Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-11909/10/13/0170
23.07.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Дугаренко О.В.,
суддів Санакоєвої М.А. ,
Омельченка В. А.
секретар судового засідання Миронова Є.А.
за участю сторін:
представник позивача- Дочірнього підприємства "Кримський Винний Дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "L'TMPIRE DU VIN" - Бабешко Микола Миколайович, довіреність № 18 від 13.02.13,
представник відповідача- Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби- не з'явився,
розглянувши матеріали справи № 2а-11909/10/13/0170 за апеляційною скаргою Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Ольшанська Т.С. ) від 09.04.13
за позовом Дочірнього підприємства "Кримський Винний Дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "L'TMPIRE DU VIN" (вул.Л.Самариної, буд.19, м.Феодосія, Автономна Республіка Крим, 98100)
до Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби (вул.Кримська, буд.82 В, м.Феодосія, Автономна Республіка Крим, 98112)
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 09.04.2013 адміністративний позов Дочірнього підприємства "Кримський Винний Дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "L'TMPIRE DU VIN" до Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задоволено: визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби від 27.01.2010 №0000062301/0, від 12.04.2010 №0000062301/1, від 01.07.2010 №0000062301/2, №0000062301/3; стягнуто на користь Дочірнього підприємства "Кримський Винний Дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "L'TMPIRE DU VIN" судовий збір у розмірі 3,40 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.
Не погодившись з даним рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою до суду, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 09.04.2010, прийняти нове рішення по справі.
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду першої інстанції.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, відповідач посилається на те, що позивачем порушені вимоги ч.3 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" від 26.12.1992 № 18-92, оскільки датою виникнення податкових зобов'язань з акцизного збору у підприємства-виробника підакцизних товарів (продукції) вважається дата зарахування коштів або дата відвантаження продукції, яка не залежить від передачі права власності на продукцію, видів укладених договорів та умов, за якими здійснюється продаж, безпосередньо покупцю чи через комісіонера.
При апеляційному перегляді справи встановлено, що відповідачем проведена планова виїзна перевірка Дочірнього підприємства "Кримський Винний Дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "L'EMPIRE DU VIN" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008 по 30.09.2009, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008 по 30.09.2009 відповідно до затвердженого плану перевірки, за результатом якої складений Акт від 11.01.2010 №2/23-1/32945625, в якому зафіксовано порушення Дочірнього підприємства "Кримський Винний Дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "L'EMPIRE DU VIN" частини 3 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір", що призвело до заниження та завищення сум податкових зобов'язань з акцизного збору від оборотів по передачі готової продукції на комісію на загальну суму 601814,00 грн., в тому числі за рахунок: заниження у сумі 1420007,00 грн. та завищення у сумі 818193,00 грн.
За результатами акту перевірки винесені наступні податкові повідомлення-рішення, у тому числі, від 27.01.2010 №0000062301/0 про визначення суми податкового зобов'язання з акцизного збору у сумі 1311817,50 грн., у тому числі 6601814,00 грн. основного платежу та 7100035,00 грн. за штрафними санкціями.
Матеріали справи свідчать про те, що 27 вересня 2004 року між позивачем (ДП "КВД") та ТОВ "Торгівельний дім "Мегаполіс" укладено договір комісії №75. Згідно умов договору ТОВ "Торгівельний дім "Мегаполіс" (комісіонер) зобов'язується за дорученням та за винагороду, здійснити від власного імені та за рахунок ДП "КВД" (комітент) у строки та в порядку, встановленому цим договором, одну або декілька правочинів по реалізації товарів, наданих комітентом за номенклатурою, наведеною в Специфікаціях, які є невід'ємною частиною договору, за ціною не нижче зазначеної у цих Специфікаціях.
Згідно до ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" акцизний збір - це непрямий податок на окремі товари (продукцію), визначені законом як підакцизні, який включається до ціни цих товарів (продукції).
Відповідно до положень ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір", об'єктом оподаткування є: а) обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), в тому числі з давальницької сировини, шляхом їх продажу, обміну на інші товари (продукцію, роботи, послуги), безплатної передачі товарів (продукції) або з частковою їх оплатою, а також обсяги відвантажених підакцизних товарів (продукції), виготовлених з давальницької сировини; б) обороти з реалізації (передачі) товарів (продукції) для власного споживання, промислової переробки (крім оборотів з реалізації (передачі) для виробництва підакцизних товарів, за виключенням нафтопродуктів), а також для своїх працівників; в) вартість товарів (продукції), які імпортуються (ввозяться, пересилаються) на митну територію України, у тому числі в межах бартерних (товарообмінних) операцій або без оплати їх вартості чи з частковою оплатою.
Пунктами а) та б) статті 4 Декрету встановлено, що акцизний збір обчислюється: за ставками у процентах до обороту з продажу товарів, що вироблені на митній території України - виходячи з їх вартості, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами на товари, які він виробляє, без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного збору; у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції).
Частиною 3 статті 4 Декрету встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з продажу підакцизних товарів (продукції) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що настала раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника акцизного збору як оплата товарів (продукції), що продаються, а у разі продажу товарів (продукції) за готівкові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника акцизного збору, за відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, яка обслуговує платника акцизного збору; або дата відвантаження (передачі) товарів (продукції).
Згідно статті 6 Декрету, суми акцизного збору, що підлягають сплаті, визначаються платниками самостійно виходячи з обсягів реалізованих підакцизних товарів (продукції) за встановленими ставками.
Частиною 4 статті 6 Декрету передбачено, що акцизний збір сплачується до бюджету у строки, визначені відповідним законом.
Частинною 4 статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15 вересня 1995 року N 329/95-ВР (далі Закон) передбачено, що українські підприємства-виробники, що реалізують продукцію, сплачують акцизний збір до відповідного бюджету після здійснення обороту з реалізації, зокрема, алкогольних напоїв- на третій робочий день
Згідно п. 1.31 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" 22.05.1997 №283/97-ВР продаж товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем операції з надання товарів у межах договорів комісії, схову (відповідального зберігання), доручення, інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачу прав власності на такі товари.
Однак, заявником апеляційної скарги не враховано, що у межах договору комісії право власності на товар від комітента комісіонеру не переходить, а відтак не можна вважати передачу товарів у рамках договору комісії реалізацією товарів.
Колегія суддів відзначає, що моментом виникнення обов'язку платника податків розрахувати суму акцизного збору є будь-яка операція, яка передбачає саме передачу права власності на підакцизні товари, у тому числі операції з його безоплатного надання. Розрахована у цьому випадку сума акцизного збору підлягає перерахуванню до бюджету не пізніше ніж на третій робочий день після здійснення зазначеної операції.
Таким чином, оскаржуване податкове повідомлення-рішення в частині донарахування відповідачем позивачу податкового зобов'язання з акцизного збору у розмірі 601814,00 грн. у зв'язку із відвантаженням підакцизної продукції комісіонеру та включенням податкових зобов'язань до розрахунків у періоді, в якому відбулася реалізація цієї продукції комісіонером, а також штрафних (фінансових) санкцій є правомірно скасовані судом першої інстанції.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 09.04.13 у справі № 2а-11909/10/13/0170 залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 09.04.13 у справі № 2а-11909/10/13/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України у порядку та в строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст судового рішення виготовлений 29 липня 2013 р.
Головуючий суддя підпис О.В.Дугаренко
Судді підпис М.А.Санакоєва
підпис В.А.Омельченко
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Дугаренко