копія
С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 серпня 2013 р. Справа № 818/3952/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Савченка Д.М.,
за участю секретаря судового засідання - Прімової О.В.,
представника позивача - Шабрикової О.Ю.,
представника відповідача - Страшенко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Сумигаз" до Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Сумигаз» (далі - позивач, ПАТ «Сумигаз») звернулось до суду з позовом до Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним і скасувати рішення відповідача № 22 від 18.02.2013 року про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій в частині неправомірного використання коштів у розмірі 28 842,50 грн. та застосування фінансових санкцій у сумі 14 421,25 грн., на загальну суму 43 263,75 грн.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що на підставі акту перевірки від 23.01.2013 р. № 05-10-08/04 відповідачем прийнято рішення № 22 від 18.02.2013 року про повернення коштів Фонду в сумі 29261,45 грн. та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 14630,73 грн.
ПАТ «Сумигаз» не погоджується з Рішенням № 22 в частині неправомірного використання коштів Фонду у розмірі 28842,50 грн. на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності з наступних підстав.
Статтею 36 Закону № 2240 встановлено вичерпний перелік підстав для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Натомість як убачається з Акту перевірки, жодна з перелічених ст. 36 Закону № 2240 підстав не була визначена відповідачем у якості відмови у здійсненні страхових виплат шляхом неприйняття до заліку в рахунок страхових внесків витрат щодо виплати допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю та не була підставою дня відмови відповідача у прийнятті до заліку.
Оскільки комісія з соціального страхування ПАТ «Сумигаз» не мала передбачених ст.36 Закону № 2240 підстав для відмови у призначенні допомоги згідно наданих листків непрацездатності, нею правомірно прийнято рішення про призначення матеріального забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності вищезазначеним працівникам.
Усі працівники ПАТ «Сумигаз» знаходились на лікарняному внаслідок тимчасової непрацездатності у зв'язку з захворюванням або доглядом за хворими. Тому усі листки непрацезданості видавались та продовжувались обгрунтовано.
Жодних доказів в Акті перевірки на підтвердження відкликання чи скасування листків непрацездатності АВВ № 775824, АВЦ № 737585, АВФ № 585207, АВФ № 796477, АВФ № 589525, АВФ № 212612, АВФ № 212802, АВФ № 785173, АВВ № 703122, АВВ № 451833, № 555662, АВВ № 703748, АВФ № 125498, на підставі яких було виплачено працівникам ПАТ «Сумигаз» допомогу по тимчасовій втраті працездатності, не наведено.
Тому відповідно до ст. 46 Коституції України, ст. 41 Основ законодавства про охорону здоров'я, ст. 35 Закону № 2240, усі вищезазначені працівники мали законне право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, за рахунок коштів Фонду соціального страхування.
Порушень встановленого порядку видачі листка непрацездатності, який затверджено Наказом МОЗ України від 13.11.2001 року № 455 «Про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», відповідачем під час перевірки не виявлено.
Тому призначення допомоги за зазначеними листками непрацездатності відбулось у повній відповідності до вимог ч.1. ст. 51 Закону № 2240.
Товариство не має повноважень щодо приведення листка непрацездатності у відповідність вимогам, які встановлені Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ № 532.
Позивач зазначає, що відповідач при складанні Акту перевірки та прийнятті Рішення № 22 дійшов неправомірного висновку про застосування п. 3.1.1 Положення № 25 поточної редакції від 17.02.2012 року. Крім того, відповідачем не доведено неправомірне витрачання страхових коштів.
В обґрунтування позовних вимог представником позивача надано додаткові письмові пояснення (а.с. 181-185).
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала і просила задовольнити в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві та письмових поясненнях.
Представник відповідача надав письмові заперечення проти позову (а.с. 90-96), в яких вважає позовні вимоги необґрунтованими і зазначає, що з огляду на системний аналіз положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими народженням та похованням" можна дійти висновку, що листок непрацездатності є підставою для призначення допомоги лише у разі, якщо його зміст та форма відповідає вимогам, установленим Інструкцією.
Як убачається із матеріалів перевірки та не заперечується сторонами, на дату призначення позивачем допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам мало місце невідповідність встановленому Інструкцією порядку заповнення листків непрацездатності, за якими позивачем призначено допомогу у розмірі 29261,45 грн. А отже, позивач, призначаючи допомогу застрахованим особам у цьому випадку, порушив норми статті 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", а відтак неправомірно витратив зазначену суму страхових коштів.
Відповідач зазначає, що позивач невірно трактує зміст положень ст. 36 Закону №2240-ІІІ, оскільки вважає, що така підстава для відмови в наданні матеріального забезпечення, як надання листка непрацездатності виданого з порушенням Інструкції № 455 та Інструкції № 532/274/136-ос/1406, не входить до переліку підстав для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, тому останній підлягає оплаті. Норми вказаної статті застосовуються у випадку, якщо застрахована особа подає до виплати оформлений належним чином, відповідно до вимог Інструкції № 455 та Інструкції № 532/274/136-ос/1406 листок непрацездатності, але з причин наведених у статті 36 Закону № 2240-ІІІ застрахована особа не має право на отримання матеріальної допомоги.
Листок непрацездатності є підставою для призначення допомоги лише у разі, якщо його зміст та форма відповідає вимогам установленим Інструкцією № 532.
У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечувала з підстав, викладених вище, просила в задоволенні позову відмовити; при цьому визнала відсутність порушень при оформленні листка непрацездатності ОСОБА_3 № 737585, а саме, що прізвище завідуючого відділенням, зазначене у листку непрацездатності - «ОСОБА_11», а не «ОСОБА_18», як вказано в акті перевірки.
Заслухавши пояснення представників позивача і відповідача та дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні фактичні обставини.
Згідно з довідкою з ЄДРПОУ, Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Сумигаз» зареєстроване як юридична особа 11.07.94 р., має ідентифікаційний код 03352432 (а.с. 37).
Відповідно до плану-графіку проведення перевірок на перший квартал 2013 року, на підставі направлення № 0017 від 14.01.2013 року фахівцями відповідача у період з 15.01.2013 р. по 23.01.2013 р. проведено перевірку отримання фінансування та законності витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в ПАТ «Сумигаз» за період з 01 жовтня 2011 року по 01 січня 2013 року, за наслідками якої складено Акт № 05-10-08/04 від 23 січня 2013 року (далі - Акт перевірки), (а.с. 13-26).
Актом перевірки встановлено порушення порядку отримання фінансування та законності витрачання коштів фонду, у зв'язку з чим 18 лютого 2013 року відповідачем прийнято рішення № 22 про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, згідно з яким підлягають поверненню до Фонду неправомірно використані кошти в сумі 29 261,45 грн. та застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 50 % від суми неправомірно використаних коштів у сумі 14 630,73 грн. (а.с. 27).
За наслідками розгляду скарг позивача рішеннями відповідача від 13.03.2013 р. (а.с. 28-31) та виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 17.04.2013 р. (а.с. 32-36) у задоволенні скарг на рішення № 22 від 18 лютого 2013 року відмовлено.
Як убачається з тексту Акту перевірки, підставою для висновку про неправомірне використання коштів Фонду стали наступні обставини.
Перевіркою правильності призначення, нарахування та виплати допомоги у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності встановлено, що комісією з соціального страхування страхувальника призначена, а бухгалтерією страхувальника виплачена допомога по листкам непрацездатності, оформленим з порушенням вимог Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13 листопада 2001 р. № 455 (далі - Інструкція № 455), та Інструкції про порядок заповнення листа непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 р. № 532/274/135-ос/1406.
Так, проведено виплату в сумі 837,36 грн. за рахунок коштів Фонду застрахованій особі ОСОБА_4 по листку непрацездатності № 775824 (СМКЛ № 4) від 14.03.12 р., за відсутності печатки, що підтверджує запис лікаря в графі «звільнення від роботи» - запис зроблено лікарем ОСОБА_5, а наявна на документі печатка лише завідувача терапевтичним відділенням.
Проведено виплату в сумі 359,55 грн. за рахунок коштів Фонду застрахованій особі ОСОБА_3 по листку непрацездатності № 737585 (СОКЛ) від 16.02.12 р., за відсутності печатки в графі «звільнення від роботи», яка засвідчує запис завідувача відділенням. А саме, запис зроблено завідуючим відділенням на прізвище ОСОБА_18, а наявні на документі печатки лікаря на прізвище ОСОБА_13 та ОСОБА_14.
Проведено виплату в сумі 400,84 грн. за рахунок коштів Фонду застрахованій особі ОСОБА_6 по листку непрацездатності № 585207 (Білопільська ЦРЛ) від 17.01.12 р., за відсутності печатки лікуючого лікаря, як це передбачено для стаціонарних хворих п. 2.9. Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.
Проведено виплату в сумі 455,85 грн. за рахунок коштів Фонду застрахованій особі ОСОБА_7 по листку непрацездатності № 796477 (Сумська ЦРЛ) від 08.02.12 р., за відсутності печатки, що підтверджує запис лікаря у графі «звільнення від роботи» (запис зроблено лікарем на прізвище ОСОБА_16, а наявні на документі печатки лікаря на прізвище ОСОБА_8).
Проведено виплату в сумі 385,68 грн. за рахунок коштів Фонду застрахованій особі ОСОБА_9 по листку непрацездатності № 589525 (Білопільська ЦРЛ) від 12.07.12 р., за відсутності печатки завідуючого відділенням, як це передбачено для стаціонарних хворих п.2.9. Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян (у графі звільнення від роботи запис зроблено завідуючим відділенням на прізвище ОСОБА_17, а наявні на документі печатки лише лікаря на прізвище ОСОБА_15).
Проведено виплату в сумі 9818,25 грн. за рахунок коштів Фонду застрахованій особі ОСОБА_10 по листку непрацездатності № 212612 (ЦМЛ) від 27.10.11 р., за відсутності печатки, що підтверджує запис лікаря у графі «звільнення від роботи» (запис зроблено лікарем на прізвище ОСОБА_16, а наявні на документі печатки лікаря на прізвище ОСОБА_8).
Проведено виплату в сумі 8509,15 грн. за рахунок коштів Фонду застрахованій особі ОСОБА_10 по листку непрацездатності № 212802 (ЦМЛ) від 22.11.11 р., за відсутності печатки, що підтверджує запис лікаря у графі «звільнення від роботи» (запис зроблено лікарем на прізвище ОСОБА_16, а наявні на документі печатки лікаря на прізвище ОСОБА_8).
Проведено виплату в сумі 5762,90 грн. за рахунок коштів Фонду застрахованій особі ОСОБА_10 по листку непрацездатності № 785173 (ЦМЛ) від 24.01.12 р., за відсутності печатки завідуючого відділенням, запис лікаря у графі «звільнення від роботи» зроблено завідуючим відділенням на прізвище ОСОБА_19, а наявні на документі печатки лікаря на прізвище ОСОБА_4, ОСОБА_12.
Загальна сума коштів Фонду, витрачених на підставі вищевказаних листків непрацездатності, становить 28 842,50 грн.
Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 2240).
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 34 Закону України № 2240, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг як допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) та допомога по вагітності та пологах.
Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати.
Статтею 51 Закону України № 2240 визначено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.
Тобто для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності єдиною і необхідною умовою, що підтверджує юридичний факт наявності права на її отримання, є належним чином виданий та оформлений листок непрацездатності.
Порядок і умови видачі, продовження та обліку, здійснення контролю за правильністю його видачі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я за погодженням з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Порядок оформлення і видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, регламентується Наказом Міністерства охорони здоров'я від 09.04.2008 №189 «Про затвердження Положення про експертизу тимчасової непрацездатності». Згідно пункту 3.2 Наказу № 189 організація експертизи тимчасової непрацездатності здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства, у тому числі Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої МОЗ України від 13.11.2011 №455 та Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої МОЗ України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.11.2004 за № 1456/10055.
Відповідно до пункту 5.1.3 Положення № 189, пункту 2.9 Інструкції № 455 у разі лікування в стаціонарі листок непрацездатності видається лікуючим лікарем спільно із завідувачем відділення за весь період стаціонарного лікування.
Судом встановлено, що у спірних листах непрацездатності відсутні печатки, що підтверджують запис лікаря в графі «звільнення від роботи» (листки непрацездатності № 775824 на ім'я ОСОБА_4, № 585207 на ім'я ОСОБА_6, № 796477 на ім'я ОСОБА_7, № 589525 на ім'я ОСОБА_9, № 212612 на ім'я ОСОБА_10, № 212802 на ім'я ОСОБА_10, № 785173 на ім'я ОСОБА_10.), у зв'язку з чим вважати їх такими, що видані відповідно до вимог законодавства, не можна.
У судовому засідання представником позивача надано для огляду оригінали вищевказаних листків непрацездатності, на яких зазначені порушення відсутні. Однак суд не бере вказані докази до уваги, оскільки як пояснила представник позивача, після проведення перевірки працівниками ПАТ «Сумигаз» вживались заходи для дооформлення спірних листків непрацездатності. Крім того, відсутність печаток, що підтверджують запис лікаря, вбачається з копій вказаних листків непрацездатності, які містяться в матеріалах справи (а.с. 45-74).
Загальна сума коштів Фонду, виплачених застрахованим особам на підставі вищевказаних спірних листків непрацездатності, складає 28 482,95 грн., сума штрафу в розмірі 50 % від вказаної суми - 14 241,48 грн.
Відповідно до абзаців 1, 2 частини 3 статті 50 Закону України № 2240, рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається ) на підприємстві.
Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.
Порядком формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратам, зумовленими похованням, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18 листопада 2011 року № 4 (пункти 7.3, 7.7) передбачено ситуацію, коли страхувальники самостійно виявляють помилки та надають відомості про їх виправлення до Фонду. Наслідком такого виявлення до початку перевірки є умова звільнення від штрафу, але обов'язок відшкодувати Фонду в повному обсязі неправомірно витрачені кошти не скасовується.
Крім того, пунктом 2.15. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 р. № 88 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року № 168/704), передбачено, що первинні документи бухгалтерського обліку підлягають обов'язковій перевірці працівниками, які ведуть бухгалтерських облік, за формою і змістом, тобто перевіряється наявність у документі обов'язкових реквізитів та відповідальність господарської операції діючому законодавству.
Забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам (п. 2.16. Положення № 88).
Оскільки у порушення вимог чинного законодавства позивач нарахував та сплатив допомогу по тимчасовій непрацездатності за листками непрацездатності, які видані та оформлені неналежним чином, суд приходить до висновку, що відповідач правомірно прийняв рішення від 18 лютого 2013 року № 22 в частині повернення коштів фонду в сумі 28 482,95 грн. та застосування штрафу в розмірі 50 % від суми неправомірно використаних страхових коштів у розмірі 14 241,48 грн.
При цьому суд не бере до уваги доводи представника позивача стосовно того, що в листках непрацездатності № 796477 на ім'я ОСОБА_7, № 212612 на ім'я ОСОБА_10 та № 212802 на ім'я ОСОБА_10 прізвище лікаря в графі «звільнення від роботи» слід читати як «ОСОБА_8», а не «ОСОБА_16», як це зазначено в Акті перевірки, виходячи з наступного.
В обґрунтування своєї позиції представник позивача посилається на лист головного лікаря Сумської міської клінічної лікарні № 1 від 11.06.13 р., яким на запит ПАТ «Сумигаз» повідомлено, що на вищевказаних листках непрацездатності прізвище лікаря та його підпис відповідають прізвищу, вказаному на печатці лікаря, - ОСОБА_8 (а.с. 186).
З цього приводу суд зазначає, що абзацом 2 пункту 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності передбачено, що записи в листках непрацездатності здійснюються розбірливим почерком, без помарок.
У той же час записи прізвища лікаря в графі «звільнення від роботи» в листках непрацездатності № 796477 на ім'я ОСОБА_7, № 212612 на ім'я ОСОБА_10, № 212802 на ім'я ОСОБА_10 зроблені нерозбірливим почерком, що унеможливлює встановлення прізвища лікаря і є порушенням вимог вищевказаної Інструкції.
Лист СМКЛ № 1 від 11.06.13 р., на який посилається представник позивача, відображає позицію конкретної посадової особи щодо даного питання і не спростовує висновків суду про порушення правил заповнення листка непрацездатності при видачі вказаних документів.
Також суд не бере до уваги посилання позивача на відсутність до 17.02.12 р. (моменту набрання чинності новою редакцією п. 3.1.1. Положення про комісію з загальнообов'язкового страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням) у комісії із соціального страхування ПАТ «Сумигаз» обов'язку перевіряти правильність видачі документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, виходячи з наступного.
Згідно з приписами частини 3 статті 50 Закону України № 2240 (в редакції, яка була чинною протягом 2011 року і до 17.02.2012 року), комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.
Таким чином, закон передбачав повноваження комісії перевіряти правильність видачі листків непрацездатності як до 17.02.2012 р., так і після цієї дати, у зв'язку з чим посилання позивача на те, що до 17.02.2012 року таке право у комісії із соціального страхування було відсутнє, є безпідставними.
Доводи позивача стосовно того, що порядок видачі листка непрацездатності і порядок його заповнення є різними поняттями, і комісія має право перевіряти правильність видачі листка, а не правильність його заповнення, судом до уваги не беруться, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 51 Закону України № 2240, підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
На переконання суду, правильність заповнення документа є складовою правильності його видачі, а правильність видачі документа передбачає правильність його заповнення, у зв'язку з чим комісія із соціального страхування повинна була перевіряти правильність заповнення листків непрацездатності як до 17.02.2012 року, так і після.
Безпідставним суд вважає також посилання позивача на недоведеність перевіркою неправомірності витрачання суми страхових коштів фонду.
Матеріалами справи встановлено проведення позивачем виплат працівникам на підставі неналежно оформлених листків непрацездатності, тобто за відсутності передбачених законом підстав, у зв'язку з чим висновок відповідача про неправомірність витрачання страхових коштів фонду є обґрунтованим.
Водночас суд не погоджується з висновком Акту перевірки щодо неналежного оформлення лиска непрацездатності № 737585, виданого застрахованій особі ОСОБА_3
Як зазначено в Акті, прізвище завідуючого відділенням у графі «звільнення від роботи» ОСОБА_18, в той час як наявна на документі печатка лікаря на прізвище ОСОБА_11.
Як пояснив у судовому засіданні свідок ОСОБА_11, він працює завідуючим нефрологічним відділенням Сумської обласної клінічної лікарні. Стосовно видачі лікарняного листа № 737585 свідок підтвердив, що прізвище на спірному листку непрацездатності не «ОСОБА_18», а «ОСОБА_11», і при оформленні вказаного листка вимоги щодо правил його оформлення були дотримані.
Крім того, представник відповідача в судовому засіданні 01.08.13 р. визнала відсутність порушення при оформленні вказаного листка непрацездатності, погодившись, що прізвище лікаря у графі «звільнення від роботи» треба читати як «ОСОБА_11», а не «ОСОБА_18».
Оглянувши в судовому засіданні оригінал вказаного листка непрацездатності, суд погоджується з позицією представника позивача, що зазначене у графі «звільнення від роботи» прізвище завідуючого відділенням слід читати як «ОСОБА_11», а не «ОСОБА_18».
Таким чином, висновок перевіряючих, зроблений в Акті перевірки, про необґрунтованість виплати позивачем коштів фонду в сумі 359,55 грн. за листком непрацездатності № 737585 на ім'я ОСОБА_3 є необґрунтованим, у зв'язку з чим позовні вимоги щодо скасування спірного рішення в частині повернення неправомірно використаних коштів в сумі 359,55 грн. і застосування штрафу в розмірі 50 % неправомірно використаних коштів Фонду підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Сумигаз" до Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення - задовольнити частково.
Визнати протиправним і скасувати рішення виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов"язкове державне соціальне страхування у зв"язку з тимчасовою втратою непрацездатності № 22 від 18 лютого 2013 року в частині повернення до Фонду неправомірно використаних коштів в сумі 359,55 грн. та застосування штрафу у розмірі 50 % від суми неправомірно використаних страхових коштів в розмірі 179,78 грн.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) Д.М. Савченко
З оригіналом згідно
Суддя Д.М. Савченко
Повний текст постанови складено 06.08.2013 року.