Ухвала суду № 32736433, 31.07.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
31.07.2013
Номер справи
801/7590/13-а
Номер документу
32736433
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

УХВАЛА

про вирішення питання щодо відмови у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог

31 липня 2013 р.Справа № 801/7590/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кузнякова С.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом

Кооперативу "Центр"

до Кореїзської селищної ради, Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим

про визнання протиправними та скасування рішень та визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

Кооператив "Центр" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Кореїзської селищної ради, Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Кореїзської селищної ради № 182 від 07.10.2011р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_1,

- визнати протиправним та скасувати рішення Кореїзської селищної ради № 183 від 07.10.2011р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_2,

- визнати протиправним та скасувати рішення Кореїзської селищної ради № 184 від 07.10.2011р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_3,

- визнати протиправним та скасувати рішення Кореїзської селищної ради № 185 від 07.10.2011р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_4,

- визнати протиправним та скасувати рішення Кореїзської селищної ради № 186 від 07.10.2011р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_5,

- визнати протиправним та скасувати рішення Кореїзської селищної ради № 187 від 07.10.2011р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_6,

- визнати протиправним та скасувати рішення Кореїзської селищної ради № 188 від 07.10.2011р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_7,

- визнати за кооперативом "Ценрт" право на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,1500 га в оренду з земель Кореїзської селищної ради АР Крим для будівництва та обслуговування готелю та кафе за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше ресторану "Хаста-Баш" в межах прийнятого раніше рішення Кореїзської селищної ради АР Крим № 2120 від 07.10.2005р.,

- визнати протиправними дії Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим в частині узгодження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_1,

- визнати протиправними дії Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим в частині узгодження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_2,

- визнати протиправними дії Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим в частині узгодження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_8,

- визнати протиправними дії Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим в частині узгодження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_4,

- визнати протиправними дії Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим в частині узгодження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_5,

- визнати протиправними дії Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим в частині узгодження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_6,

- визнати протиправними дії Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим в частині узгодження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,0800 га за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше канатної дороги "Місхор - Ай-Петрі" у власність ОСОБА_7.

Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, суд прийшов до висновку, що у відкритті провадження за даним позовом в частині позовних вимог про визнання за кооперативом "Ценрт" права на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,1500 га в оренду з земель Кореїзської селищної ради АР Крим для будівництва та обслуговування готелю та кафе за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше ресторану "Хаста-Баш" в межах прийнятого раніше рішення Кореїзської селищної ради АР Крим № 2120 від 07.10.2005р. слід відмовити з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Стаття 17 КАС України передбачає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У п. 6 ч.1 наведеної статті визначено поняття адміністративного позову, це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Згідно з ч.1, ч. 2 ст. 15 Цивільно-процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: 1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 2) виключено; 3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

Як вже зазначалось, позивач просить визнати за кооперативом "Ценрт" право на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,1500 га в оренду з земель Кореїзської селищної ради АР Крим для будівництва та обслуговування готелю та кафе за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше ресторану "Хаста-Баш" в межах прийнятого раніше рішення Кореїзської селищної ради АР Крим № 2120 від 07.10.2005р., що не публічно-правовим спором, а тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки вимога позивача носить приватно-правовий характер, з неї вбачається спір про право, то дана позовна вимога підлягає розгляду за правилами Цивільно-процесуального кодексу України, що виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що у відкритті провадження у адміністративній справі за позовною заявою Кооперативу "Центр" до Кореїзської селищної ради, Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим про визнання за кооперативом "Ценрт" права на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,1500 га в оренду з земель Кореїзської селищної ради АР Крим для будівництва та обслуговування готелю та кафе за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше ресторану "Хаста-Баш" в межах прийнятого раніше рішення Кореїзської селищної ради АР Крим № 2120 від 07.10.2005р. - слід відмовити, роз'яснивши заявнику його право звернутись з такими вимогами до місцевого загального суду в порядку цивільного судочинства.

Роз'яснюються положення частини п'ятої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Керуючись ст. ст.109, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою Кооперативу "Центр" до Кореїзської селищної ради, Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим про визнання за кооперативом "Ценрт" права на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки 0,1500 га в оренду з земель Кореїзської селищної ради АР Крим для будівництва та обслуговування готелю та кафе за адресою: смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, західніше ресторану "Хаста-Баш" в межах прийнятого раніше рішення Кореїзської селищної ради АР Крим № 2120 від 07.10.2005р.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надсилати особі, яка подала позовну заяву.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.

У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис Кузнякова С.Ю.