Справа № 815/4988/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2013 року 17 год.30 хв. м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження позовну заяву Кілійського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Кілійського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 в якій позивач просить стягнути з ОСОБА_1 4765 гривень 80 копійок на розрахунковий рахунок №37176300900234, назва банку: ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, ЄДРПОУ 20991760, отримувач - Кілійський районний центр зайнятості.
В своєму позові позивач зазначив, що під-час співставлення первинних документів особи з інформацією державної податкової адміністрації, було виявлено, що в період перебування на обліку в Кілійському районному центрі зайнятості ОСОБА_1 самостійно працевлаштувалась в ПАТ «Дунайсудноремонт» на підставі договору про виконання робіт від 11.06.2012 року. Згідно із даних отриманих від ПАТ «Дунайсудноремонт» відповідач надавала послуги на зазначеному підприємстві у період з 15.06.2012 року по 31.08.2012 року в якості кухаря харчоблоку на базі відпочинку «Судноремонтник» за що отримала винагороду на загальну суму 2784 гривні. ОСОБА_1 своєчасно не надала до Кілійськго районного центру зайнятості відомості про обставини, що впливають на умови виплати їй матеріальної допомоги по безробіттю, чим порушила вимоги ч.2 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Загальна сума незаконно отриманих відповідачем коштів складає 4 765 гривень 80 копійок.
25.07.2013 року відповідач - ОСОБА_1 отримала копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі, що підтверджується повідомленням про вручення поштових відправлень, проте жодних заяв про визнання позовних вимог чи заперечень на адміністративний позов до суду не надходило.
Відтак, суддя прийшов до висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Судом встановлено, що відповідач була зареєстрована як безробітний у визначеному законом порядку. ОСОБА_1 перебувала на обліку у Кілійському районному центрі зайнятості з 21.03.2012 року по 03.12.2012 року та отримувала допомогу по безробіттю.
Приписами ст.34 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.
Відповідно до положень ст.1 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року №60/62 - цей Порядок визначає механізм проведення розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до пункту 5 частини другої статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", пункту 16 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та частини третьої статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Розслідування згідно з цим Порядком здійснюється шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.
31.05.2012 року заступником начальника відділу взаємодії з роботодавцями Ливинською Т.В., проведено звірку даних отриманих з ДПА та ПФУ України. За результатами вказаної звірки було складено акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 31.05.2012 року №21 (копія а.с.7).
Даним актом встановлено, що громадянка ОСОБА_1 під час перебування на обліку у Кілійському районному центрі зайнятості та отримуючи допомогу по безробіттю, також отримувала дохід за умов цивільно - правової угоди у 3 кв. 2012 року від ПАТ «Дунайсудноремонт». В результаті чого ОСОБА_1 незаконно отримано допомогу по безробіттю за період з 15.06.2012 року по 03.12.2012 року в сумі 4765 гривень 80 копійок.
Вказаний акт разом із іншими матеріалами перевірки ОСОБА_1 отримала 07.06.2013 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.14).
Судом встановлено, що висновки вказаного вище акту є обґрунтованими та підтвердженими дослідженими судом доказами.
Так, 11.06.2012 року публічне акціонерне товариство «Дунайсудноремонт» в особі голови правління ОСОБА_3 та ОСОБА_1 уклали договір про виконання роботи згідно із яким відповідач виконує роботи передбачені п.1.3 Договору у період з 15.06.2012 року по 31.08.2012 року, а товариство зобов'язується оплатити виконані роботи в розмірах і в строки встановлені договором (копія а.с.10, 11).
Судом також встановлено, що сторонами зазначеного вище договору було підписано акти приймання - передачі виконаних робіт від 31.07.2012 року та 31.08.2012 року (копія а.с.12, 13), якими підтверджується виконання відповідачем робіт визначених зазначеним вище договором та отримання платні за виконані роботи.
Згідно із положеннями частин 6, 7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Рішення про повернення коштів особою чи роботодавцем оформлюється наказом.
Судом встановлено, що 31.05.2013 року директором Кілійського районного центру зайнятості Сіраш М.Б. прийнято Наказ №13 «Про організацію роботи Кілійського районного центру зайнятості по поверненню коштів до Фонду ЗДССУВБ» та було наказано: вжити заходи по відшкодуванню коштів у сумі 4765 гривень 80 копійок з громадянки ОСОБА_1 на користь Фонду загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття протягом 15 календарних днів з дня ознайомлення його з наказом, про повернення коштів. У разі відмови ОСОБА_1 добровільно відшкодувати кошти, або у разі неповернення їх у встановлений термін, звернутись до суду про стягнення заборгованості (копія а.с.6).
Як вбачається із довідки виданої відповідачу, заборгованість заявлена у позові сформувалась на підставі суми нарахувань за період з червня 2012 року по грудень 212 року в загальному розмірі 4765 гривень 80 копійок (копія а.с.8).
Відповідно до приписів ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно вимог п.4 ч.1 та ч.2 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Положеннями ч.3 та 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Відповідно до ч. 3, п.2, ч.5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку отримання відповідачем адміністративного позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене та посилаючись на зазначені вище норми законодавства, суд вважає, що позовні вимоги Кілійського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі зазначених норм законодавства та керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 9, 11, 69 -71, 86, 94, 160-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Кілійського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (адреса проживання: 68303, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) 4765 (чотири тисячі сімсот шістдесят п'ять) гривень 80 копійок на розрахунковий рахунок №37176300900234, назва банку: ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, ЄДРПОУ 20991760, отримувач - Кілійський районний центр зайнятості.
Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя С.М.Корой