Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2013 р. Справа №805/10217/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 09 год. 50 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Череповський Є.В.
при секретарі Морозовій О.В.,
за участю:
представник позивача Нестеренко А.В.,
представник відповідача Лукін Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області до Житлово - водопостачального господарства Очеретинської селищної ради про стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску на суму 50690,64 грн., -
В С Т А Н О В И В:
15 липня 2013 року Управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області звернулося до суду з адміністративним позовом до Житлово - водопостачального господарства Очеретинської селищної ради про стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску на суму 50690,64 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідач є платником єдиного внеску, у зв'язку з чим зобов'язаний самостійно здійснювати нарахування та сплату єдиного внеску у строки, встановлені цим Законом. Загальна сума боргу Житлово - водопостачального господарства Очеретинської селищної ради перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області за період з січня 2013 року по квітень 2013 року склала 50690,64 грн.
Представник позивача у судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги аналогічно викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України), позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач - Житлово - водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради є юридичною особою, відомості щодо нього включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, про що присвоєно код ЄДРПОУ 37887846.
Житлово - водопостачальне господарство Очеретинської селищної ради взяте на облік як платник єдиного внеску до Управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області про що свідчить повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (а.с. 32).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010 року (надалі Закон № 2464-VІ), пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Тобто, позивач у справі - орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників єдиного внеску.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464-VІ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Таким чином, в розумінні зазначеної норми Закону відповідач є платником страхових внесків.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VІ платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Тобто, на відповідача у справі покладений обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно ч. 11 ст. 9 Закону № 2464-VІ у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VІ за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону № 2464-VІ на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно абз. 1 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464-VІ про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Відповідно ч. 1 ст. 25 Закону № 2464-VІ рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Згідно абз. 2,3 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464-VІ суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.
Згідно абз. 6 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VІ територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Як вбачається з матеріалів справи, 13 травня 2013 року Управління Пенсійного Фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області було винесло вимогу № Ф-5428 про сплату боргу за період з січня 2013 року по квітень 2013 року на суму 50690,64 грн. (а.с.29).
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, на час розгляду справи у нього рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 50690 грн. 64 коп.
Проте, станом на день звернення позивачем до суду зазначена сума заборгованості за період з січня 2013 року по квітень 2013 року відповідачем сплачена не була.
З огляду на викладене, оскільки у відповідача рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску, позивач у встановленому Законом порядку, обґрунтовано та в межах повноважень, наданих йому чинним законодавством, звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення сум недоїмки.
Таким чином, суд приходить до висновку, що сума заборгованості у розмірі 50690,64 грн., яка виникла в результаті несплати відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з січня 2013 року по квітень 2013 року, підлягає стягненню з відповідача.
Згідно п. 16 ст. 25 Закону № 2464-VІ, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області до Житлово - водопостачального господарства Очеретинської селищної ради про стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску на суму 50690,64 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Житлово - водопостачального господарства Очеретинської селищної ради (ЄДРПОУ 37887846) на користь Управління Пенсійного Фонду України в м. Ясинувата та Ясинуватському районі Донецької області (ЄДРПОУ 37544393) заборгованість зі сплати єдиного внеску за період з січня 2013 року по квітень 2013 року у розмірі 50690 (п'ятдесят тисяч шістсот дев'яносто ) гривень 64 копійки.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Череповський Є.В.