Постанова № 32660079, 22.07.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.07.2013
Номер справи
801/6259/13-а
Номер документу
32660079
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 липня 2013 р. 16:07 Справа №801/6259/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі Головуючого судді Котаревої Г.М., за участю секретаря Бездушної І.В.

розглянувши адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Міськрайонного управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим

про скасування реєстрації

за участю представників:

позивача - ОСОБА_2 паспорт НОМЕР_3, довіреність № б/н від 21.06.13;

відповідача - не з'явився

Суть спору: ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Державного кадастрового реєстратора Управління Держкомзему в Сімферопольському районі АР Крим з вимогами про скасування державної реєстрації державного акту серії КМ №127566 про право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку кадастровий № 0124788700080010881 в Книзі реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землю, договорів оренди, запис №2Т485, та в Поземельній книзі.

Позов мотивовано тим, що вказані записи повинні бути скасовані у зв'язку зі скасуванням у судовому порядку рішення, на підставі якого було видано Державний акт.

Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.07.2013р. відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.07.2013 було проведено заміну відповідача на належного - Міськрайонного управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим.

Представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, зазначених у позові.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час та місце судового розгляду був сповіщений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Суд, заслухавши думку представника позивача, керуючись ст.128 КАС України ухвалив продовжити розгляд справи за наявними у справі доказами.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

12.08.2009 рішенням Сімферопольського районного суду АР Крим по справі №2-277/09 (а.с.16) було задоволено зустрічний позов Садового товариства «Родничок» до ОСОБА_1 та Сімферопольської районної державної адміністрації та визнано розпорядження Сімферопольської РДА від 07.07.2003 № 1211-р «Про видачу Державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,42 га ОСОБА_1» та сам Державний акті серії КМ № 127566 недійсним.

Вказане судове рішення було залишено без змін Ухвалою Апеляційного суду АР Крим від 10.11.2009 та Ухвалою Верховного суду України від 11.06.2010(а.с.19-23).

З листа Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим від 13.02.2013 за вих. № С-8/112/2-80 на адресу представника позивача, останньому стало відомо про те, що у зв'язку з відсутністю рішення суду про скасування запису в Поземельній книзі щодо вказаного Державного акту неможливо вчинити дії щодо скасування реєстрації Державного акту (а.с.7).

Також у вказаному листі було рекомендовано звернутись в Сімферопольський районний суд за роз'ясненням судового рішення.

Проте, Ухвалою Сімферопольського районного суду від 08.04.2013 позивачеві було відмовлено в роз'яснені рішення по справі №2-277/09.

У зв'язку з зазначеним, позивач звернувся до суду.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1 ст.3 КАС України).

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 445/2011 установлено, що Державне агентство земельних ресурсів України є правонаступником Державного комітету України із земельних ресурсів, у тому числі за укладеними міжнародними договорами України, стороною в яких є Державний комітет України із земельних ресурсів.

Відповідно до Положення про Державне агентство земельних ресурсів України затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 445/2011 Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Держземагентство України відповідно до покладених на нього завдань бере участь у розробленні та виконанні державних, галузевих, регіональних та місцевих програм з питань регулювання земельних відносин, раціонального використання земель, їх відтворення та охорони, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, у проведенні моніторингу земель, територіальному плануванні, впровадженні географічних інформаційних систем, здійсненні топографо-геодезичної і картографічної діяльності

Держземагентство України здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, а також через міськрайонні, міжміські, міжрайонні територіальні органи.

Територіальні органи Держземагентства утворені на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2011 р. № 974 "Про утворення територіальних органів Державного агентства земельних ресурсів", якою передбачено утворення як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державного агентства земельних ресурсів за переліком згідно з додатком 1 та реорганізація територіальних органів Державного комітету із земельних ресурсів шляхом приєднання до новоутворених територіальних органів Державного агентства земельних ресурсів за переліком згідно з додатком 2.

Судом встановлено, що відповідач є органом виконавчої влади, яке входить до єдиної системи державних органів земельних ресурсів, а тому у відносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб'єкт владних повноважень.

Отже, суд приходить до висновку, що зазначений спір має ознаки публічно-правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства Окружним адміністративним судом АР Крим.

За ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.

Тому, вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача щодо законності дій відповідача, який є суб'єктом владних повноважень, зобов'язання його вчинити певні дії, суд зобов'язаний перевірити, чи здійснено такі дії на підставі закону в межах повноважень, безсторонньо та добросовісно.

Відповідно до частини 1 статті 116 Земельного кодексу України (в редакції, що діяла на момент отримання видачі державного акту) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Статтею 126 Земельного кодексу України (в редакції на час реєстрації державного акту до 01.01.2013р.) визначено, що право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Форми державних актів на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 202 Земельного кодексу України (в редакції на час реєстрації державного акту до 01.01.2013р.) державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі державного реєстру земель.

Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що державний реєстр земель складається з двох частин:

а) книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок;

б) Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку.

Відповідно до статті 204 Земельного кодексу України (в редакції на час реєстрації державних актів до 01.01.2013р.) державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відповідно до ч.1 ст.193 ЗК України державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.

Згідно із ст. 195 Земельного кодексу України основними завданнями ведення державного земельного кадастру є: а) забезпечення повноти відомостей про всі земельні ділянки; б) застосування єдиної системи просторових координат та системи ідентифікації земельних ділянок; в) запровадження єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009р. № 1021 (в редакції чинної до 01.01.2013р.) затверджені порядки ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі.

Порядок визначає процедуру ведення за формою згідно з додатком Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі (далі - Книга записів) - документа, який є власністю держави і складовою частиною державного реєстру земель та містить відомості про зареєстровані державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договори оренди (суборенди) землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.

Пунктами 22 та 23 Порядку ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі встановлено, що запис про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку, в розділі Книги записів скасовується (поновлюється) посадовою особою на підставі рішення суду.

Скасування (поновлення) запису здійснюється шляхом внесення до автоматизованої системи відомостей про скасування (поновлення) із зазначенням дати та підстави скасування (поновлення), посади, прізвища та ініціалів посадової особи, яка скасувала (поновила) запис, і формування з використанням автоматизованої системи нових аркушів Книги записів, що засвідчується підписом посадової особи та скріплюється печаткою територіального органу Держземагентства.

Суд зазначає, що пунктом 22 Порядку ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі (що був чинний до 01.01.2013 року) рішення суду визнається підставою для скасування запису в Книзі записів про державну реєстрацію державних актів.

Частиною 1 ст. 72 КАС України закріплено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Суд враховує, що рішенням Сімферопольського районного суду АР Крим від 12.08.2009 по справі № 2-277/09 визнано недійсним Державний Акт серії КМ № 127566, виданий на ім'я позивачки.

Проте, не вчинення відповідачем дій щодо скасування запису про його реєстрацію перешкоджає, як вбачається з матеріалів справи, оформлення документації по землеустрою на іншу земельну ділянку, для передачі у власність позивачки.

Тобто, на даний час визнані незаконними підстави, з яких ОСОБА_1 виданий державний акт про право власності на земельну ділянку серії КМ № 127566 та за нею зареєстровано право власності на земельну ділянку.

Таким чином, запис щодо його державної реєстрації в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за №2Т485, кадастровий № 0124788700080010881 площею 0,42 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Чистенської сільської ради Сімферопольського району АР Крим ділянка № 654, також має бути скасований для приведення наявних у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі відомостей відповідно до фактично існуючих на цей час обставин.

Судом встановлено, що до 01.01.2013 року внесення записів до Книги здійснювали органи Держземагентства України на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 09.09.2009р. № 1021.

У той же час з 01.01.2013 року вказана постанова КМУ втратила чинність та законодавством України передбачений інший порядок реєстрації документів та прав на земельну ділянку.

Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру встановлені в Законі України "Про Державний земельний кадастр", розділі ІІ якого визначені органи ведення Державного земельного кадастру.

У ст. 7 Закону України "Про Державний земельний кадастр" зазначено,що до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належать, зокрема, ведення поземельних книг та надання витягів із Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (ст.24 Закону України "Про Державний земельний кадастр").

Відповідно до ст.25 Закону України "Про Державний земельний кадастр" поземельна книга є документом Державного земельного кадастру, яка відкривається одночасно з державною реєстрацією земельної ділянки. Поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки. До Поземельної книги в паперовій формі долучаються всі документи, які стали підставою для внесення відомостей до неї. Форма Поземельної книги та порядок її ведення визначаються Порядком ведення Державного земельного кадастру.

Ст.26 Закону України "Про Державний земельний кадастр" визначено,що при відкритті Поземельної книги відомості до неї вносяться на підставі документації, яка подана для державної реєстрації земельної ділянки (крім відомостей про власників та користувачів земельної ділянки). Зміни до відомостей про земельну ділянку (крім випадків, визначених у частині другій цієї статті) вносяться до Поземельної книги за заявою власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності на підставі документації, передбаченої цим Законом. Державний кадастровий реєстратор, який здійснює ведення Поземельної книги, протягом чотирнадцяти робочих днів з дати реєстрації заяви вносить до Поземельної книги,зокрема, інформацію про зміну відомостей про земельну ділянку.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1051 від 17.10.2012 р. затверджений Порядок ведення Державного земельного кадастру (далі Порядок №1051) , який визначає процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру.

У п.4 Порядку №1051 вказано ,що ведення Державного земельного кадастру здійснює Держземагентство та його територіальні органи.

До складу Держземагентства та його територіальних органів входять державні кадастрові реєстратори, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей в межах повноважень, визначених Законом України "Про Державний земельний кадастр" та цим Порядком ( п. 5 Порядку №1051) .

Відповідно до п. 9 Порядку №1051 до повноважень Державного кадастрового реєстратора територіальних органів Держземагентства у районах, містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення належать, зокрема, здійснення державної реєстрації земельних ділянок, обмежень у їх використанні, скасування такої реєстрації; формування поземельних книг на земельні ділянки, внесення записів до них, забезпечення зберігання поземельних книг.

П.60 та п. 61 Порядку № 1051 передбачають, що запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) Державним кадастровим реєстратором на підставі рішення суду, скасування (поновлення) запису в Поземельній книзі здійснюється шляхом внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його скасування (поновлення) із зазначенням дати та підстави для скасування (поновлення), посади, прізвища та ініціалів Державного кадастрового реєстратора, який скасував (поновив) запис, та формування з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру нових аркушів Поземельної книги.

Таким чином, з 01.01.2013 року органи Держземагенства України здійснюють облік земель та реєстрацію земельних ділянок в Поземельній книзі та Державному земельному кадастрі.

Крім того, право на земельну ділянку реєструється в іншому порядку іншими реєстраційними органами.

Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" № 1952-IV від 1 липня 2004 року визначає, що державна реєстрація речових прав на нерухоме манно - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно.-обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстр) речових прав на нерухоме майно.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав - єдина державна інформаційна система, яка містить відомості про зареєстровані права обтяження, суб'єктів прав, об'єкти нерухомого майна, документи, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав.

Зазначений реєстр функціонує (наповнюється відомостями) з 01.01.2013 р.

Згідно положень статті 8 цього Закону до повноважень органу державної реєстрації прав належить:

- проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень або відмови у їх реєстрації:

- забезпечення ведення Державного реєстру прав.:

- надання інформації про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленої) Законом:

- забезпечення обліку безхазяйного нерухомого майна.

Державна реєстрація прав та їх обтяжень з 01.01.2013 року проводиться уповноваженими органами реєстрації прав на нерухоме майно структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції України (відповідні реєстраційні служби в особі державних реєстраторів), тобто, згідно із положеннями ст. 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав у Державному реєстрі прав проводиться на підставі заяви власника, іншого правонабувача, сторони правочину, за яким виникло право, уповноваженої ними особи або державного кадастрового реєстратора у випадках, передбачених цим Законом.

Таким чином, право на земельну ділянку реєструються реєстраційними службами Міністерства юстиції України в Державному реєстрі прав.

Проте, між органами, що раніше здійснювали ведення Книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі, а з 01.01.2013 року здійснюють ведення Державного земельного кадастру та Поземельної книги, та органами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (реєстраційними службами територіальних органів Мін'юсту) не виникло правонаступництва, що виключає можливість відповідати за дії та зобов'язання один одного, та виключає можливість зобов'язання органів Укрдержреєстру вносити записи до Книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі.

Таким чином, станом на 01.01.2013 року ведення Книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди не віднесено до компетенції жодного органу, оскільки органи Держземагентства України позбавлені таких повноважень, а реєстраційні органи юстиції таких повноважень не набули.

У той же час суд зазначає, що відомості, що містяться у вказаній Книзі мають істотне значення, оскільки в ній відображена реєстрація всіх державних актів, а відповідно і права осіб на землю. Такі відомості використовуються при визначенні попередніх, існуючих або нових власників чи користувачів земельних ділянок.

Із системного аналізу вищезазначених норм випливає, що відомості в Книзі мають відповідати реальному стану про земельні ділянки та права осіб на такі об'єкти.

Отже, всі юридичні факти, що пов'язані з виникнення, зміною чи скасування права на земельну ділянку мають бути в ній відображені.

У той же час відповідач, в веденні якого перебуває Книга записів реєстрації державних актів, станом на час розгляду справи, не наділено повноваженнями вносити до неї відповідні зміни.

Відповідач наділений повноваженнями тільки в частині внесення даних до Поземельної книги.

Тому суд вважає належним способом захисту порушеного права безпосереднє скасування запису в Книзі, а не зобов'язання відповідача скасувати такий запис.

Суд зазначає, що відповідати за позовом з урахуванням змісту заявлених позивачем позовних вимог має Міськрайонне управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим

Пунктами 22 та 23 Порядку ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі встановлено, що запис про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку, в розділі Книги записів скасовується (поновлюється) посадовою особою на підставі рішення суду.

Таким чином, в Книзі містяться записи не про реєстрацію права власності, а про реєстрацію документа, що засвідчує право на земельну ділянку - державного акту, договору оренди тощо.

Отже, в межах даної справи, в якій відповідачем виступає Міськрайонне управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим, може бути вирішено виключно питання про скасування в Книзі запису про реєстрацію державного акту та зобов'язання вчинити відповідача відповідні дії у Поземельній книзі.

Суд також зазначає, що з урахуванням законодавства, що діє з 01.01.2013 року на час розгляду справи, всі питання, що пов'язанні зі скасуванням за особою права власності на земельну ділянку мають вирішуватися в межах адміністративних справ до органів Укрдержреєстру.

Отже, належним способом захисту порушеного права позивача є :

- Скасування в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землю, договорів оренди, запис №2Т485 про реєстрацію державного акту серії КМ №127566 про право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку кадастровий № 0124788700080010881 площею 0,42 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Чистенської сільської ради Сімферопольського району АР Крим ділянка № 654;

- Зобов'язання Міськрайонне управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим внести до Поземельної книги відомості про скасування запису про скасування Реєстрації державного акту про право власності серії КМ №127566 ОСОБА_1 на земельну ділянку кадастровий № 0124788700080010881 площею 0,42 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Чистенської сільської ради Сімферопольського району АР Крим ділянка № 654.

Відповідно до частини 2 статті 11 суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб.

Враховуючи викладене, суд вважає можливим в цій частині вийти за межи позовних вимог, оскільки це необхідно для повного захисту прав та інтересів сторін по справі.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України, враховуючи майновий характер спору,суд вважає за можливим стягнути на користь позивача з Державного бюджету України 34,41грн. судових витрат.

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

Таким чином, стягнення судових витрат, відповідно до рішення суду, не на користь суб'єкта владних повноважень, здійснюється з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунку суб'єкта владних повноважень-відповідача.

Під час судового засідання, яке відбулось 22.07.2013 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст.ст.160, 163 КАСУ постанову складено 26.07.2013 р.

Керуючись ст.ст. 98, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Скасувати в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землю, договорів оренди, запис №2Т485 про реєстрацію державного акту серії КМ №127566 про право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку кадастровий № 0124788700080010881 площею 0,42 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Чистенської сільської ради Сімферопольського району АР Крим ділянка № 654;

3. Зобов'язати Міськрайонне управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим внести до Поземельної книги відомості про скасування запису про скасування Реєстрації державного акту про право власності серії КМ №127566 ОСОБА_1 на земельну ділянку кадастровий № 0124788700080010881 площею 0,42 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Чистенської сільської ради Сімферопольського району АР Крим ділянка № 654;

4.Стягнути з Державного бюджету на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) шляхом безспірного списання з рахунків суб'єкта владних повноважень Міськрайонного управління Держземагенства у м. Сімферополі та Сімферопольському районі АР Крим (вул. Кірова, 52, м. Сімферополь, 95000)судові витрати у розмірі 34,41 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис Котарева Г.М.

З оригіналом згідно Котарева Г.М.