Справа № 815/4990/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Одеса
26 липня 2013 року
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Білостоцького О.В.
При секретарі: Сербіні Р.І.
За участю сторін:
Представника позивача: Новікова В.О.
Представника відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кілійського районного центру зайнятості до Кілійської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості у розмірі 3 121,63 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Кілійський районний центр зайнятості (далі Кілійський РЦЗ) звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кілійської районної державної адміністрації (далі Кілійська РДА) про стягнення 3 121,63 грн. Позов обґрунтований тим, що у період з 22.05.2013 року по 31.05.2013 року в ході проведення планової перевірки Кілійської РДА з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, Кілійським РЦЗ відповідно до ч.1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» було застосовано до відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу на суму прихованих виплат, на які нараховуються страхові внески - 3 109,66 грн. та пеню у сумі 11,96 грн. Директором Кілійського РЦЗ 03.06.2013 року було прийнято рішення № 5 про стягнення з Кілійської РДА штрафу та пені у загальному розмірі 3 121,63 грн. Однак відповідачем зазначену суму не сплачено.
Представник позивача у судовому засіданні, посилаючись на обґрунтування, викладені у позовній заяві, підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином та своєчасно, про що свідчать повідомлення про вручення повістки рекомендованим листом, а тому на підставі положень ст.ст. 33, 35, 128 КАС України справа слухалась за його відсутності за наявними в справі доказами.
Судом під час офіційного з'ясування обставин у справі встановлено наступне:
В період з 22.05.2013 року по 31.05.2013 року відповідно до плану перевірок на 2 квартал 2013 року на підставі направлення на перевірку від 22.05.2013 року № 41, провідним спеціалістом відділу взаємодії з роботодавцями Кілійського РЦЗ Кістол Н.О. проведено планову перевірку Кілійської РДА з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року.
Перевіркою встановлено порушення Кілійською РДА показників правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, а саме: згідно даних книги «журнал-головна» (рахунок 661) у 3 кварталі 2010 року встановлено неправильність відображення роботодавцем фактичних витрат на оплату праці в розрахунковій відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 3 квартал 2010 року, тобто виявлені суми виплат, на які повинні були нараховуватися страхові внески у сумі 3109,66 грн. Зазначене відхилення є прихованою сумою виплат, на які нараховуються страхові внески.
За результатами перевірки складено акт перевірки № 45 від 31.05.2013 року, у висновках якого зазначено, що сума донарахованих страхових внесків на підставі виявленої прихованої суми виплат Кілійської РДА складає 68,41 грн., однак з урахуванням наявної переплати, нараховано лише пеню за несвоєчасне внесення страхових внесків у розмірі 11,96 грн. та згідно п. 9.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття накладено штраф у розмірі прихованої суми виплат - 3 109,66 грн. (а.с. 4-7).
03.06.2013 року директором Кілійського РЦЗ прийнято рішення № 5 про стягнення із Кілійської РДА штрафу у розмірі 3 109,66 грн. та пені - 11,96 грн. яке було отримано співробітником Кілійської РДА 03.06.2013 року (а.с. 10-11). В рішенні визначено 10-денній термін для виконання зазначеного рішення у добровільному порядку.
05.06.2013 року до Кілійського РЦЗ надійшов від Кілійської РДА гарантійний лист від 04.06.2013 року № 25/1398, в якому Кілійська РДА не заперечує проти факту встановленого порушення, але зазначає, що на даний час не має можливості сплатити зазначені штраф та пеню, тому що Головним фінансовим управлінням Одеської обласної державної адміністрації вирішується питання про внесення змін до лімітів на 2013 рік по КЕКВ 2800, після чого відповідач гарантує оплату рішення Кілійського РЦЗ № 5 від 03.06.2013 року (а.с. 12).
Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в справі письмові докази, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог Кілійського РЦЗ з наступних підстав.
Відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року встановлено, що суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (далі Закон України №1533-ІІІ) (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено обов'язок роботодавця подавати виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: прийняття на роботу працівників; розмір заробітної плати, використання робочого часу працівників, у тому числі прийнятих за направленням державної служби зайнятості з наданням роботодавцю дотації за рахунок коштів Фонду на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України № 1533-ІІІ роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Крім того, роботодавець несе відповідальність за: порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення; несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом; подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду.
Згідно п. 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000 року, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.
Судом під час судового розгляду справи встановлено, що станом на час розгляду справи у відповідача наявна заборгованість зі сплати штрафу у розмірі прихованої суми виплат, на яку на яку нараховуються страхові внески у розмірі 3 109,66 грн. та пені за несвоєчасне внесення страхових внесків у розмірі 11,96 грн., яка у добровільному порядку не сплачена.
Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи те, що позивачем доведено, що Кілійська районна державна адміністрація має заборгованість перед Кілійським районним центром зайнятості у загальній сумі 3 121,63 грн., суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, підтверджуються доданими до позову документами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 4, 5, 7-14, 122, 128, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кілійського районного центру зайнятості до Кілійської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості у розмірі 3 121,63 грн. - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Кілійської районної державної адміністрації, код ЄДРПОУ 04057132, суму штрафу за приховування суми виплат, на які нараховуються страхові внески у розмірі 3 109,66 грн. та пені у розмірі 11,96 грн., а всього суму заборгованості у розмірі 3 121,63 грн. (три тисячі сто двадцять одна гривня шістдесят три копійки) на р/р 37171305900234, отримувач: Кілійський районний центр зайнятості, код ЄДРПОУ 20991760, банк отримувача: УДКС в Одеській області, МФО 828011.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на постанову, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 29 липня 2013 року.
Суддя: Білостоцький О.В.
.