ділянки складає 1,9028 га, цільове використання землі - землі залізничного транспорту та землі резервного фонду.
Відповідно до листа Ясинуватського міського відділу земельних ресурсів Державного комітету України по земельних ресурсах №187/51 від 23.07.04р. серед умов відведення земельної ділянки позивачу в п.1 зазначено, що розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки слід проводити за умови вилучення частки земельної ділянки площею 1,6000 га з земель категорії промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення Донецької залізниці та 0,3028 га з земель запасу, не наданих у власність або користування, з переведенням земельної ділянки загальною площею 1,9028 га до категорії земель водного фонду рекреаційного призначення (а.с. 49).
Рішенням виконавчого комітету Ясинуватської міської ради від 12.08.2004р. №339 "Про затвердження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки та укладання договору оренди землі" (а.с. 115), затверджений проект землеустрою з відводу земельної ділянки ТОВ "Номера СВ" площею 1,9028га по вул.Орджонікідзе, 213 для будівництва бази відпочинку на землях житлової та громадської забудови, що не передані у власність та користування, площею 0,3028га та на землях промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення Донецької залізниці площею 1,6000га за умови зміни їх цільового призначення та переводу до категорії земель водного фонду рекреаційного призначення (п.1).
В пункті 3 вказаного рішення міської ради зазначено, що цільове призначення вищевказаних земельних ділянок було змінено та переведено їх до категорії земель водного фонду рекреаційного призначення, а в пункті 4 встановлений обов'язок ТОВ "Номера СВ" укласти в місячний строк договір оренди строком на 49 років на земельну ділянку загальною площею 1,9028га по вул.Орджонікідзе, 213 (кадастровий номер 1415500000:00:001:0032).
Згідно Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-1400451962013 від 18.07.13р. в загальних відомостях про земельну ділянку з кадастровим номером 1415500000:00:001:0032, що розташована в Донецькій області, м.Ясинувата, по вул.Орджонікідзе, 213, зазначено цільове призначення: рекреаційного призначення; категорія земель: землі рекреаційного призначення (а.с. 36).
Рішенням Ясинуватської міської ради від 27.04.2012р. №17/617 "Про затвердження ставок орендної плати за землю на території м.Ясинувата" для земель комерційного використання, включаючи торгові склади, ставка % від нормативної грошової оцінки складає 10%, а для рекреаційних земель та інших відкритих земель, в тому числі під забудову та землі відпочинку та спорту - 3%.
Рішенням господарського суду Донецької області від 18.12.12р., що набрало законної сили 16.04.13р., внесені зміни до договору оренди земельної ділянки від 25.08.04р. Пункти 5, 9, 12 викладені в новій редакції.
Позивачем було запропоновано відповідачу укласти договір від 22.04.13р. про внести зміни до договору оренди землі від 25.08.04р. (а.с. 22).
Листом від 25.04.13р. №02-10-1275-2 Ясинуватська міська рада надала відповідь, що зміни до вказаного договору вже внесені відповідно до рішення господарського суду Донецької області від 18.12.12р. та додаткових дій не потрібно (а.с. 23).
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Звернення позивача до суду з позовом до Ясинуватської міської ради, м.Ясинувата про внесення змін в вищевказані договори оренди землі, обумовлено тим, що змінився розмір орендної плати за земельні ділянки рекреаційного призначення з 10% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, до 3% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Виходячи зі змісту статей 13, 14 Конституції України, статей 177, 181, 324, глави 30 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), статті 148 Господарського кодексу України (далі - ГК України), земля та земельні ділянки є об'єктами цивільних прав, а держава та територіальні громади через свої органи беруть участь у земельних відносинах з метою реалізації цивільних та інших прав у приватноправових відносинах, тобто, прав власників земельних ділянок (п. 1.2.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. №6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", далі Постанова).
Тобто, органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у правовідносинах щодо розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності (наданні земельних ділянок громадянам та юридичним особам у власність або в користування, відчуженні земельних ділянок державної або комунальної власності, укладенні, зміні, розірванні договорів купівлі-продажу, ренти, оренди земельної ділянки та інших договорів щодо земельних ділянок, встановленні сервітуту, суперфіцію, емфітевзису, в тому числі прийнятті державними органами та органами місцевого самоврядування відповідних рішень) діють як органи, через які держава або територіальна громада реалізують повноваження власника земельних ділянок.
Таким чином, справи у спорах за участю державних органів та органів місцевого самоврядування, що виникають з правовідносин, у яких державні органи та органи місцевого самоврядування реалізують повноваження власника землі, а також в інших спорах, які виникають із земельних відносин приватноправового характеру, за відповідності складу сторін спору статті 1 ГПК підвідомчі господарським судам.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Істотними умовами договору оренди землі, зокрема, є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату (стаття 15 Закону).
Частиною 1 ст.15 Закону України «Про оренду землі» визначено істотні умови договору оренди землі, якими є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.
В частині 1 статті 19 Земельного кодексу України передбачено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Згідно частині 1 статті 20 Земельного кодексу України, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.
В частині 2 вказаної статті передбачено, що зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Згідно рішення виконавчого комітету Ясинуватської міської ради від 12.08.2004р. №339 цільове призначення вищевказаних земельних ділянок було змінено та переведено їх до категорії земель водного фонду рекреаційного призначення.
Отже, із наведених вище проекту землеустрою, рішення Ясинуватської міської ради від 12.08.2004р. №339, договору оренди земельної ділянки від 25.08.04р. та Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-1400451962013 від 18.07.13р., вбачається, що земельна ділянка, яка є предметом договору оренди землі від 25.08.04р., відноситься до земель водного фонду рекреаційного призначення.
Як вбачається з рішення Ясинуватської міської ради від 27.04.12р. №17/617 "Про затвердження ставок орендної плати за землю на території м.Ясинувата" для земель комерційного використання, включаючи торгові склади, ставка від нормативної грошової оцінки складає 10%, а для рекреаційних земель та інших відкритих земель, в тому числі під забудову та землі відпочинку та спорту - 3%.
Згідно ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування", сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно зі ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначених законом, приймають рішення які є обов'язковими до виконання на відповідній території, а тому в разі прийняття відповідним органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за земельні ділянки, ці обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу місцевого самоврядування у встановленому законом порядку.
Така ж норма закріплена у ч.1 ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до якої, акти органів місцевого самоврядування прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями, посадовцями, а також громадянами, які постійно проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи і організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяні місцевому самоврядуванню збитки їх діями або бездіяльністю, а також в результаті невиконання рішень органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
В матеріалах справи відсутні докази скасування чи визнання недійсним зазначеного рішення міської ради, а тому, є обов'язковим для виконання на відповідній території. Витяг з технічної документації відповідачем також не оскаржувався.
Відповідно до п. 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. №6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Згідно зі статтею 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Також зазначеною постановою звернено увагу судів на необхідність вираховування, що розмір орендної плати за землю визначається сторонами у договорі, в тому числі може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема, приписам частини першої статті 15, статті 21 Закону України "Про оренду землі".
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору за наявності спору (тобто за відсутності згоди відповідача на зміну умов договору).
Отже, чинним законодавством передбачено можливість зміни умов договору оренди землі за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.
Пунктом 12 договору оренди передбачені випадки, за наявності яких договір може бути змінено, а саме у разі зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Таким чином, оскільки сторонами в договорі оренди передбачено можливість зміни розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати (прийняття радою рішення, яким затверджені ставки орендної плати за землю на території м.Ясинувата) є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Ч. 5 ст. 188 Господарського кодексу України визначено, що якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду. Відповідно до ч.3 ст.653 ЦК України у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни.
Оскільки обставинами, що зумовили зміни умови договору є саме зміна регульованої орендної плати рішенням відповідача, що відбулося 27.04.2012р. з огляду на звернення позивача до відповідача із пропозицію про внесення відповідних змін до договору у квітні 2013 року, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про визначення дати набрання чинності змінами до договору з 01 травня 2013р.
Посилання відповідача на ухвалення господарським судом Донецької області рішення від 18.12.12р., що набрало законної сили 16.04.13р., по справі №5006/10/20пд/2012, відповідно до якого вже внесені зміни до договору оренди земельної ділянки від 25.08.04р., а саме пункти 5, 9, 12 викладені в новій редакції не приймаються судом з огляду на наступне.
Рішенням господарського суду Донецької області від 18.12.12р. по справі №5006/10/20пд/2012 позов Ясинуватської міської ради до ТОВ «Номера СВ» задоволено. Внесено зміни до договору оренди земельної ділянки від 25.08.04р., кадастровий номер 1415500000:00:001:0032, площею 19028 кв.м., по вул.Орджонікідзе, 213 в м. Ясинувата, який зареєстрований у Ясинуватському районному відділі Донецької регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26 серпня 2004 року за №146. Пункт 5 Договору викладено в новій редакції: "5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (кадастровий номер 1415500000:00:001:0032) становить 3 169 113 (три мільйони сто шістдесят дев'ять тисяч сто тринадцять) гривень 40 копійок". Пункт 9 Договору оренди викладено в новій редакції: " 9. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі 316 911 (триста шістнадцять тисяч дев'ятсот одинадцять) гривень 34 копійки на рік, грошима на розрахунковий рахунок Орендодавця №33215812700097 в Головному державному казначействі у Донецькій області, МФО 834016, код отримувача 34686701, отримувач - Ясинуватський місцевий бюджет, код платежу 13050200". Пункт 12 Договору оренди викладено в новій редакції: "12. Розмір орендної плати переглядається щорічно у випадках і з моменту: зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованих земельних ділянок не з вини орендаря; підвищення цін, тарифів тощо, у тому числі в наслідок інфляційних процесів; зміни розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок; у разі невиконання орендодавцем обов'язку повідомити орендаря про права третіх осіб на орендовані земельні ділянки; збільшення розміру ставки земельного податку; в інших випадках, передбачених законодавчими актами України".
Підставою винесення рішення від 18.12.12р. було прийняття Ясинуватською міською радою рішення від 29.12.2010р. №2/74 «Про застосування нормативної грошової оцінки земель міста Ясинувата Донецької області», а не зміна ставок орендної плати.
Рішення Ясинуватської міської ради від 27.04.2012р. №17/617, яким встановлені ставки відсотків від нормативної грошової оцінки для визначення розміру орендної плати не було предметом розгляду і дослідження в суді по справі №5006/10/20пд/2012. Тому, при прийнятті господарським судом рішення, зазначене рішення ради не могло бути враховано, оскільки ні позивач, ні відповідач його суду не надавали, та не посилалися на нього як на підставу своїх вимог та заперечень, а зміни, що вносились в договір, були обґрунтовані іншими обставинами - зміною розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Номера СВ» м.Ясинувата до Ясинуватської міської ради, м.Ясинувата про внесення змін до договору оренди земельної ділянки з 01.05.2013р. підлягають задоволенню.
Судові витрати покладаються на позивача відповідно до його клопотання від 29.07.2013р.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 1, 13, 15, 21, 30 Закону України «Про оренду землі», ст.ст. 10, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст.ст. 177, 181, 324, 632, 651, 652, 653 Цивільного кодексу України, ст.188 Господарського кодексу України, ст.ст. 19, 20 Земельного кодексу України, ст.ст. 13, 14, 144 Конституції України, ст.ст. 1, 2, 22, 33, 43, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Номера СВ», м. Ясинувата, до Ясинуватської міської ради, м. Ясинувата про внесення змін до договору оренди земельної ділянки - задовольнити.
Внести зміни до договору оренди земельної ділянки від 25 серпня 2004 року, кадастровий номер 1415500000:00:001:0032, площею 19028 кв.м., по вул. Орджонікідзе, 213 в м.Ясинувата, який зареєстрований у Ясинуватському районному відділі Донецької регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26 серпня 2004 року за №146.
Пункт 9 Договору оренди земельної ділянки від 25 серпня 2004 року, кадастровий номер -1415500000:00:001:0032, площею 19028 кв.м., по вул. Орджонікідзе,213 в м. Ясинувата, який зареєстрований у Ясинуватському районному відділі Донецької регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 26 серпня 2004 року за №146 викласти в новій редакції: « 9. Орендна плата, відповідно до рішення Ясинуватської міської ради від 27.04.2012 року №17/617 «Про затвердження ставок орендної плати за землю на території м.Ясинувата» з 01.05.2013 року вноситься орендарем у розмірі 95073,48 (дев'яносто п'ять тисяч сімдесят три гривні 48 коп.) на рік, що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, грошима на розрахунковий рахунок Орендодавця №33215812700097 в Головному державному казначействі у Донецькій області, МФО 834016, код отримувача 34686701, отримувач - Ясинуватський місцевий бюджет, код платежу 13050200, шляхом внесення щомісяця 1/12 частки річного платежу у розмірі 7922,79грн. у місяць».
Визначити дату набрання чинності змін до договору - 01.05.2013р.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Донецького апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 05.08.2013 року.
Суддя К.С. Харакоз