Ухвала суду № 32653337, 10.07.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2013
Номер справи
1570/7263/2012
Номер документу
32653337
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 липня 2013 р.Справа № 1570/7263/2012

Категорія: 3.7.2 Головуючий в 1 інстанції: Потоцька Н. В. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Джабурії О.В., Шляхтицького О.І.,

секретаря Жукової Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу управління ДАІ ГУ МВС України в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 січня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління ДАІ ГУ МВС України в Одеській області про визнання рішення неправомірним та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

30.11.2012р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління ДАІ ГУ МВС України в Одеській області про скасування висновку анулювання реєстрації та зняття з обліку транспортних засобів від 12.11.2012р. за вих. №2658, в частині скасування реєстрації автомобіля AUDI А6, 1996 року випуску, кузов НОМЕР_1, д\н НОМЕР_2 зобов'язання УДАІ ГУМВС в Одеській області поновити реєстрацію належного ОСОБА_1 автомобіля AUDI А6, 1996 року випуску.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 28.01.2013р. позовні вимоги задоволені.

Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість судового рішення в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом першої інстанції встановлено, що згідно листа Департаменту митних інформаційних технологій та статистики Державної митної служби України від 08.08.2012р. №18/15-19-5462 та від 21.08.2012р. №18/15-19-5823 інформація про митне оформлення в режимі вільного використання на території України 160 транспортних засобів в Єдиній автоматизованій інформаційній системі ДМС України станом на 07.08.2012р. та 17.08.2012р. не виявлена.

Департамент ДАІ МВС України, службовою телеграмою від 07.11.2012р. № 4/8-9602, зобов'язав РЕП ДАІ забезпечити в межах компетенції виконання вимог п. 40 ПКМУ №1388 від 07.09.1998р., та прийняти рішення щодо скасування реєстрації певної кількості транспортних засобів.

На виконання вимог СТ ДДАІ МВС України, на підставі п. 40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, затверджених Постановою КМУ №1388 від 07.09.1998р., начальником ВРЕР ДАІ з обслуговування м. Ізмаїл, Ізмаїльського та Кілійського районів 12.11.2012р. було затверджено висновок про скасування реєстрації автомобіля марки «Audi А6», 1996 року випуску, кузов НОМЕР_1, у зв'язку з тим, що інформації про митне оформлення в режимі вільного використання на території України, в ЄАІС Держмитслужби України станом на 07.08.2012р. та 17.08.2012р. не виявлено. /а.с.32-35/

Разом з тим, транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції (пункт 5 «Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затвердженого Постановою КМУ №1388 від 07.09.1998р.).

Згідно до п. 7 Порядку - власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) у підрозділах Державтоінспекції (крім транспортних засобів, зареєстрованих до набрання чинності цим Порядком) та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Відповідно до п. 8 Порядку - державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Згідно з п. 40 вказаного Порядку, у разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в підрозділах Державтоінспекції, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, працівники підрозділів Державтоінспекції оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до органів внутрішніх справ для подальшого проведення перевірки. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до митних органів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.

Судовим розглядом встановлено, що позивач не є першим власником спірного автомобіля, що підтверджується біржовим контрактом купівлі-продажу транспортного засобу від 01.12.2009року № ЦУ 91201011.

Крім того, 01.12.2009р. науково-дослідним експертно-криміналістичним центром при ГУ МВС України було проведено комплексне дослідження транспортного засобу. Відповідно до висновків спеціаліста по зазначеному дослідженні - на момент огляду ознак зміни первинних ідентифікаційних номерів не виявлено; реєстраційні документи відповідають зразкам документів даного виду.

Укладений договір позивач зареєстрував у РЕВ №5 ВДАІ ГУМВС України в Одеській області та після сплати усіх необхідних податків та зборів отримав свідоцтво про реєстрацію автомобіля AUDI A6 д/н НОМЕР_2

При реєстрації в РЕВ автомобіль та всі документи були перевірені експертом та працівником МРЕВ на предмет підроблення номерів агрегатів і документів, а також відповідності їх відомостям автоматизованих баз даних, зокрема, здійснювалася перевірка по АІС «Автомобіль» факту попередньої реєстрації автомобіля та АІС «Митний документ» щодо підтвердження розмитнення автомобіля.

Після отримання підтвердження відомостей щодо законності придбання позивачем автомобіля, 09.06.2010 р. було видано свідоцтво про реєстрацію вказаного автомобіля НОМЕР_3

Відповідно до ст. 69 Митного кодексу України, митний контроль після пропуску товарів і транспортних засобів, незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, контроль за виконанням яких покладено законом на митні органи. Такий контроль здійснюється на підставі письмового розпорядження керівника митного органу або особи, яка його заміщує.

Митний орган, як контролюючий орган, починаючи з моменту ввезення автомобіля на територію України, по день винесення рішення - 12.11.2012р., жодних рішень, що підтверджували б наявність порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, щодо ввезеного автомобіля не приймав.

Крім того, позивач набув право власності на автомобіль 01.12.2009р. та згідно зі ст.ст. 319, 330 ЦК України є добросовісним набувачем права власності, має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм автомобілем на власний розсуд. Відповідно ст.321 ЦК України, право власності є непорушним і ніхто не може протиправно позбавити цього права чи обмежити у його здійсненні.

За таких обставин, судова колегія вважає, що при вирішенні справи суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального та процесуального права, внаслідок чого апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції в порядку ст. 200 КАС України підлягає залишенню без змін.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління ДАІ ГУ МВС України області залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 січня 2013 року - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.

Головуючий:

Судді: