Ухвала суду № 32667392, 26.07.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2013
Номер справи
819/1874/13-а
Номер документу
32667392
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/1874/13-a

26 липня 2013 року

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Жук А.В., перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція з питань захисту прав споживачів звернулась до суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у формі тимчасової заборони надання на ринку мийних засобів, зазначених в розділі І Акту перевірки характеристик продукції до приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.

Позовна заява не відповідає вимогам частини 3 статті 106 КАС України, відповідно до якої до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Разом з тим, у позовній заяві міститься клопотання позивача про звільнення його від сплати судового збору.

В обгрунтування клопотання зазначено, що інспекція з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області повністю фінансується з державного бюджету і здійснює видатки лише у відповідності до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України №333 від 12.03.2012, а станом на день подання позову у позивача відсутні кошти за кодом економічної класифікації 2800 "Інші видатки", за яким здійснюється сплата судового збору.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до ст. 9 Закону України судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів, включаючи створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп'ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп'ютерної і копіювально-розмножувальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису.

Отже, звільнення від сплати судового збору може застосовуватись лише у виключних випадках, проте позивачем в своєму клопотання не наведено виключних та беззаперечних обставин, які б унеможливлювали сплату ним, як суб'єктом владних повноважень, судового збору у встановленому законодавством розмірі.

За наведених обставин суд вважає, що відсутні правові підстави для звільнення інспекції з питань захисту прав споживачів від сплати судового збору, в зв'язку з чим в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.

З наведеного вбачається, що позивачем при поданні адміністративного позову судовий збір не було сплачено.

Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.

Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 34,41 гривні, за наступними реквізитами:

Одержувач: УДКСУ у м. Тернополі, 22030001

код одержувача: 37977726

рахунок одержувача: 31216206784002

назва банку одержувача : ГУДКСУ у Тернопільській області

МФО банку одержувача : 838012.

За наведених обставин суддя приходить до переконання, що позовну заяву інспекції з питань захисту прав споживачів слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом сплати судового збору та долучення до матеріалів справи оригіналу відповідного документу про сплату судового збору у визначеному законом розмірі.

З урахуванням викладеного, керуючись Законом України «Про судовий збір», ч. 3 ст. 106, ч.1 ст.108 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. В задоволенні клопотання інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

2. Позовну заяву інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до ФОП ОСОБА_1 - залишити без руху.

3. Надати інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області строк для усунення недоліків позовної заяви до 08 серпня 2013 року.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

5. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали апеляційної скарги у порядку передбаченому ст.ст.184-187 КАС України.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Жук А.В.

копія вірна

Суддя Жук А.В.