Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Справа № 213/2042/13-ц
Номер провадження 2/213/806/13
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2013 року, Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:
головуючого - судді Попова В.В.,
при секретарі - Толстіковій А.В.,
за участю прокурора - Шматко М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, у м. Кривому Розі, позовну заяву Прокурора Інгулецького району м. Кривого Рогу в інтересах Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Інгулецького районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Інгулецького районного центру зайнятості (Р-р 37177001012647 ГУ ДКСУ України у Дніпропетровській області, код ОКПО 37665169, МФО 805012) незаконно отримані кошти у сумі 1129 (одна тисяча сто двадцять дев'ять) грн. 03 коп.
В обґрунтування пред'явлених вимог прокурор зазначив, що згідно до п.2 ст.121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему, на яку покладаються представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Статтею 3 ЦПК України встановлено, що у випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси. Прокурор Інгулецького району м. Кривого Рогу на виконання покладених на органи прокуратури функцій, передбачених п. 2 ст. 121 Конституції України, п. 2 ст. 5 Закону України „Про прокуратуру", з метою утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку, звертається до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Інгулецького районного центру зайнятості. Відповідач ОСОБА_1 звернувся до Інгулецького районного центру зайнятості, як шукаючий роботу 07.08.2009 року. Наказом № НТ090814 від 14.08.2009 року ОСОБА_1 був наданий статус безробітного відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» від 01 березня 1991 року N 803-XII. Відповідно до ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» центри зайнятості контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду. Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників. У відповідності до «Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.03.2009 року за № 232/16248, та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було проведено звірку даних з даними ДПА, в результаті чого було встановлено, що ОСОБА_1 мав трудові відносини та отримував заробітну плату від ТОВ «Будівельне управління 1-КС» в період з 24.12.2009 року по 30.04.2010 р., про що 10 серпня 2010 року було складено акт № 107. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. Ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено права, обов'язки та відповідальність застрахованих осіб. Застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг зареєстрованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи, відповідно до законодавства України. Інгулецьким РЦЗ було направлено лист до ОСОБА_1 з проханням добровільно повернути незаконно отримані кошти у сумі 1129 (одна тисяча сто двадцять дев'ять) грн. 03 коп., але відповідач добровільно кошти не повернув. Громадяни попереджаються, що у разі отримання допомоги незаконним шляхом і відмови від добровільного повернення отриманих сум служба зайнятості має право стягнути цю суму у судовому порядку. Інгулецький районний центр зайнятості утворений з метою забезпечення комплексного вирішення питань регулювання зайнятості населення, професійної орієнтації, професійного навчання, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян на підвідомчий території. Неповернення коштів до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття порушує державні інтереси в сфері соціального захисту населення в частині професійного навчання, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян і завдає державі шкоду.
Прокурор у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задовольнити.
У судове засідання представник особи, в інтересах якої заявлений даний позов не з'явився, надав суду заяву, в якій просить дану цивільну справу слухати за його відсутності, на позовних вимогах наполягає, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач неодноразово викликався до суду, але в суд так і не з'явився, про час розгляду справи повідомлений своєчасно, у встановленому законом порядку, про причину неявки суд не повідомив, своїх заперечень не надав. Представник позивача наполягає на розгляді справи у відсутності відповідача. На підставі наявних у справі доказів та зі згоди представника позивача суд вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити пред'явлені позовні вимоги з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Так, 07.08.2009 року відповідач звернувся до філії Інгулецького районного центу зайнятості, як шукаючий роботу (а.с.4).
Згідно Наказом № НТ090814 від 14.08.2009 року ОСОБА_1 був наданий статус безробітного відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» від 01 березня 1991 року N 803-XII (а.с.6,8).
У відповідності до «Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.03.2009 року за № 232/16248, та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було проведено звірку даних з даними ДПА, в результаті чого було встановлено, що ОСОБА_1 мав трудові відносини та отримував заробітну плату від ТОВ «Будівельне управління 1-КС» в період з 24.12.2009 року по 30.04.2010 р., про що 10 серпня 2010 року було складено акт № 107 (а.а.с.9,10,11).
Інгулецьким РЦЗ було запропоновано відповідачу добровільно повернути кошти у сумі 1129 грн. 03 коп., але відповідач добровільно кошти не повернув (а.с.12-15).
Відповідно до ст. 611 ЦПК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором.
Відповідно до ст.623 ЦК України, боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.
Відповідно до ст.36 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України.
Таким чином, відповідач порушив зобов'язання перед позивачем по отриманню матеріального забезпечення та соціальних послуг, передбачених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" в сумі 1129 грн. 03 коп., які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Вирішуючи питання про судові витрати по справі, суд виходить з приписів ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 611, 623 ЦК України, ст.36 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст. 10, 11, 15, 169, 209, 212-215, 218, 224-228 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Прокурора Інгулецького району м. Кривого Рогу в інтересах Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Інгулецького районного центру зайнятості задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Інгулецького районного центру зайнятості (Р-р 37177001012647 ГУ ДКСУ України у Дніпропетровській області, код ОКПО 37665169, МФО 805012) незаконно отримані кошти у сумі 1129 (одна тисяча сто двадцять дев'ять) гривень 03 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 229,40 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте Інгулецьким районним судом м. Кривого Рогу за письмовою заявою відповідача, оформленою згідно вимог ст.229 ЦПК України, протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.В. Попов