Постанова № 32817571, 05.08.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2013
Номер справи
803/1593/13-а
Номер документу
32817571
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2013 року м.Луцьк Справа № 803/1593/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

судді Смокович В.І.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області (далі - УПФ України в Луцькому районі, позивач, управління) звернулося в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач, підприємець) про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень-травень 2013 року в сумі 1 590,61 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду і відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Позивач зазначає, що ФОП ОСОБА_1 не в повній мірі сплатив єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень-травень 2013 року. Відтак, оскільки за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 1 590,61 грн., яка в установлені законом строки в добровільному порядку не погашена, позивач просить суд стягнути з підприємця зазначену суму боргу.

Позивач, суб'єкт владних повноважень, свого представника у судове засідання не направив, проте у клопотанні від 05 серпня 2013 року просить суд розгляд справи проводити за відсутності представника управління (а.с.22).

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечення на позовну заяву не подав, свого представника до суду не направив, не повідомив суд про причини неявки та не подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, хоча була належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи повісткою, надісланою за його місцезнаходженням, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка вручена підприємцю особисто 20 липня 2013 року, тобто, як того вимагає стаття 35 Кодексу адміністративного судочинства України більше ніж за три дні до судового розгляду (а.с.21).

Згідно з частиною шостою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Частиною першою статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оскільки в судове засідання сторони не прибули (при цьому, представником позивача було подано клопотання про розгляд справи за його відсутності), що не перешкоджає судовому розгляду, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд приходить висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець Луцьким райвиконкомом Волинської області 07 лютого 1995 року, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію НОМЕР_2 від 07 лютого 1995 року (а.с.15).

Відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"(далі - Закон № 2464-VI), фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пункту 3 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464-VI платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 1 Закону України № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 1 частини другої статті 6 Закону № 2464-VI передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до пункту восьмого статті 9 цього Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період.

За правилами пункту 3.2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 року № 22-2 (далі - Порядок) фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе і за членів сім'ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.

Єдиний внесок, відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону № 2464-VI, нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач подав до УПФ України в Луцькому районі звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за квітень та травень 2013 року у яких самостійно нарахував належний до сплати єдиний внесок у загальному розмірі 1 590,61 грн., а саме 795,41 грн. - за квітень та 795,20 грн. - за травень 2013 року. (а.с.11, 14 зворот).

Станом на 05 серпня 2013 року заборгованість відповідачем добровільно не сплачена, що підтверджується даними картки особового рахунку підприємця (а.с.23).

Частиною другою статті 12 Закону № 2464-VI передбачено, що одним із обов'язків Пенсійного фонду є здійснення контролю за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску, а згідно з пунктом 7 частини першої статті 13 цього Закону Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

Оскільки заборгованість відповідача зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень-травень 2013 року в сумі 1 590,61 грн. підтверджується матеріалами справи та добровільно не погашена, доказів сплати боргу чи заперечень щодо його розміру відповідач не надав, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись частиною шостою статті 128, статтями 160, 162-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень-травень 2013 року - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області (43001, м.Луцьк, вул. Ковельська, 68, ідентифікаційний код юридичної особи 20130414, р/р 256027012243 у ВОУ ВАТ «Державний ощадний банк») заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з квітня по травень 2013 року включно у розмірі 1590,61 грн. (одна тисяча п'ятсот дев'яносто гривень шістдесят одна копійка).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.І. Смокович