ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 липня 2013 року 10:43 № 826/9667/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.;
при секретарі судового засідання Мальчик І.Ю.,
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Максименко Л.І.,
представників третьої особи - Побережного В.П., Стремоух О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Києво-Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Державного реєстратора Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації Максименко Л.І. за участю третьої особи - ТОВ «Виробничо-комерційна компанія «Київміськтара-2» про визнання протиправним повідомлення №30 від 17.06.2013 року, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ
Позивач звернувся до суду з позовом до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Києво-Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Державного реєстратора Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації Максименко Л.І. про визнання протиправним повідомлення №30 від 17.06.2013 року, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що відповідач протиправно та безпідставно залишив документи, подані для проведення державної реєстрації внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, без розгляду.
У позовній заяві позивач просить суд визнати незаконним і протиправним повідомлення №30 від 17.06.2013 р. про залишення документів, що подані для проведення державної реєстрації, без розгляду Державного реєстратора Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації Максименко Л.І. щодо проведення реєстраційних дій стосовно реєстрації внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язані зі змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, а саме зміни керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Київміськтара-2» (код ЄДРПОУ - 24922997, адреса державної реєстрації 03134, м. Київ, вул. Проектна, 3) на ОСОБА_5 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1) та зобов'язати державного реєстратора Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації Максименко Л.І. провести реєстраційну дію стосовно реєстрації внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язані зі змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, а саме зміни керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Київміськтара-2» (код ЄДРПОУ - 24922997, адреса державної реєстрації 03134, м. Київ, вул.. Проектна, 3) на ОСОБА_5 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1).
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач проти позову заперечувала, вважаючи, що оскаржуване повідомлення прийняте на виконання вимог норм чинного законодавства та в межах наданих повноважень.
Представники третьої особи проти заявлених позовних вимог заперечували.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, представників третьої особи суд дійшов висновків про наступне.
Судом встановлено, що Святошинським районним судом м. Києва 13.06.2013 року винесено Рішення по справі №2/759/3509/13, яким позов ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Київміськтара-2», ОСОБА_6 задоволено в повному обсязі: визнано незаконним і скасовано рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Київміськтара-2» від 21.08.2012 року, що оформлено протоколом №3 від 21.08.2012 р. в частині усунення з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Київміськтара-2» ОСОБА_5 та поновлено його на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Київміськтара-2».
17.06.2013 року позивач звернувся до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Києво-Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації для проведення реєстраційної дії щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, а саме про зміну керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Київміськтара-2» на ОСОБА_5 на підставі рішення суду.
Позивач зазначає, що для проведення дій щодо внесення змін в реєстр ним подано: рішення Святошинського районного суду м. Києва по справі №2/759/3509/13, реєстраційну картку форми №4.
Державний реєстратор Святошинської районної м. Києві державної адміністрації Максименко Л.І. повідомленням №30 від 17.06.2013 р. залишила документи, подані для проведення державної реєстрації, без розгляду з підстав: документи подані особою, що не має на це повноважень, документи подані не у повному обсязі.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців врегульовуються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Статтею 19 Закону встановлено порядок внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
У разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення.
У відповідності до частини 6 статті 19 Закону державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо: документи подані не за місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 цього Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.
Статтею 8 Закону визначено вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору.
Так, документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються поштовим відправленням або електронним документом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою.
Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена. Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку.
Як зазначає Відповідач, при поданні документів для вчинення реєстраційних дій щодо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, які пов'язані із зміною керівника, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчий орган) подає державному реєстратору заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначеної особи, однак Позивачем такого рішення надано не було.
Крім того, товариство (уповноважена особа) повинно була надати відповідний пакет документів державному реєстратору відповідно до ст. 19 Закону після виконання товариством рішення Святошинського районного суду м. Києва щодо поновлення на роботі ОСОБА_5
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, про безпідставність позовних вимог, оскільки оскаржуване повідомлення прийняте у відповідності до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено суду правомірність вчинених дій.
За таких обставин, Окружний адміністративний суд міста Києва, за правилами, встановленими ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_5 - відмовити в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова складена та підписана суддею 31.07.13 р.
Суддя Є.В. Аблов