Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2013 року Справа № 805/10126/13-а
приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
16-05 год.
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області, м. Донецьк
до Комунально-лікувального профілактичного закладу «Міський наркологічний диспансер міста Слов'янська», м. Слов'янськ
про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду
ВСТАНОВИВ:
Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області звернулось з позовом до Комунально-лікувального профілактичного закладу «Міський наркологічний диспансер міста Слов'янська» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони експлуатації устаткування та проведення робіт, а саме: експлуатації стерилізатора парового ВК-75 заводський № 4018; експлуатації манометрів ОБМ і ЄКМ (б/н), встановлених на стерилізаторі паровому ВК-75 заводський № 4018; допуску до обслуговування газового хроматографа у клінічно діагностичній лабораторії осіб, що не пройшли щорічне спеціальне навчання та перевірки знань з питань охорони праці у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Відповідно до частини 3 статті 183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
Ухвала суду про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі від 15 липня 2013 року була направлена відповідачу 16 липня 2013 року, отримана ним 23 липня 2013 року.
Частиною 4 статті 183-2 КАС України передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.
Згідно з пунктом 4 частини 5 статті 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
Відповідачем 25 липня 2013 року через канцелярію суду надано письмові заперечення проти позову, у яких просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради, включене до ЄДРПОУ за номером 37968280.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011 (надалі - Положення № 408) Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України (далі - Міністр). Держгірпромнагляд України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
Пунктом 6 Положення № 408 зазначено, що Держгірпромнагляд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у місті обласного значення Кривий Ріг.
Наказом Держгірпромнагляду України від 2 грудня 2011 № 186-к затверджено Положення про територіальне управління Держгірпромнагляду України у Донецькій області (надалі - Положення № 186), згідно пункту 1 якого, територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області (скорочена назва - територіальне управління Держгірпромнагляду у Донецькій області) є територіальним органом, який діє у складі Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у та їй підпорядковується. Територіальне управління Держгірпромнагляду у Донецькій області (далі - територіальне управління) є правонаступником прав та обов'язків територіального управління Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Донецькій області. Територіальне управління не залежить від будь-яких господарських органів, суб'єктів підприємництва, об'єднань громадян, політичних формувань, місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування, їм не підзвітне та не підконтрольне.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII (надалі - Закон № 2694) державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Нормою статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року № 877-V (надалі - Закон № 877) закріплено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно з вимогами підпункту 7 пункту 4 Положення № 186 територіальне управління відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює у визначеному порядку державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю, у тому числі з питань: будівництва, реконструкції та експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки, потенційно небезпечних об'єктів і виробництв; видобування вуглеводнів, їх транспортування, переробки та використання на підприємствах, в установах та організаціях; застосування технологій, технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва; забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; виготовлення, монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження, випробування і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва; облаштування системами автоматичного контролю і управління технологічними процесами та станом виробничого середовища; проведення робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також утилізації зброї, звичайних видів боєприпасів, виробів ракетної техніки та палива, вибухових матеріалів військового призначення, окрім вибухових матеріалів, призначених для військового та спеціального використання.
Позивачем відповідно до направлення на проведення перевірки від 1 липня 2013 року № 020-721 було проведено планову перевірку Комунально-лікувального профілактичного закладу «Міський наркологічний диспансер міста Слов'янська» стосовно дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Під час перевірки з 2 липня 2013 року по 5 липня 2013 року було перевірено експлуатацію стерилізатора парового, котельної, службу охорони праці.
Під час проведення позивачем перевірки відповідача виявлено 8 порушень нормативно-правових актів з охорони праці (охорони надр), з яких три порушення створюють загрозу життю та здоров'ю людей. Наслідки проведеної перевірки викладені в акті перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 4 липня 2013 року № 020-9/71.
Суд зазначає, що відповідно до розділу 5 акту перевірки від 4 липня 2013 року № 020-9/71 під час перевірки були виявлені порушення вимог статей 13, 14, 15 Закону № 2694, а саме:
- порушені терміни проходження щорічного спеціального навчання та перевірки знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці завідуючою КДЛ ОСОБА_1 і лаборантом ОСОБА_2, обслуговуючих газовий хроматограф в КДЛ, зайнятих на роботах підвищеної небезпеки, чим порушено вимоги п. 3.17, 4.1 НПАОП 0.00-4.12-05 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26 січня 2005 року № 15, п. 2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю)у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27 грудня 2011 pоку № 1531/20269 і затвердженого наказом від 11 серпня 2011 року № 826;
- стерилізатору паровому ВК-75 зав. № 4018, який на момент перевірки перебуває на консервації, своєчасно не проведено періодичне технічне засвідчення (позачергове технічне засвідчення проведено в травні 2009 року), чим порушено вимоги п. 6.3.1. НПАОП 0.00-1.59-87 «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском», п. 2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27 грудня 2011 року № 1531/20269 та затвердженого наказом 11 серпня 2011 року № 826;
- на момент перевірки повірка манометрів ОБМ І ЕКМ (б/н), встановлених на стерилізаторі паровому ВК-75 зав. № 4018 з їх опломбуванням або тавруванням, проводилася більше 12 місяців тому (остання повірка манометрів проведена в жовтні 2008 року), чим порушено вимоги п. 5.3.11. НПАОП 0.00-1.59-87 «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском», п. 2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27 грудня 2011 року № 1531/20269 і затвердженого наказом 11 серпня 2011 року № 826;
- форма ведення журналу інструктажів з питань охорони праці на робочому місці в клініко-діагностичній лабораторії не відповідає вимогам Типового положення (колонки 10, 11 і 12 об'єднані як для проведення стажування на робочому місці), чим порушено вимоги п. 6.10, дод. 6 НПАОП 0.00-4.12-05;
- у паспорті стерилізатора парового ВК-75 зав. № 4018 в клініко-діагностичної лабораторії відсутні дані про посадову особу (П.І.Б., № і дата наказу), яка відповідальна за справний стан та за безпечну дію автоклавів, чим порушено вимогу п. 4.8.1, дод. 4 НПАОП 0.00-1.59-87;
- завідуючою клініко-діагностичною лабораторією ОСОБА_1, відповідальною за безпечну експлуатацію посудин, що працюють під тиском (газового хроматографа), не розроблена інструкція з охорони праці при експлуатації газового хроматографа відповідно до діючого Положення і специфікою роботи, чим порушено вимоги п. 1.5 НПАОП 0.00-4.15-98 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29 січня 1998 року № 9;
- завідуючою клініко-діагностичною лабораторією ОСОБА_1, як особою, відповідальною за безпечну експлуатацію посудин, що працюють під тиском (газового хроматографа), не забезпечено обслуговування газового хроматографа навченим і атестованим персоналом, а також періодична перевірка знань персоналу (лаборант ОСОБА_3, обслуговуюча газовий хроматограф, не пройшла періодичну перевірку знань відповідних нормативно-правових актів), чим порушено вимоги п. 7.1.7 НПАОП 0.00-1.59-87;
- повторний інструктаж з питань охорони праці співробітникам АГЧ від 1 липня 2013 року проведений не безпосереднім керівником робіт (начальником структурного підрозділу), а інженером з охорони праці, що є порушенням п. 6.8 НПАОП 0.00-4.12-05.
Статтею 4 Закону № 2694 визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, зокрема, на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Відповідно до пункту 1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11 серпня 2011 року № 826 (надалі - Положення № 826) загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Згідно з пунктом 2.26 Положення № 826 право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку. У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.
Враховуючи зазначене, у зв'язку з виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей у позивача виникли підстави для заборони експлуатацію устаткування та проведення робіт, а саме: експлуатації стерилізатора парового ВК-75 заводський № 4018; експлуатації манометрів ОБМ і ЄКМ (б/н), встановлених на стерилізаторі паровому ВК-75 заводський № 4018; допуску до обслуговування газового хроматографа у клінічно діагностичній лабораторії осіб, що не пройшли щорічне спеціальне навчання та перевірки знань з питань охорони праці.
Відповідач у наданих суду письмових запереченнях проти адміністративного позову посилається на те, що стерилізатор паровий ВК-75 заводський № 4018 дата випуску 21 серпня 1990 року з відповідними манометрами був отриманий та введений в експлуатацію в листопаді 1990 року. В зв'язку з отриманням нового приміщення стерилізатор ВК-75 було виведено з експлуатації та демонтовано в 2001 році. До теперішнього часу це обладнання не експлуатується, має 100% знос та потребує списання, але через наявність дорогоцінних металів та відсутність механізму їх списання, цей прилад знаходиться на зберіганні. Спроба ввести зазначений стерилізатор паровий в дію в травні 2009 року після висновку Держпромгірнагляду була безуспішною через відсутність дозволу Слов'янської міжрайонної СЕС.
Також відповідач зазначив, що кошторисними призначеннями обласного бюджету не передбачені витрати на непрацююче обладнання, витрати бюджетних коштів є нецільовими використанням, тому проведення щорічного технічного огляду та гідравлічного іспиту стерилізатора парового ВК-75, відповідних манометрів до нього не має сенсу. Стерилізацію матеріалу для нашого закладу вже тривалий час здійснює інший заклад обласного фінансування - КЛПУ «Обласна психіатрична лікарня м. Слов'янська» на підставі щорічних договорів.
Відповідач не погоджується з висновком позивача, стосовно того, що зазначене устаткування є загрозою життю та здоров'ю людей, оскільки стерилізатор паровий ВК-75 заводський № 4018 та манометри ОБМ ЄКМ (б/н) розташовані в окремому приміщенні, яке обладнане металевими вхідними дверима, що гарантує відсутність випадкового знаходження сторонніх осіб біля устаткування, яке тим більше від'єднане від електро-водопостачання. За виявлені недоліки до головного лікаря ОСОБА_4 та завідуючого лабораторією ОСОБА_1 вже було накладено адміністративний штраф у сумі 357 грн. на кожну особу, що підтверджено копіями квитанцій Ощадбанку від 15 липня 2013 року та від 17 липня 2013 року про сплату зазначеними особами адміністративного штрафу у сумі 357 грн.
Стосовно газового хроматографа, відповідач зазначив, що до його обслуговування допущені особи, які пройшли навчання та допущені до роботи з безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском. Ці працівники зазначені в висновку експертизи № 14-04-21-4973.10. На підставі висновку експертизи видано дозвіл Держпромгірнагляду з терміном дії з 27 січня 2011 року по 27 січня 2014 року. Відповідач також зазначив, що повне відсторонення осіб клініко-діагностичної лабораторії від роботи на газовому хроматографі унеможливлює щоденне проведення експертиз на стан сп'яніння за фактом ДТП, керування автотранспортом у нетверезому стані та інших правопорушень.
Відповідачем разом з письмовими запереченнями було надано додаткові докази. Так, відповідно до витягу зі свідоцтва в матеріалах справи стерилізатор паровий ВК-75 заводський № 4018 має дату випуску 21 серпня 1990 року. З інвентарної картки № 12 обліку основних засобів в бюджетних установах Комунально-лікувального профілактичного закладу «Міський наркологічний диспансер міста Слов'янська» вбачається, що стерилізатор паровий ВК-75 заводський № 4018, введений в дію в листопаді 1990 року, має 100% знос. З довідки відповідача від 24 липня 2013 року № 4/412 вбачається, що річна норма зносу стерилізатору парового складає 10% (Наказ Держказначейства України «Про затвердження Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ» від 17 липня 2000 року № 64). Остання дата нарахування зносу - грудень 2000 року. Станом на 1 січня 2001 року знос стерилізатору парового ВК-75 складає 100% та на даний час він підлягає списанню. Згідно з витягу з запису результатів станом на 15 травня 2009 року було виконано позачергове технічне засвідчення після установки стерилізатора, стан якого задовільний, на новому місці з відміткою про те, що експлуатація можлива. Наказами відповідача від 4 січня 2011 року № 43, від 3 січня 2012 року № 23/1, від 2 січня 2013 року № 28 у відповідності з ДСТУ 2708:2006 «Повірка засобів вимірювальної техніки» у зв'язку з невикористанням в роботі (п. 5.4.1) стерилізатор паровий ВК-75 переведено на зберігання.
Відповідно до договорів про надання послуг від 4 січня 2011 року № 8, від 3 січня 2012 року № 35, від 4 січня 2013 року № 1 між відповідачем та КЛПУ «Обласна психіатрична лікарня м. Слов'янська» останній приймає на себе виконання робіт, зокрема, стерилізацію перев'язувального матеріалу.
Відповідно до висновку експертизи Державного підприємства «Донецький експертно-технічний центр держгірпромнагляду України» № 14-04-21-4973.10, затвердженого 1 грудня 2010 року Комунально-лікувальний профілактичний заклад «Міський наркологічний диспансер міста Слов'янська» спроможний забезпечити додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в процесі початку виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: експлуатація балонів із стисненими (азот) газами, а також експлуатації обладнання підвищеної небезпеки, що знаходиться на балансі підприємства - посудини, що працюють під тиском понад 0,07 МПа (паровий стерилізатор ВК-75 заводський № 4018). Термін дії зазначеного висновку до 27 грудня 2011 року.
На підставі висновку експертизи від 1 грудня 2010 року № 14-04-21-4973.10 Територіальним управлінням Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області видано дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки № 0098.11.14-85.12.0, яким відповідачу дозволяється експлуптпція балонів із стисненими (азот) газами, експлуатація обладнання підвищеної небезпеки, що знаходиться на балансі - посудина, що працює під тиском понад 0,07 МПа: паровий стерилізатор ВК-75 заводський № 4018 за умови додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Термін дії дозволу з 27 січня 2011 року по 27 січня 2014 року.
Відповідно до посвідчень Комунального науково-виробничого підприємства АСУ «Слов'янськ» Учбовий центр «Охорона праці» Словянської міської ради № 80-10 на головного лікаря ОСОБА_4, № 78-10 на завідуючу лабораторією ОСОБА_1, № 79-10 на інженера з охорони праці ОСОБА_5, зазначені особи пройшли навчання і виявили потрібні знання з «Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» (НПАОП 0.00-1.07-94) та допускаються як керівні особи. Зазначені посвідчення видані на підставі протоколу засідання комісії з перевірки знань від 8 грудня 2010 року № 10. Також відповідачем надані посвідчення КП «Донецький центр підготовки персоналу» Горлівський УП Донецької обласної ради № 275 на лаборанта ОСОБА_3, № 100/н на ОСОБА_6 про те, що зазначені особи пройшли навчання і виявили потрібні знання з «Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» (НПАОП 0.00-1.07-94) та допускаються до експлуатації посудин, що працюють під тиском.
Відповідно до наказів КЛПУ «Міський наркологічний диспансер міста Слов'янська» від 4 січня 2011 року № 18, від 3 січня 2012 року № 49, від 19 червня 2013 року завідуючу господарством ОСОБА_5 призначено відповідальною особою за безпечну експлуатацію посудин, працюючих під тиском (газового хроматографа), завідуючу лабораторією ОСОБА_1 допущено до роботи з обслуговування газового хроматографа.
Дослідивши та об'єктивно оцінивши надані відповідачем докази, суд зазначає, що відповідачем не надано жодного доказу, який би свідчив про усунення порушень, виявлених позивачем під час проведення перевірки, за наслідками якої складений акт від 4 липня 2013 року. Всі докази, які надані відповідачем суду, та викладені у запереченнях доводи, були досліджені і позивачем під час перевірки, про що викладено в акті від 4 липня 2013 року. Всі надані суду докази були наявними у відповідача і під час перевірки, однак не посвідчують відсутність порушень та відповідачем не вчинено жодних дій, спрямованих на усунення виявлених позивачем порушень.
Пунктом 5 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 № 877-V (зі змінами та доповненнями) повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.
Враховуючи вищевикладене, у зв'язку з виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, суд дійшов висновку, щодо необхідності застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони експлуатації устаткування та проведення робіт, а саме: експлуатації стерилізатора парового ВК-75 заводський № 4018; експлуатації манометрів ОБМ і ЄКМ (б/н), встановлених на стерилізаторі паровому ВК-75 заводський № 4018; допуску до обслуговування газового хроматографа у клінічно діагностичній лабораторії осіб, що не пройшли щорічне спеціальне навчання та перевірки знань з питань охорони праці.
Таким чином, позовні вимоги Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 79, 86, 87, 94, 99, 185-186, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області до Комунально-лікувального профілактичного закладу «Міський наркологічний диспансер міста Слов'янська» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повної заборони експлуатації устаткування та проведення робіт, а саме: експлуатації стерилізатора парового ВК-75 заводський № 4018; експлуатації манометрів ОБМ і ЄКМ (б/н), встановлених на стерилізаторі паровому ВК-75 заводський № 4018; допуску до обслуговування газового хроматографа у клінічно діагностичній лабораторії осіб, що не пройшли щорічне спеціальне навчання та перевірки знань з питань охорони праці у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей, задовольнити повністю.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Комунально-лікувального профілактичного закладу «Міський наркологічний диспансер міста Слов'янська» (84112, м. Слов'янськ, вул. 1-го Травня, буд. 4) шляхом повної заборони експлуатації устаткування та проведення робіт, а саме: експлуатації стерилізатора парового ВК-75 заводський № 4018; експлуатації манометрів ОБМ і ЄКМ (б/н), встановлених на стерилізаторі паровому ВК-75 заводський № 4018; допуску до обслуговування газового хроматографа у клінічно діагностичній лабораторії осіб, що не пройшли щорічне спеціальне навчання та перевірки знань з питань охорони праці у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.
Постанова підлягає негайному виконанню.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Смагар С.В.