Постанова № 32792277, 01.08.2013, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2013
Номер справи
810/3229/13-а
Номер документу
32792277
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 серпня 2013 року 810/3229/13-а

Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Миронівської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Миронівська МДПІ Київської області ДПС звернулася з вказаним позовом до суду, посилаючись на те, що відповідач перейшов на спрощену систему оподаткування, тобто на єдиний податок, однак не сплатив ставку єдиного податку. Заборгованість відповідача по єдиному податку за період січень - вересень 2012 р. складає 654,30 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явився, надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ФОП ОСОБА_2 зареєстрована 24.10.2008 р., номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 2 338 000 0000 001610.

Як платник податків відповідач знаходиться на обліку у Миронівській МДПІ Київської області ДПС з 28.10.2008 р.

Згідно поданої відповідачем заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування від 25.01.2012 р. та витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідачем було обрано вид діяльності - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Обрана ставка єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування у розмірі 20 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати та група 2.

Судом встановлено, зо відповідачем подано 02.09.2012 р. заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування з 01.10.2012 р.

Новосілківською сільською радою Кагарлицького району Київської області прийнято Рішення від 17.12.2011 р. №6 «Про встановлення ставок єдиного податку».

Згідно вищезазначеного Рішення встановлено на 2012 р. на території Новосілківської сільської ради ставки єдиного податку для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, а саме другій групі в розмірі 20 відсотків мінімальної заробітної плати.

Відповідно ст. 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» установлено на 2012 р. мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1073 грн.

Таким чином, для платників єдиного податку другої групи, ставка єдиного податку на 2012 р. у розмірі 20 % мінімальної заробітної плати становить 214,60 грн.

Судом встановлено, що відповідачу нараховано авансових внесків з єдиного податку за період січень - вересень 2012 р. в сумі 1931,40 грн. та частково сплачено - 1277,00 грн.

Таким чином, заборгованість по єдиному податку становить 654,30 грн.

Згідно п.п. 291.2 п.291.2 ст.291 ПК України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Відповідно до п.293.1 ст.293 ПК України ставка єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Згідно п. 293.2 ст. 293 ПК Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: 1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; 2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п.295 ст.295 ПК України Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої групи здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяв щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п.295.2 ст.295 КАС України).

Відповідно до ст.300 ПК України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного платку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Згідно пп. 14.1.39 п.14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платників податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пп. 14.1.137 п.14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (пп.14.1.152 п.14.1 ст.14 ПК України).

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України).

Статтею 15 ПК України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають право, одержують (передають) об'єкти оподаткування або проводять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

З метою погашення податкового боргу, відповідно до ст. 59 ПК України та Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 24 грудня 2010 р. №1037, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 р. за № 1432/18727 на адресу відповідача було направлено податкову вимогу від 03.10.2012 р. №202 на суму 654,30 грн.

Відповідно до пп. 14.1.153 п.14.1 ст. 14 ПК України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Згідно п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Станом на день розгляду спору заборгованість по сплаті єдиного податку у розмірі 654,30 грн. відповідачем не сплачена.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 69,70,71, 72,94,158-163,167 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Миронівської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби податковий борг з єдиного податку в сумі 654 (шістсот п'ятдесят чотири) грн. 30 коп. (на р/р 31516970700342, одержувач ГУДКСУ в Кагарлицькому районі, код 37341907, банк одержувача ГУ ДКСУ в Київській області, МФО 821018).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Щавінський В. Р.