Постанова № 32775552, 05.07.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2013
Номер справи
821/1244/13-а
Номер документу
32775552
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" липня 2013 р. 17 год.16 хв.Справа № 821/1244/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Дубровної В.А.,

при секретарі: Кургузовій Т.М.,

за участю представників:

позивача - Якуб О.В.,

відповідача - Мірошниченка О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Херсонського учбово - виробничого підприємства Українського товариства глухих до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення, стягнення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість,

встановив:

Херсонське учбово-виробниче підприємство Українського товариства глухих (далі - позивач, Херсонське УВП Українського товариства глухих ) звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби (далі - відповідач - 1, ДПІ), Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області (далі - відповідач - 2), у якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить -

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 27.12.2012 року № 0001251504 про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у сумі 506 004,00 грн., та штрафних санкцій у сумі 253 002,00 грн.;

- стягнути з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2012 року у розмірі 249 888,00 грн.

В обґрунтування вказаних вимог позивач вказує на безпідставне зменшення бюджетного відшкодування за оскаржуваним податковим повідомленням - рішенням, оскільки висновок податкового органу в частині зменшення бюджетного відшкодування за липень 2012 року у сумі 249 789,00 грн. ґрунтується на акті попередньої перевірки від 10.08.2012 року № 1566/15-4/03972809, який оскаржений в судовому порядку і його висновки визнано неправомірними. Щодо зменшення бюджетного відшкодування в іншій частині, зокрема в загальній сумі 256 215,00 грн., то позивач вказує на визнання податковим органом неправомірності такого зменшення, що підтверджується рішенням ДПС у Херсонській області від 17.01.2013 року № 203/10/10.2-06, проте всупереч вимогам податкового законодавства, ДПІ у м. Херсоні не було прийнято нове податкове повідомлення - рішення. Враховуючи вищевикладене, позивач вважає податкове повідомлення - рішення протиправним та таким що підлягає скасуванню в повному обсязі.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідач-1 надав письмові заперечення, вказавши на те, що в ході проведення перевірки позивача з питань правомірності нарахування бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за липень, серпень 2012 року та у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів за вересень 2012 року було встановлено завищення від'ємного значення червня 2012 року на 249 789,00 грн. та заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту на 4 131,00 грн. згідно висновків акту попередньої перевірки від 10.08.2012 року №1566/15-4/03972809, що вплинуло на завищення суми бюджетного відшкодування по декларації за липень 2012 року у сумі 249 888,00 грн., заявленої підприємством на розрахунковий рахунок платника у банку. Крім цього, відповідач вказує, що перевіркою було встановлено заниження податкових зобов'язань за липень 2012 року на суму ПДВ 123 673,00 грн. та за серпень 2012 року на суму ПДВ 194007,00 грн., що призвело до завищення сум від'ємного значення у вказаних періодах та до завищення бюджетного відшкодування за серпень 2012 року на 107957,00 грн. та за вересень 2012 року на 148159,00 грн. Враховуючи вищевикладене відповідач вважає безпідставною вимогу щодо скасування податкового повідомлення - рішення від 27.12.2012 року № 0001251504.

В судовому засіданні представник відповідача - 1 підтримав заперечення до адміністративного позову та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідач-2 надав письмові пояснення, згідно яким вказав, що згідно ст. 25 Бюджетного кодексу України Державна казначейська служба України наділена повноваженнями здійснювати безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду, тому у разі задоволення позовних вимог, відшкодування податку на додану вартість буде проводитись у відповідності до ст.200.15 Податкового кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 р. № 845 "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ".

Представник відповідача - 2 в судове засідання не прибув, при цьому надав заяву про розгляд справи без його участі.

Заслухавши думку представників позивача та відповідача - 1, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем до податкового органу було подано, а саме:

- декларацію з податку на додану вартість за липень 2012 року з відповідними додатками, згідно якої в рядку 22 "залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку , яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного (податкового) періоду" відображено суму 249 888,00 грн.; в рядку 23.1 "сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку" зазначено суму 249888,00 грн.;

- декларації з податку на додану вартість за серпень 2012 року з відповідними додатками, згідно якої в рядку 22 "залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку , яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного (податкового) періоду" відображено суму 149025,00 грн.; в рядку 23.1 "сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку" зазначено суму 107957,00 грн.;

- декларації з податку на додану вартість за вересень 2012 року з відповідними додатками, згідно якої в рядку 22 "залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, за вирахуванням суми податку , яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного (податкового) періоду" відображено суму 148159,00 грн.; в рядку 23.1 "сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів відображено суму 148159,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, у період з 31.10.2012 року по 06.11.2012 року згідно пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78, пп. 200.11 ст. 200 Податкового кодексу України, фахівцем ДПІ було проведено документальну позапланову виїзну перевірку Херсонському УВП Українського товариства глухих щодо правомірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку в сумі 249 888,00 грн., відображені в податковій декларації з ПДВ за липень 2012 року (вх. від 20.08.2012 року №9050385554); в сумі 10 957,00 грн., відображені в податковій декларації з ПДВ за серпень 2012 року (вх. від 18.09.2012 року №9056654617); та бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань наступних звітних (податкових) періодів в сумі 148159,00 грн., відображені в податковій декларації з ПДВ, поданій за вересень 2012 року (вх. від 22.10.2012 року №9065081551), за результатами якої було складено акт №2849/15-4/03972809 від 06.12.2012 року (далі - акт перевірки).

За висновками акту перевірки були встановлені наступні порушення, а саме:

- п. 200.1, 200.3, 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, в результаті чого Херсонським УВП Українського товариства глухих завищено заявлену суму бюджетного відшкодування на 506004,00 грн., а саме по деклараціям за липень 2012 року на суму 249888,00 грн., за серпень 2012 року - на 107957,00 грн., за вересень 2012 року - на 148159,00 грн.;

- в результаті вищевказаних порушень завищено від'ємне значення на 237939,00 грн., а саме по деклараціям: за липень 2012 року - на 123673,00 грн.; за серпень 2012 року - на 114266,00 грн.;

- занижено позитивне значення на 79990,00 грн., а саме по деклараціям: за серпень - на 79741,00 грн., за вересень 2012 року - 249,00 грн.;

- завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (по декларації за серпень 2012 року) на суму ПДВ - 41068,00 грн.;

- занижено суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (р.25) на 61813,00 грн., а саме по деклараціях: за серпень 2012 року - на 54389,00 грн.; за вересень 2012 року - на 7424,00 грн.

На підставі вказаних висновків були прийняті податкові повідомлення - рішення від 27.12.2012 року, а саме:

- № 0001251504 про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у сумі 506 004,00 грн., та штрафних санкцій у сумі 253002,00 грн.;

- №0001261504 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 237939,00 грн.;

- №0001271504 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 92719,50 грн., у тому числі за основним платежем у сумі 61813,00 грн. та за штрафними санкціями у сумі 30906,5,00 грн.

Вказані податкові повідомлення - рішення були оскаржені позивачем в адміністративному порядку. За результатами розгляду первинної скарги ДПС у Херсонській області було прийнято рішення від 13.03.2013 року, згідно якого податкові повідомлення - рішення №0001261504 та №0001271504 були скасовані в повному обсязі, а податкове повідомлення - рішення № 0001251504 скасоване в частині зменшення бюджетного відшкодування у сумі 256 215,00 грн. та нарахування штрафних санкцій у сумі 128107,50 грн., а в іншій частині залишено без змін.

Податкове повідомлення рішення від 27.12.2012 року №0001251504 про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у сумі 506004,00 грн., та штрафних санкцій у сумі 253002,00 грн. є предметом оскарження в даній адміністративній справі.

За визначенням, наведеним у підпункту 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків врегульовано статтею 200 Податкового кодексу України.

Згідно з пунктом 200.1 статті 200 Податкового кодексу України (сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

За загальним правилом, встановленим пунктом 200.3 статті 200 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Відповідно до пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Судом встановлено, що підставою для зменшення суми бюджетного відшкодування за липень 2012 року у розмірі 249789,00 грн. стало встановлення податковим органом неправомірного формування від'ємного значення за червень 2012 року на суму 249789,00 грн., за результатами документальної позапланової виїзної перевірки, оформленої актом від 10.08.2012 року №1566/15-4/03972809, за висновками якого були прийняті податкові повідомлення - рішення, в тому числі від 31.08.2012 року №0000831504 щодо зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у загальному розмірі 404647,00 грн., в тому числі за травень 2012 року на суму 154858,00 грн. та за червень 2012 року на суму 249789,00 грн. (стор. 10 акту перевірки від 06.12.2012 року №2849/15-4/03972809).

Судом встановлено, що прийняті податкові повідомлення - рішення від 31.08.2012 року були оскаржені позивачем у судовому порядку, та визнані протиправними та скасовані згідно постанови Херсонського окружного адміністративного суду від 20.11.2012 року по адміністративній справі №2а - 4020/12/2170, яка набрала законної сили згідно ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду 19 березня 2013 року.

Інших підстав для зменшення вказаної суми бюджетного відшкодування ні в акті перевірки, ні в запереченнях, ні під час розгляду справи податковим органом не вказано.

Частиною 1 ст. 255 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін (ч. 2 ст. 255 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, враховуючи, що правомірність формування від'ємного значення у червні 2012 року, яке було заявлено до відшкодування у липні 2012 року у сумі 249789,00 грн., підтверджено рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 20.11.2012 року по справі №2а-4020/12/2170, а інших підстав для зменшення суми бюджетного відшкодування податковим органом не вказано, тому суд приходить до висновку про неправомірне зменшення бюджетного відшкодування у сумі 249789,00 грн. за липень 2012 року згідно податкового повідомлення - рішення від 27.12.2012 року №0001251504.

Щодо зменшення бюджетного відшкодування у загальній сумі 256215,00 грн., в тому числі у сумі 99,00 грн. за липень 2012 року, у сумі 107957,00 грн. за серпень 2012 року та 148159,00 грн. за вересень 2012 року згідно оскаржуваного податкового повідомлення - рішення, то суд виходить з наступного.

Згідно рішення Державної податкової служби у Херсонській області від 13.03.2013 року податкове повідомлення - рішення від 27.12.2012 року №0001251504 скасовано в частині зменшення бюджетного відшкодування у сумі 256215,00 грн.

Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.11.2012 року №1236 (далі - Порядок), передбачено процедуру складання та направлення (вручення) платникам податків податкових повідомлень - рішень про нарахування (зменшення) грошового зобов'язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.

Зокрема, абзацом 2 п. 3.4 розділу ІІІ Порядку встановлено, якщо за результатами адміністративного або судового оскарження грошове зобов'язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість зменшується, то до платника податків направляється податкове повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов'язання, якому присвоюється номер та яке вноситься до відповідного реєстру податкових повідомлень-рішень у порядку, передбаченому пунктом 3.3 цього розділу.

Податкове повідомлення-рішення складається згідно з цим пунктом органом державної податкової служби, який склав податкове повідомлення-рішення, протягом 3 робочих днів з дня, що настає за днем отримання таким органом рішення за результатами адміністративного або судового оскарження (абз. 3 п. 3.4 розділу ІІІ Порядку).

Судом встановлено, що податковим органом, всупереч вимогам Порядку, не приймалось податкове повідомлення - рішення, з урахуванням рішення ДПС у Херсонській області щодо скасування ППР від 27.12.2012 року №0001251504 в частині зменшення бюджетного відшкодування у сумі 256215,00 грн., на суму зменшення бюджетного відшкодування у розмірі 249789,00 грн. та застосування відповідної суми штрафних санкцій.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про скасування податкового повідомлення - рішення від 27.12.2012 року № 0001251504 в частині зменшення бюджетного відшкодування у сумі 256215,00 грн. та нарахування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 128107,50 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч. 2 ст. 71 КАС України).

Оскільки відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірність податкового повідомлення - рішення від 27.12.2012 року №0001251504, тому суд приходить до висновку про його неправомірність та скасування.

Щодо вимоги позивача про стягнення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень 2012 року у загальній сумі 249888,00 грн., то суд зазначає про наступне.

Згідно з пп. 200.7 - 200.11 ст. 200 Податковий кодекс України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, а також оригінали митних декларацій (примірників декларанта), що підтверджують вивезення товарів (супутніх послуг) за межі митної території України.

Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються центральним органом державної податкової служби.

Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету (п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 200.13 ст. 200 цього Кодексу на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку, або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Під час розгляду справи судом встановлено, що позивачем було подано до ДПІ у м. Херсоні податкову декларацію з ПДВ за липень 2012 року та додані до неї довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду; розрахунок суми бюджетного відшкодування за липень 2012 року; заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, відповідно до якої сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню із зарахуванням на розрахунковий рахунок платника у банку, за липень 2012 р. складає 249888,00 грн.

Враховуючи, що судом визнано безпідставність встановлених за висновками акту перевірки порушень позивачем ст. 200 Податкового кодексу України та, як наслідок, зроблено висновок про протиправність та скасування оскаржуваного податкового повідомлення - рішення, тому вимоги позивача про стягнення з Державного бюджету України суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню за декларацією з ПДВ за липень 2012 року є належним способом захисту порушеного права позивача, який відповідає об'єкту порушеного права і у спірних правовідносинах є достатнім та необхідним, а вимога щодо стягнення суми бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 249888,00 є обґрунтованою та такою, що підлягає повному задоволенню.

Керуючись ст. ст. 69-72, 158-163, 167, 255 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 27.12.2012 року №0001251504 про зменшення суми бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у сумі 506004,00 грн., та штрафних санкцій у сумі 253002,00 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Херсонського учбово - виробничого підприємства Українського товариства глухих (ідентифікаційний код 03972809) суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2012 року у розмірі 249888,00 грн. (двісті сорок дев'ять тисяч вісімсот вісімдесят вісім гривень).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 02 серпня 2013 р.

Суддя Дубровна В.А.

кат. 8.2.1