ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
01 серпня 2013 рокум. ПолтаваСправа № 816/4606/13-а
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства праці та соціальної політики України про визнання рішення нечинним, -
В С Т А Н О В И В:
31 липня 2013 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства праці та соціальної політики України про визнання рішення нечинним.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до вимог частин 1-2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Із матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивач оскаржує рішення Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства праці та соціальної політики України від 29 травня 2012 року, проте позивач звернувся до суду з позовом про скасування даного рішення 30 липня 2013 року, що підтверджується штампом на конверті, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до суду.
Суд не бере до уваги посилання позивача про обізнаність оскаржуваного рішення лише 02 лютого 2013 року, після отримання за допомогою факсимільного зв'язку, оскільки, як слідує з Витягу з протоколу № 47 засідання Комісії, дане рішення надійшло факсом 02 січня 2013 року. А тому доводи ініціатора звернення про дотримання строку звернення до адміністративного суду, що обґрунтовуються датою отримання рішення Комісії (02 лютого 2013 року) та не підтверджуються жодними належними та допустимими, в розумінні статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами, не можуть розцінюватись судом, як момент, з якого позивачу належить розраховувати строк звернення до адміністративного суду з позовом.
З урахуванням викладеного є підстави констатувати порушення позивачем строку звернення до суду з позовом.
Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Оскільки позивач пропустив встановлений Законом шестимісячний строк звернення до суду з даним позовом та не надав доказів поважності причин такого пропуску, суд не знаходить підстав для поновлення пропущеного строку звернення до суду та, як наслідок, для відкриття провадження у справі.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір", який набрав чинності з 01 листопада 2011 року, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).
На підставі викладеного, керуючись частиною 1 статті 100, статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства праці та соціальної політики України про визнання рішення нечинним - залишити без розгляду.
Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України сплачену згідно квитанції 1221.943.5 від 30 липня 2013 року суму судового збору в розмірі 3 грн. 44 коп.
Роз'яснити позивачу право повторного звернення до суду після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.О. Чеснокова