Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 липня 2013 р. Справа №818/4069/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Осіпової О.О. розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кролевецький комбікормовий завод" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача -Товариства з обмеженою відповідальністю"Кролевецький комбікормовий завод" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "Кролевецький комбікормовий завод") адміністративно-господарські санкції та пеню на загальну суму 14569,92 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який до 16.04.2013 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції, не виконав свого обов'язку, чим спричинив збитки державі в особі Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав суду заяву (а.с.15) в якій зазначав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просив розгляд справи проводити без його участі.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи за останнім місцем реєстрації (а.с.16), в судове засідання не з'явився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причини неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які приймають участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального пристрою згідно ст.ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1, 2 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі по тексту -Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Відповідно до форми 10-ПІ "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів" за 2012 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства - ТОВ"Кролевецький комбікормовий завод" становила 79 осіб (а.с.4).
Тому, із врахуванням положень ст.19 Закону, для підприємства відповідача норматив для працевлаштування інвалідів складає 3 робочі місця, з яких лише два було зайнято інвалідами.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч.3 ст. 18 Закону).
Ч.4 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" передбачений обов'язок підприємств, установ і організації незалежно від форми власності подавати щомісяця до місцевих центрів зайнятості дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів. При цьому, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Таким чином, належне виконання обов'язку з інформування центрів зайнятості полягає саме в щомісячному поданні звітів форми 3-ПН про наявність вільних робочих місць для інвалідів.
Проте, судом було встановлено, що відповідачем не подавалися звіти форми 3-ПН та не вживалися інші заходи, спрямовані на працевлаштування інвалідів на підприємстві, що підтверджується листом Кролевецького районного центру зайнятості населення від 29.04.2013 р. №01-08/280 (а.с.5).
Ч.1, ч.2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Згідно наданого позивачем розрахунку (а.с.3 зворотній бік) загальна сума боргу становить 14656 грн. 92 коп., в тому числі: сума адміністративно-господарський санкцій - 14569 грн. 62 коп. та пеня у сумі 87 грн. 30 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 218 Господарського кодексу України підставою для господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. На підставі чого він має нести відповідальність та платити штрафні санкції.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кролевецький комбікормовий завод" адміністративно-господарських санкцій та пені є обґрунтованими, що підтверджується матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кролевецький комбікормовий завод" про стягнення заборгованості -задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кролевецький комбікормовий завод" (41300, Сумська обл., м. Кролевець, вул. Транспортна, 34, МФО 380805, р/р 26000174699 в ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", код ЄДРПОУ 00686279) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (отримувач: УК у м. Суми/м. Суми 50070000, банк отримувача: ГУДКСУ у Сумській області, рах. 31212230700002, МФО 837013, код ЄДРПОУ 37970593) адміністративно-господарські санкції в розмірі 14569 (чотирнадцять тисяч п`ятсот шістдесят дев`ять) грн. 62 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кролевецький комбікормовий завод" (41300, Сумська обл., м. Кролевець, вул. Транспортна, 34, МФО 380805, р/р 26000174699 в ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", код ЄДРПОУ 00686279) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (отримувач: УК у м. Суми/м. Суми 50070000, банк отримувача: ГУДКСУ у Сумській області, рах. 31212230700002, МФО 837013, код ЄДРПОУ 37970593) пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 87 (вісімдесят сім) грн. 30 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.О. Осіпова
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Осіпова