Справа №764/3489/13-а
2-а/764/140/2013
Категорія
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2013 року Ленінський районний суд м. Севастополя у складі:
головуючого - судді Кукурекіна К.В.,
при секретарі - Яцук Э.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної державної адміністрації м. Севастополя про визнання дій посадових осіб з припинення нарахування допомоги на дітей самотньої матері неправомірними та стягнення не нарахованих сум,
В С ТА Н О В И В:
У березні 2013 року до суду звернулася позивачка з зазначеним позовом. Позивачка у позові посилалася на те, що ІНФОРМАЦІЯ_4 у неї народилися діти: ОСОБА_2 та ОСОБА_4. Позивачка має статус одинокої матері, оскільки, відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України, відомості про батька дітей здійснені за вказівкою матері.
На підставі ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та п. 33 абз. 1 «Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», що затверджений Постановою КМУ від 27.12.2001 року №1751, позивачка має право на допомогу на дітей як одинока мати.
Даний вид допомоги УПтаСЗН Ленінської районної державної адміністрації в м. Севастополі позивачці був призначений та отримувався нею з липня по жовтень 2012 року в загальної сумі 530 гривень на місяць.
З листопада 2012 року позивачка даний вид допомоги не отримує на підставі п. 33 абз. 4 «Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» а також на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 30.10.2012 року №793 у зв'язку з тим, що вона нібито сумісно виховує дітей та проживає з особою, від котрого має дітей.
Позивачка вважає, що вказані дії посадових осіб є неправомірними. Просить суд визнати невідповідними дійсності відомості в Акті обстеження матеріально-побутових умов сім'ї №793 від 30.10.2012 року, що стосуються перебування її у фактичних шлюбних відносинах с колишнім чоловіком гр. ОСОБА_3 та його батьківства у відношенні до її доньок ОСОБА_2 та ОСОБА_4.
Також позивач просить суд визнати неправомірними дії посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної державної адміністрації м. Севастополя з припинення виплати допомоги на дітей як одинокої матері. Стягнути з відповідача на її користь недоплачену суму допомоги на дітей одинокої матери за період з 01.11.2012 року по день набрання рішенням суду законної сили та зобов'язати його поновити позивачці виплати допомоги на дітей як одинокої матері.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі та просить суд його задовольнити.
В судове засідання представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної державної адміністрації м. Севастополя не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлявся, причин неявки не повідомив.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що позивачка ІНФОРМАЦІЯ_4 народила доньок ОСОБА_2 та ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвами про народження.
Відповідно до ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та п. 33 абз. 1 «Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», що затверджений Постановою КМУ від 27.12.2001 року №1751, позивачка має право на допомогу на дітей як одинока мати, оскільки не перебуває у шлюбі та запис про батька дітей проведена в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за її вказівкою, що підтверджується Витягами із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України для призначення допомоги №00010719703 та №00010719907 від 05.07.2012 року.
Так, судом встановлено, що з листопада 2012 року виплата допомоги на дітей позивачці припинена на підставі п. 33 абз. 4 «Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» та на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 30.10.2012 року №793.
Представник позивача доповіла, що 30.10.2012 року по адресу АДРЕСА_1, де позивачка проживає разом з дітьми, старшої донькою 1998 року народження та доньками 2012 року народження, відвідувала соціальний інспектор. Вона розповіла, що повинна перевірити чи використовуються кошти, що виплачені позивачці при народженні дітей, за призначенням.
Інспектор склала акт, прочитала позивачці його вголос вибірково. Особисто акт позивачка не прочитала через погане самопочуття малюків, але підписала його. Другий екземпляр акту їй не надавався.
Після вказаного візиту, в листопаді 2012 року позивачка не отримала допомоги на дітей, у зв'язку з чим звернулася до відповідача за роз'ясненнями.
Представник позивачки зазначила, що колишній чоловік та батько старшої доньки ОСОБА_3 зареєстрований та постійно проживає за адресою: АДРЕСА_2. За попередньою домовленістю між ним та позивачкою, він знаходився у неї в гостях приблизно місяць у зв'язку з капітальним ремонтом у його квартирі. Зекономлені гроші від оренди житла він віддав на потреби їх сумісної доньки-старшокласиці. ОСОБА_3 переїхав до своєї квартири на початку листопада 2012 року. На момент реєстрації молодших дітей позивачка використала в якості по-батькові ім'я колишнього чоловіка з його дозволу та діяла в інтересах усіх трьох її дітей. Інспектор зробила надуманий, безпідставний та не відповідний дійсності висновок про наявність у позивачці сожителя та його батьківства молодших дітей.
Згідно зі ст. 71 КАС України в адміністративних справах щодо протиправності рішень, дій або бездіяльності суб'єкта власних повноважень обов'язок доведення правомірності свого рішення, дій або бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином суд встановив, що дії посадової особи Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної державної адміністрації м. Севастополя неправомірні і висновки, які зроблені в акті, не відповідають дійсності. Отже, припинення виплати допомоги на дітей як одинокої матері, яка сплачувалася позивачці відповідно до ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та п. 33 абз. 1 «Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», що затверджений Постановою КМУ від 27.12.2001 року №1751, є неправомірним.
На підставі ст. 18, 71, 99, 158-163, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати неправомірними дії посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної державної адміністрації м. Севастополя з припинення виплати допомоги на дітей ОСОБА_1 як одинокої матері.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної державної адміністрації м. Севастополя на користь ОСОБА_1 допомогу на дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, як одинокої матері, починаючи з 01.11.2012 року.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання її копії сторонами по справі шляхом подання апеляційної скарги до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м.Севастополя.
Суддя -підпис
Згідно з оригіналом.
Суддя Ленінського районного
суду міста Севастополя К.В. Кукурекін