Постанова № 32797497, 05.07.2013, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2013
Номер справи
814/2473/13-а
Номер документу
32797497
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв

05 липня 2013 року Справа № 814/2473/13-а

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Малих О.В., в порядку письмового провадження за

за адміністративним позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001)

до відповідача: Фермерського господарства «Серба» (вул. Набережна, 57, с. Новогригорівка, Казанківський район, Миколаївська область, 56032)

про: стягнення коштів в сумі 5 814,97 грн.,

в с т а н о в и в:

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі – позивач) звернувся до суду із позовною заявою про стягнення з Фермерського господарства «Серба» (надалі – відповідач) адміністративно-господарських санкцій в сумі 5 814,97 грн.

Підставою для звернення до суду позивач вказав те, що відповідач мав сплатити 5 766,67 грн. адміністративно-господарських санкцій за невиконання у 2012 році нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, встановленого частиною 1 статті 19 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (надалі – Закон № 875). Вказану суму відповідач, згідно з частиною 4 статті 20 Закону № 875, мав сплатити в строк до 16.04.2013 року. В зв’язку з несвоєчасною сплатою адміністративно-господарських санкцій, на підставі частини 2 статті 20 Закону № 875, позивач нарахував пеню в сумі 48,30 грн.

Від представника позивача надійшли клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження (20).

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (арк. спр. 19).

Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.

Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону № 875 підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів.

При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» підприємства, установи і організації незалежно від форми власності мають щомісяця подавати центрам зайнятості за місцем їх реєстрації адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів. Формою подання зазначених адміністративних даних є форма звіту № 3-ПН «Звіт про наявність вакансій», затверджена Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.05р. № 420, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 21.12.05р. за №1534/11814.

За даними Миколаївського обласного центру зайнятості (копія листа № 04-1372/10/0/18-13 від 22.05.2013р. - арк. спр. 8) Фермерське господарство «Серба» протягом 2012 року звіти за формою № 3-ПН із вакансіями для осіб з обмеженими фізичними можливостями не надавало.

У відповідності з частиною 4 статті 20 Закону № 875 адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються роботодавцями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною 1 статті 19 цього Закону. Таким чином, відповідач мав самостійно сплатити до 15.04.2012 року суму 14 800,00 грн.

У відповідності до ч. 2 ст. 20 Закону №875 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Фермерське господарство «Серба» при заповненні Звіту «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів в Україні» (форма № 10-ПІ) за 2012 рік не правильно нарахувало суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів листом № 06-123/471 від 19.03.2013 року повідомило відповідача про нарахування суми адміністративно-господарських санкцій в розмірі 5 766,67 грн. та необхідності їх сплати (арк. спр. 9).

Позивач нарахував відповідачу пеню відповідно до частини 2 статті 20 Закону № 875 в сумі 48,30 грн.

Отже, загальна заборгованість відповідача становить 5 814,97 грн., що підтверджується наявниму у справі матеріалами та наданим позивачем розрахунком суми позову (арк. спр. 7).

Згідно з частиною 10 статті 20 Закону № 875 Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 94, 128, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фермерського господарства «Серба» (код ЄДРПОУ 34642856) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ 23626096) кошти в сумі 5 814,97 грн. (п’ять тисяч вісімсот чотирнадцять гривень 97 коп.), з яких адміністративно-господарські санкції за 2012 рік у розмірі 5 766,67 грн. та пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2012 рік у розмірі 48,30 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя О.В. Малих