Рішення № 32807495, 19.06.2013, Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
19.06.2013
Номер справи
213/1845/13-ц
Номер документу
32807495
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Справа № 213/1845/13-ц

Номер провадження 2/213/773/13

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2013 року, Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:

головуючого - судді Попова В.В.,

при секретарі - Толстіковій А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, у м. Кривому Розі, позовну заяву Інгулецького районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь Інгулецького районного центру зайнятості (р/р 37177001012647 ГУ ДКСУ України у Дніпропетровській області, код ОКПО 37665169, МФО 805012) незаконно отримані кошти у сумі 1012,40 грн.

В обґрунтування пред'явлених вимог позивач зазначив, що відповідач ОСОБА_1 з 21.07.2010 року по 10.09.2010 року перебував як безробітний на обліку в філії Інгулецького районного центру зайнятості. Згідно наказу Дніпропетровського обласного центру зайнятості №152 від 23.06.2010 року „Про надання статусу юридичної особи Інгулецькому та Тернівському районним центрам зайнятості м. Кривого Рогу» проведена реорганізація Інгулецького районного центру зайнятості та філії Інгулецького районного центру, що були структурними підрозділами Криворізького міського центру зайнятості шляхом злиття в Інгулецький районний центр зайнятості та надання йому статусу юридичної особи. 21.07.2010 року наказом філії Інгулецького районного центру зайнятості №НТ100721 ОСОБА_1 був наданий статус безробітного, та відповідно до п.п.1,3,4 ст.22 та п.1 ст.23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" призначена матеріальна допомога на випадок безробіття. Відповідно до ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» центри зайнятості контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду. Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників. У відповідності до «Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року №60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.03.2009 року за №232/16248, та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було проведено звірку даних з даними ДПА по ОСОБА_1. В результаті чого було встановлено, що ОСОБА_1 з 01.06.2010 р. по 01.12.2010 р. працював за угодою підряду на ПАТ «ІнГЗК», про що 22.03.2011 року філією Інгулецького РЦЗ був складений акт № 55 розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Відповідно до ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. В заяві про надання статусу безробітного громадяни попереджаються, що у разі отримання допомоги незаконним шляхом (отримання заробітку, доходу, пенсії; проходження очного курсу навчання в навчальному закладі; приховування факту працевлаштування та в інших випадках) і відмови від добровільного повернення отриманих сум служба зайнятості має право стягнути цю суму у судовому порядку. Ст.36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено права, обов'язки та відповідальність застрахованих осіб. Застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг зареєстрованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи, відповідно до законодавства України. Відповідачем порушено умови реєстрації в центрі зайнятості, надання статусу безробітного, призначення, нарахування та виплати допомоги по безробіттю, внаслідок чого за період перебування на обліку ОСОБА_1 незаконно отримав матеріальне забезпечення та соціальні послуги, передбачені Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" у сумі 1012,40 грн. В заяві про надання статусу безробітного громадяни попереджаються, що в разі отримання допомоги незаконним шляхом і відмови від добровільного повернення отриманих сум служба зайнятості має право стягнути цю суму у судовому порядку. 05.04.2011 року було направлено лист ОСОБА_1 з проханням повернути незаконно отримані кошти у сумі 1012,40 грн., але відповідач добровільно кошти не повернув. Інгулецький районний центр зайнятості утворений з метою забезпечення комплексного вирішення питань регулювання зайнятості населення, професійної орієнтації, професійного навчання, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян на підвідомчий території. Відповідно до п. 2 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Інгулецький районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Неповернення коштів до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття порушує державні інтереси в сфері соціального захисту населення в частині професійного навчання, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян і завдає державі шкоду.

У судове засідання представник позивача не з'явився, надав суду заяву, в якій просить дану цивільну справу слухати за його відсутності, на позовних вимогах наполягає, проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач неодноразово викликався до суду, але в суд так і не з'явився, про час розгляду справи повідомлений своєчасно, у встановленому законом порядку, про причину неявки суд не повідомив, своїх заперечень не надав. Представник позивача наполягає на розгляді справи у відсутності відповідача. На підставі наявних у справі доказів та зі згоди представника позивача суд вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити пред'явлені позовні вимоги з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Так, 21.07.2010 року відповідач звернувся до філії Інгулецького районного центу зайнятості, як шукаючий роботу (а.с.8).

Згідно Наказу №НТ100721 від 21.07.2010 року відповідачу ОСОБА_1 був наданий статус безробітного та відповідно до п.п.1,3,4 ст.22 та п.1 ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" призначена матеріальна допомога на випадок безробіття (а.а.с.10-13).

У відповідності до «Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.03.2009 року за № 232/16248, та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було проведено звірку даних з даними ДПА по ОСОБА_1. В результаті чого було встановлено, що ОСОБА_1 з 01.06.2010 р. по 01.12.2010 р. працював за угодою підряду на ПАТ «ІнГЗК», про що 22.03.2011 року філією Інгулецького РЦЗ був складений акт № 55 розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Відповідачем порушено умови реєстрації в центрі зайнятості, надання статусу безробітного, призначення, нарахування та виплати допомоги по безробіттю, внаслідок чого за період перебування на обліку ОСОБА_1 незаконно отримав матеріальне забезпечення та соціальні послуги, передбачені Законом України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" у сумі 1012,40 грн. (а.с.14-24).

В заяві про надання статусу безробітного громадяни попереджаються, що в разі отримання допомоги незаконним шляхом і відмови від добровільного повернення отриманих сум служба зайнятості має право стягнути цю суму у судовому порядку. 05.04.2011 року було направлено лист ОСОБА_1 з проханням повернути незаконно отримані кошти у сумі 1012,40 грн., але відповідач добровільно кошти не повернув (а.а.с.25-26).

Відповідно до ст.611 ЦПК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором.

Відповідно до ст.623 ЦК України, боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.

Відповідно до ст.36 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України.

Таким чином, відповідач порушив зобов'язання перед позивачем по отриманню матеріального забезпечення та соціальних послуг, передбачених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" в сумі 1012 грн. 40 коп., які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Вирішуючи питання про судові витрати по справі, суд виходить з приписів ст.88 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.611, 623 ЦК України, ст.36 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст.10, 11, 15, 169, 209, 212-215, 218, 224-228 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Інгулецького районного центру зайнятості задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Інгулецького районного центру зайнятості (р/р 37177001012647 ГУ ДКСУ України у Дніпропетровській області, код ОКПО 37665169,МФО 805012) незаконно отримані кошти у сумі 1012 (одна тисяча дванадцять) гривень 40 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 229,40 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте Інгулецьким районним судом м. Кривого Рогу за письмовою заявою відповідача, оформленою згідно вимог ст.229 ЦПК України, протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя В.В. Попов.